Reklama

Niedziela Częstochowska

Bp Przybylski: wystarczy, że weźmiemy od Maryi Jezusa

– Maryja chce nam wszystko wyprosić, ale najpierw mówi: weź ode Mnie Jezusa, weź Go na serio do każdego fragmentu swojego życia – powiedział bp Andrzej Przybylski. 16 kwietnia hierarcha przewodniczył w parafii św. Rocha w Naramicach Mszy św. na powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wierni zebrali się przy szkole podstawowej, gdzie odbyło się nabożeństwo oczekiwania. Po przybyciu obrazu z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Kapłana i Męczennika w Chojnych-Hucie, przy akompaniamencie strażackiej orkiestry, wyruszyli w procesji do kościoła.

– Matko błogosławiona, wyciśnij na naszych sercach znak miłości, abyśmy przez Ciebie i w Tobie odnaleźli wierność naszemu Bogu i bliskość z każdym człowiekiem – prosił ks. Wojciech Szulakiewicz, proboszcz parafii, witając Maryję w jasnogórskim wizerunku. Duszpasterz zawierzył Jej całą wspólnotę. Modlił się o „prawdziwą wolność dzieci Bożych i żywą wiarę”, o opiekę nad rodzinami i szacunek dla życia od jego poczęcia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Maryjo, prowadź nas do Jezusa, z Nim nas pojednaj, Jemu nas polecaj – prosił ks. Szulakiewicz.

– Twoja obecność jest dla nas wielkim błogosławieństwem, które napełnia nasze serca nadzieją i pokojem. Witamy Cię z otwartymi ramionami i składamy przed Tobą nasze modlitwy i prośby. Przyjmij nasze pokłony i dziękczynienia. (...) Wpatrujemy się w Twoje oblicze z miłością i czcią, wierząc, że Twoje matczyne Serce zawsze nas wspiera – modliła się przedstawicielka parafii.

W homilii bp Przybylski podkreślił, że najcenniejszym darem Maryi jest Jej Syn. – Choć Ona sama w sobie jest piękną kobietą, to nawet Jej wielkie piękno nie zasługiwałoby na taką cześć, gdyby nie to, że Ona daje Jezusa – wyjaśnił.

Hierarcha wskazał, że modlitwa o pokój, zdrowie, chleb i w innych bieżących intencjach zostanie wysłuchana pod warunkiem, że „będziemy mieli Boga”. – Jeżeli w naszym życiu nie będzie Dawcy darów, to jak On będzie mógł nam coś dać? Jezus pyta: kiedy mam wam to wszystko dać, jeśli wy nie macie dla Mnie czasu? Jak mam wam podpowiedzieć, w jaki sposób żyć, jeżeli już Mnie nie słuchacie? – kontynuował biskup.

Celebrans przypomniał, że Jezus podczas każdej Mszy św. przychodzi ze swoim lekarstwem, z niebieskim chlebem dla uzdrowienia nas wszystkich. – Czy nie jest jednak czasami tak, że nawet w niedzielę nie chce nam się przyjść po ten Boski pokarm? W tym kościele codziennie jest Lekarz, który chce nas uzdrawiać, ale my wolimy innych lekarzy. Tutaj jest Uzdrowiciel, a my potrafimy tłumaczyć się, że pada deszcz, że musimy odpocząć. Czasem przed tym Boskim Lekarzem chronimy nawet dzieci, a potem się dziwimy, dlaczego schodzą na złą drogę – zaznaczył bp Przybylski.

Reklama

– Maryja chce nam wszystko wyprosić, ale najpierw mówi: weź ode Mnie Jezusa, weź Go na serio do każdego fragmentu swojego życia i przychodź do tego kościoła jak najczęściej, bo tu jest mój Syn – dodał.

Nawiązując do wizji św. Faustyny, która widziała Maryję, jak spuszcza z rąk Jezusa na ziemię, biskup zakończył: – Tyle wystarczy, żebyśmy wzięli od Niej Jezusa.

Ojciec Paweł Subik, paulin, jeden z kustoszy obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dziękował wiernym za gorliwość, z jaką przyjęli Maryję w naramickiej parafii. – Dzisiaj naprawdę zobaczyłem ludzi rozmodlonych i z otwartym sercem, żeby Ją przywitać – przyznał. Zauważył również, że doszło do małego cudu. – Kiedy dzisiaj jeździłem po okolicy wszędzie padało, a kiedy szliście z procesją, było sucho.

Na zakończenie bp Przybylski nawiązał do cudu słońca, który towarzyszył ostatniemu objawieniu Maryi w Fatimie w 1917 r. – Dzisiaj w Naramicach jest taki mały cud słońca. Może powątpiewaliśmy, czy dojdziemy z tą procesją na sucho, a teraz widzę cały czas ludzi lśniących w słońcu. To jest zewnętrzny znak tego, co Ona może czynić. Kiedy w naszym życiu są czasami takie ciemne chmury, Ona wniesie słońce – podsumował.

Kolejnym przystankiem na szlaku peregrynacji wizerunku Matki Bożej w archidiecezji częstochowskiej będzie parafia św. Piotra w Okowach w Białej k. Wielunia.

2024-04-17 16:11

Ocena: +3 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kadłub przyjął Matkę Bożą

Kolejnym przystankiem na szlaku peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji była parafia św. Andrzeja Apostoła w Kadłubie. 10 kwietnia wizerunek przybył tam z parafii Najświętszego Imienia Maryi w Gaszynie.

Wierni, ze śpiewem Litanii Loretańskiej, przeszli procesyjnie na ul. Lipową, gdzie w oczekiwaniu na przyjazd obrazu rozważali różańcową tajemnicę Nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie wrócili do kościoła, gdzie miały miejsce: okadzenie wizerunku, odczytanie Ewangelii o Zwiastowaniu oraz błogosławieństwo Ewangeliarzem. Ksiądz Mirosław Rapcia, wicedziekan dekanatu Nawiedzenia NMP w Wieluniu, odczytał telegram papieża Franciszka, nadesłany z okazji peregrynacji, po czym Matkę Bożą powitali ks. Marian Kozłowski, proboszcz parafii w Kadłubie, wraz z przedstawicielami wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęcie Światowych Dni Dzieci w Rzymie

W Rzymie rozpoczynają się Światowe Dni Dzieci, które potrwają do jutra. Dzisiaj Wieczne Miasto wypełniło się ponad 70 tys. najmłodszych z całego świata. Centralny punkt wydarzeń tego dnia stanowi Stadion Olimpijski, gdzie z rana odbywała się seria spotkań, animacji, zabaw dla uczestników, a późnym popołudniem aż po wieczór ma tam miejsce spotkanie z Papieżem. Ojciec Święty m.in. odpowiada na pytania dzieci.

Wcześniej, pod koniec udzielanych przed południem audiencji, Franciszek widział się też osobiście z bardzo specjalną, mniejszą grupą najmłodszych z krajów ogarniętych konfliktami. Do Ukraińców Papież odezwał się tam w ich języku, mówiąc: „Sława Isusu Chrystu!”. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Palestyny, a niektórzy z odwiedzających Ojca Świętego zostali okaleczeni w wyniku wojny. Wzruszające wydarzenie przypominało „rozmowę dziadka z wnukami”, jak wskazał obecny na nim ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny ruchu 5P Global organizującego to spotkanie.

CZYTAJ DALEJ

Uśmiech, który wszystko wynagradza

2024-05-26 12:21

Marzena Cyfert

Dzieci we wrocławskiej "Pozytywce"

Dzieci we wrocławskiej

Na Ostrowie Tumskim przy ul. Kapitulnej 4 działa Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży „Pozytywka”, prowadzone przez Siostry Bożego Serca Jezusa. Celem działalności jest pomoc rodzinom oraz dzieciom dotkniętym niepełnosprawnością, głównie z Zespołem Downa.

Przy wejściu wzrok przykuwa ładnie zagospodarowany plac, z którego dzieci korzystają w czasie sprzyjającej pogody. W „Pozytywce” biorą udział w licznych bezpłatnych warsztatach. Projekt finansowany jest z budżetu miasta. W czasie zajęć rodzice spotykają się na rozmowie przy herbacie w przeznaczonym do tego pokoju. Mają okazję odpocząć w towarzystwie, w którym będą zrozumiani. Dzieci także cieszą się z ich bliskości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję