Reklama

Niedziela Świdnicka

Doboszowice. Odczuli łączność z Kościołem

Bp Adam Bałabuch odwiedzając parafię św. Mikołaja zachęcał wiernych, aby odnaleźli w sobie siłę do walki z grzechem i zawsze pamiętali o Bożej miłości i miłosierdziu.

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Doboszowice

ks. Wojciech Drab

Stanisław Bałabuch

Bierzmowana młodzież z parafii Doboszowice wraz z biskupem i proboszczem

Bierzmowana młodzież z parafii Doboszowice wraz z biskupem i proboszczem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie biskupa z miejscowym proboszczem ks. Wojciechem Drabem i parafianami odbyło się w sobotę 23 marca, w ramach pięcioletniej wizytacji kanonicznej. W trakcie spotkań bp Bałabuch odwiedził nie tylko główną świątynię parafii, ale także kościoły pomocnicze: św. Barbary w Pomianowie Górnym oraz św. Jana Nepomucena w Mrokocinie, gdzie spotkał się z wiernymi, słuchając ich trosk i nadziei, udzielając błogosławieństwa i wzmacniając ich w wierze.

Podczas Mszy św. w kościele św. Mikołaja biskup pomocniczy udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży oraz wygłosił homilię, w której przestrzegł przed niebezpieczeństwami, które niesie życie w grzechu. - Grzech próbuje zawładnąć sercami ludzi. Zło wchodząc w życie, często naprawdę zaślepia ludzi, że nie widzą niczego złego w swoich grzechach. W dniu sądu jednakże zobaczą wyraźnie swoje złe uczynki i zapłaczą nad nimi, ale niestety może się okazać, że dla niektórych żal za grzechy przyjdzie za późno – przypomniał biskup, wskazując, że żal i skrucha powinny przyjść w życiu na ziemi, a wtedy grzechy nie doprowadzą grzeszników do niekończącego się cierpienia w życiu wiecznym. – Dlatego powinniśmy przeciwstawiać się grzechowi, który próbuje wkradać się w nasze życie – apelował hierarcha, wskazując na lekarstwo miłość i miłosierdzie, które oferuje Bóg zwłaszcza w sakramencie pokuty.

Wizytacja była okazją do duchowego odnowienia i wzmocnienia dla parafii. A wierni mieli okazję do osobistego odczucia więzi z Kościołem powszechnym i bliskości ze swoim biskupem, co z pewnością pozostanie w ich pamięci jako czas łaski i wzrostu w wierze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-23 22:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Dziś bp Marek Mendyk przemówi w imieniu polskich biskupów

[ TEMATY ]

Watykan

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

ad limina

bp Adam Bałabuch

ad limina Apostolorum

ks. Arkadiusz Harbar

xah

Bp Adam Bałabuch i bp Marek Mendyk w Bazylice Matki Bożej Większej

Bp Adam Bałabuch i bp Marek Mendyk w Bazylice Matki Bożej Większej

W trzecim dniu wizyty Ad limina Apostolorum biskupi z Polski, w tym biskupi diecezji świdnickiej, uczestniczyli we Mszy św. w bazylice Matki Bożej Większej.

CZYTAJ DALEJ

#PodcastUmajony (odcinek 26.): Afekt i efekt

2024-05-25 20:50

[ TEMATY ]

Ks. Tomasz Podlewski

#PodcastUmajony

mat. prasowy

Czy Maryja może być papieżem? Jak się modlił Jan Paweł II, kiedy kula przeszyła jego brzuch? I co właściwie ma wspólnego afekt z efektem? Zapraszamy na dwudziesty szósty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski przywołuje trzy mało znane i niesamowite wypowiedzi św. Jana Pawła II o Maryi oraz opowiada o Jej roli w życiu i pontyfikacie papieża z Polski.

CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas w Piekarach Śląskich: Gdyby Kościół się nie upierał przy aborcji, czy eutanazji, miałby lepszą prasę

2024-05-26 15:54

[ TEMATY ]

Kościół

Abp Adrian Galbas

pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców

Karol Porwich/Niedziela

Abp Adrian Galbas

Abp Adrian Galbas

Gdyby Kościół się nie upierał przy aborcji, czy eutanazji, miałby lepszą prasę ‒ mówił w Piekarach Śląskich abp Adrian Galbas. Metropolita katowicki wygłosił słowo wstępne podczas dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Sporą część swojej wypowiedzi poświęcił obecności wiernych w Kościele.

Zwracając się do pątników metropolita katowicki zauważył, że pielgrzymki piekarskie, zarówno męskie, jak i żeńskie, to jeden z wielkich skarbów Śląska i śląskiego Kościoła. ‒ I nasza wielka duma! Przychodźcie tu i przyprowadzajcie następnych, następne pokolenia, a one niech przyprowadzają kolejne ‒ powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję