Reklama

Niedziela Świdnicka

Doboszowice. Odczuli łączność z Kościołem

Bp Adam Bałabuch odwiedzając parafię św. Mikołaja zachęcał wiernych, aby odnaleźli w sobie siłę do walki z grzechem i zawsze pamiętali o Bożej miłości i miłosierdziu.

2024-03-23 22:21

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Doboszowice

ks. Wojciech Drab

Stanisław Bałabuch

Bierzmowana młodzież z parafii Doboszowice wraz z biskupem i proboszczem

Bierzmowana młodzież z parafii Doboszowice wraz z biskupem i proboszczem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie biskupa z miejscowym proboszczem ks. Wojciechem Drabem i parafianami odbyło się w sobotę 23 marca, w ramach pięcioletniej wizytacji kanonicznej. W trakcie spotkań bp Bałabuch odwiedził nie tylko główną świątynię parafii, ale także kościoły pomocnicze: św. Barbary w Pomianowie Górnym oraz św. Jana Nepomucena w Mrokocinie, gdzie spotkał się z wiernymi, słuchając ich trosk i nadziei, udzielając błogosławieństwa i wzmacniając ich w wierze.

Podczas Mszy św. w kościele św. Mikołaja biskup pomocniczy udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży oraz wygłosił homilię, w której przestrzegł przed niebezpieczeństwami, które niesie życie w grzechu. - Grzech próbuje zawładnąć sercami ludzi. Zło wchodząc w życie, często naprawdę zaślepia ludzi, że nie widzą niczego złego w swoich grzechach. W dniu sądu jednakże zobaczą wyraźnie swoje złe uczynki i zapłaczą nad nimi, ale niestety może się okazać, że dla niektórych żal za grzechy przyjdzie za późno – przypomniał biskup, wskazując, że żal i skrucha powinny przyjść w życiu na ziemi, a wtedy grzechy nie doprowadzą grzeszników do niekończącego się cierpienia w życiu wiecznym. – Dlatego powinniśmy przeciwstawiać się grzechowi, który próbuje wkradać się w nasze życie – apelował hierarcha, wskazując na lekarstwo miłość i miłosierdzie, które oferuje Bóg zwłaszcza w sakramencie pokuty.

Wizytacja była okazją do duchowego odnowienia i wzmocnienia dla parafii. A wierni mieli okazję do osobistego odczucia więzi z Kościołem powszechnym i bliskości ze swoim biskupem, co z pewnością pozostanie w ich pamięci jako czas łaski i wzrostu w wierze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Doboszowice. Święty, który podbił serca wiernych

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

bp Adam Bałabuch

Doboszowice

ks. Wojciech Drab

Stanisław Bałabuch

Biskup pomocniczy w asyście proboszcza i kapłanów z dekanatu

Biskup pomocniczy w asyście proboszcza i kapłanów z dekanatu

Wiele osób, zwłaszcza w grudniu, identyfikuje się z popularnym świętym od prezentów. Są jednak parafie, gdzie św. Mikołajowi oddawana jest prawdziwa cześć.

Jedną z takich wspólnot 6 grudnia odwiedził bp Adam Bałabuch, odpowiadając na zaproszenie księdza proboszcza Wojciecha Draba, który nie tylko troszczy się o parafię św. Mikołaja w Doboszowicach w dekanacie Kamieniec-Ząbkowicki, ale i pełni w diecezji ważną posługę egzorcysty.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski: wystarczy, że weźmiemy od Maryi Jezusa

– Maryja chce nam wszystko wyprosić, ale najpierw mówi: weź ode Mnie Jezusa, weź Go na serio do każdego fragmentu swojego życia – powiedział bp Andrzej Przybylski. 16 kwietnia hierarcha przewodniczył w parafii św. Rocha w Naramicach Mszy św. na powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Wierni zebrali się przy szkole podstawowej, gdzie odbyło się nabożeństwo oczekiwania. Po przybyciu obrazu z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Kapłana i Męczennika w Chojnych-Hucie, przy akompaniamencie strażackiej orkiestry, wyruszyli w procesji do kościoła.

CZYTAJ DALEJ

XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”

2024-04-17 14:19

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

PAP/Piotr Nowak

Pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia” będzie obchodzony 13 października w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie XXIV Dzień Papieski. Dzień ten upamiętnia pontyfikat Papieża Polaka i jest okazją do wsparcia zdolnej młodzieży z małych miejscowości, którą opiekuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

O tym, co składa się co roku na obchody Dnia Papieskiego mówili przedstawiciele Fundacji w środę w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Podsumowali także ubiegłoroczny, XXIII Dzień Papieski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję