Reklama

Wiadomości

Ważne osobistości gośćmi Kongresu 60 Milionów

Właśnie rozpoczyna się rzeszowska edycja jednego z najważniejszych dla integracji wszystkich Polaków wydarzenia. Gośćmi kongresu są m.in.: Rita Cosby – słynna amerykańska dziennikarka i przyjaciółka Prezydenta USA Donalda Trumpa, Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju, Teresa Indelak Davis – Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Seattle i wiele innych znanych i cenionych postaci.

[ TEMATY ]

Polonia

kongres

Kongres 60 Milionów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kongres 60 Milionów to wydarzenie, które od ośmiu edycji inicjuje i pozytywnie wpływa na współpracę biznesową między Polską a Polonią rozsianą po całym świecie. W dniach 28-30 sierpnia uznani eksperci, czołowi przedstawiciele wielu branż oraz administracji rządowej i samorządowej, a także liderzy polonijni z całego świata spędzą trzy intensywne dni poświęcone rozmowom na aktualne tematy gospodarczo-kulturowe.

Budowa i pogłębianie stosunków pomiędzy Polonią a Polakami. Ciekawe dyskusje, inspirujące prelekcje i skuteczny networking, to fundamenty tej inicjatywy. „Kongres 60 Milionów to przede wszystkim okazja do spotkania Polonii w kontekście biznesowym, co przekłada się na konkretne rozmowy o współpracy i w konsekwencji podpisywane kontrakty i zawierane umowy” – podkreśla Kamil Szymański Prezes 60mln.pl sp. z o.o.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Wśród sukcesów Kongresu trzeba podkreślić inicjatywę utworzenia morskiego połączenia do transportu towarów między Polskimi Portami i portami na Florydzie, będziemy to kontynuowali przy współpracy z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Śródlądowej oraz Polish American Chamber of Commerce of Florida & the Americas. Nasi przedsiębiorcy nawiązali relacje z członkami South Florida Hispanic Chamber of Commerce, ale przede wszystkim uczestnicy kongresu nawiązali relacje biznesowe między sobą i mamy nadzieję, że to zaowocuje wspólnymi inwestycjami i kooperacją międzynarodową między naszymi przedsiębiorcami. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w 2019 roku ma miejsce sześć edycji Kongresu 60 Milionów, a na przyszły rok zaplanowanych jest osiem odsłon tego wydarzenia” dodaje Kamil Szymański.

Polska edycja Kongresu 60 Milionów w Rzeszowie to trzy dni intensywnych debat, wydarzeń towarzyszących. Najważniejszy punkt programu będzie mieć miejsce 30 sierpnia w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce. W kilkunastu panelach dyskusyjnych oraz power speechach wypowiedzą się przedstawiciele rządu, ambasad, prezesi firm oraz uznani eksperci. Wśród gości można wymienić osobistości takie jak: Rita Cosby, słynna amerykańska dziennikarka i przyjaciółka Prezydenta USA Donalda Trumpa; Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju; Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego; Teresa Indelak Davis, Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Seattle; Eva Hussain, członek zarządu Australijskiego Towarzystwa Żydów Polskich; Sabina Klimek, Wiceprezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej North-East; Janusz Cieślak, Prezes Europejskiego Klubu Biznesu Polska; Leszek Ladowski, Prezes Polsko Amerykańskiej Izby Handlu Florydy i Obu Ameryk; Dariusz Bonisławski, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i inni.

Reklama

Liczne i różnorodne grono prelegentów pozwoli na wieloperspektywiczne spojrzenie na gospodarczy potencjał Polski i Polaków. Całość zapowiada się niezwykle intensywnie! Zakres tematyczny najbliższej odsłony Kongresu 60 Milionów obejmie takie zagadnienia, jak:
• promocja polskich regionów wśród Polonii,
• gospodarczy potencjał Polski,
• turystyka medyczna, wypoczynkowa i biznesowa,
• rynek finansowy,
• przedsiębiorcy polonijni,
• siła polskiej innowacji,
• studia w Polsce,
• logistyka jako potrzeba i szansa rozwojowa,
• siła polskiego menedżera,
• promocja polskich produktów,
• pozarządowe organizacje polskie i polonijne,
• siła przebicia polskiej innowacji w medycynie na rynkach zagranicznych.

Na edycję rzeszowską zaplanowano także punkty programu umożliwiające zarówno wzmocnienie więzi polonijnych, jak i budowę międzynarodowych relacji biznesowych. Kongres uwieńczy uroczysta gala, w ramach której zaplanowana jest wystawa dzieł sztuki „Art United Fair” oraz wybory Miss Earth.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

Reklama

Ważne informacje:
28-30 sierpnia 2019 r. – Kongres 60 Milionów
30 sierpnia 2019 r. – część konferencyjna
Miejsce wydarzenia: G2A Arena, Jasionka 953
Rejestracja: https://evenea.pl/event/60mln-rzeszow/
Strona wydarzenia: https://60mln.pl/y2019/rzeszow-2019/
FB wydarzenia: https://www.facebook.com/60mln/

Osoby do kontaktu:
Karolina Szpunar
Specjalista ds. Marketingu i PR
Tel. +48 792 799 121, e-mail: karolina.szpunar@cwkoperator.pl

Edyta Rzewuska
Rzecznik Prasowy
Tel. +48 660 573 337 e-mail: edyta.rzewuska@cwkoperator.pl

2019-08-28 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Problem, czyli szansa

Są na świecie środowiska nieżyczliwe Polakom, stąd zjawisko antypolonizmu, z którym co i raz przychodzi nam się zmierzyć. Wielu zarzuca nam m.in. antysemityzm, czyniąc z nas naród, który nie tylko był niechętny Żydom, ale także ich prześladował. Jest to dla nas bardzo przykre zjawisko, jak żaden bowiem inny naród w historii możemy się szczycić wielowiekową kulturą naszego współistnienia i dobrych relacji, a gdy chodzi o czas II wojny światowej, wywołanej przez hitlerowskie Niemcy, będąc zresztą w zmowie z wrogim Polsce Związkiem Radzieckim – byliśmy jej ofiarami, tak samo jak nasi bracia Żydzi. A pomówieniami o antysemityzm czujemy się skrzywdzeni tym bardziej, że wielokrotnie narażaliśmy dla Żydów życie swoje i naszych rodzin, a tak rzadko się o tym wspomina. Z pewnością Niemcy chcieliby oczyścić się przed historią ze swojej zbrodniczej działalności wobec Polski i innych narodów. Mówi się też o tzw. przedsiębiorstwie Holocaust – gra krzywdą Żydów z czasu II wojny światowej może przynosić wymierne korzyści.
Nie bardo umiemy sobie wytłumaczyć źródła tego anytypolonizmu, nawet antypolskiej działalności wymierzonej przeciw dobrej opinii Polaków, a odnotowywanej w Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy. I niestety, nierzadko musimy bronić się przed tymi krzywdzącymi opiniami, które tak łatwo siać i rozprzestrzeniać. Mieliśmy zresztą niedawno i w Polsce przykład, jak łatwo można zniesławić kraj czy człowieka – rosyjski raport w sprawie katastrofy smoleńskiej wskazywał – jak się okazało, niesłusznie – na polskiego generała Andrzeja Błasika jakoby był pod wpływem alkoholu. Dopiero niedawno zostało to zdementowane.
Co powinniśmy czynić, żeby tak nie było? Wydaje się, że jako naród winniśmy czuć się solidarni, zwłaszcza w sprawach zasadniczych, prezentujących dobre imię Polski wobec całego świata. Jesteśmy wszak narodem wielkiego i świętego papieża Jana Pawła II, który dał nam przykład prawdziwego umiłowania swojej Ojczyzny, jej historii. Dziś musimy stanąć wokół niego, pamiętając, że matką naszą jest ta ziemia, która nas zrodziła, że w jej języku myślimy, wartościujemy i czujemy się szczęśliwi – że to jest nasz skarb.
Nie mogą nam więc zdominować życia prywata, kłamstwo, korupcjogenna atmosfera, musimy umieć – nauczyć się? – sobie podać ręce, także w parlamencie, bo to jest coś niesłychanego, że dwie wielkie prawicowe opcje nie mogą się dogadać i występują przeciwko sobie.
Niech więc św. Jan Paweł II będzie dla nas patronem jedności i pojednania, niech podpowiada, tłumaczy i w sposób nadprzyrodzony wspiera nas w świadczeniu życzliwości braciom.

CZYTAJ DALEJ

Papież do dzieci w Weronie: nie bój się iść pod prąd, jeśli chcesz zrobić coś dobrego,

2024-05-18 12:59

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Nie bój się iść pod prąd, jeśli chcesz zrobić coś dobrego - radził wezwał Franciszek podczas spotkania z dziećmi na placu św. Zenona w Weronie. Papież odpowiedział na trzy pytania dzieci.

Pierwsze dotyczyło tego, jak rozpoznać, że wezwanie Jezusa do pójścia za Nim. Franciszek w dialogu ze swymi młodymi słuchaczami wskazał, że kiedy Jezus do nas mówi, czujemy w sercu radość. Gdy zaś mówi do nas diabeł lub gdy robimy coś złego, czujemy się źle.

CZYTAJ DALEJ

Krzyż w miejscu publicznym nie narusza wolności

2024-05-18 16:28

[ TEMATY ]

krzyż

rozmowa

archiwum dr. Błażeja Pobożego

dr. Błażej Poboży

dr. Błażej Poboży

O tym, kto w Warszawie boi się krzyża, pozornej bezstronności władz publicznych i dążeniu do starcia światopoglądowego mówi dr Błażej Poboży, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dr Błażej Poboży: To jest w mojej ocenie odbieranie obywatelom, urzędnikom prawa do okazywania swoich uczuć religijnych i swojego związku z religią. Jest to sytuacja absolutnie niedopuszczalna i oburzająca. Stanowi pewną konsekwencję działań, które stołeczny ratusz podejmował od dłuższego czasu. Pamiętam, jako radny Warszawy z pięcioletnim stażem, jak najpierw niektórym radnym z zaplecza prezydenta Trzaskowskiego przeszkadzały kolędy w windach, które jeździły w Pałacu Kultury. Później, już dwa lata z rzędu, zrezygnowano z tradycyjnego „opłatka”, który przez lata, niezależnie od tego, kto był prezydentem stolicy, był czymś zupełnie naturalnym w okresie świątecznym. A teraz, w myśl zasady jednego z aktualnych ministrów w rządzie Donalda Tuska, który mówił o opiłowywaniu katolików z przywilejów, mamy skandaliczne, niezrozumiałe, w mojej ocenie sprzeczne z Konstytucją RP i z wyrokami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zarządzenie prezydenta Trzaskowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję