Reklama

Zimowisko w ostańcach jurajskich

W czasie ferii zimowych Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy organizuje aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Razem z dziećmi mogą skorzystać z wypoczynku również rodzice. W programie zimowiska przewidziano m.in.: autokarową wyprawę po Jurze i zwiedzanie zamków króla Kazimierza Wielkiego na Szlaku Orlich Gniazd, saneczkowanie na pobliskich pagórkach, szkołę śpiewu i kurs ministranta (dla chętnych). Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą doświadczeni pedagodzy, wspomagani przez księdza. Codzienna Msza św. z udziałem dzieci, katecheza oraz bliski kontakt z przyrodą pozwolą dzieciom połączyć dobry wypoczynek z fizyczną i duchową odnową oraz pogłębieniem wiary.

Reklama

Przewidujemy 2 turnusy siedmiodniowe z możliwością przedłużenia wypoczynku na następny tydzień. Turnusy - od soboty do soboty następnego tygodnia - odbędą się w terminach: od 9 do 16 lutego (I turnus) i od 16 do 23 lutego 2013 r. (II turnus). Zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski. Rozpoczęcie turnusów w dniu przyjazdu o godz. 17.00, zakończenie - ostatniego dnia o godz. 10.00. W celu otrzymania bliższych informacji prosimy o niezwłoczny kontakt, tel.: (34) 328-50-98 lub drogą elektroniczną: e-mail: puszcza@niedziela.pl. Informacje dotyczące naszego Ośrodka dostępne są na stronach internetowych: www.swietapuszcza.pl. Karta uczestnika do pobrania z arkusza: ZIMOWISKO.

W ciągu całego roku serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego Ośrodka wszystkich, którzy szukają odrobiny wypoczynku w codziennym zabieganiu; ucieczki w ciszę ze zgiełku i hałasu wielkich miast; kontemplacji transcendencji Boga odkrywanej w naturze jurajskich ostańców; oraz odnowy duchowo-biologicznej z pomocą indywidualnej terapii zajęciowej. Dla grup dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych proponujemy skorzystanie z naszych dwóch domów celem odprawienia własnych rekolekcji, dni skupienia, konwiwencji (dla grup neokatechumenalnych). Jesteśmy otwarci również na współpracę z gminami z całej Polski w organizacji zimowisk i kolonii letnich oraz zielonych szkół.

2013-01-15 07:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

200 lat temu urodził się Cyprian Kamil Norwid, patron roku 2021

2021-09-24 08:36

[ TEMATY ]

Cyprian Kamil Norwid

pl.wikipedia.org

Drzeworyt Józefa Łoskoczynskiego

Drzeworyt Józefa Łoskoczynskiego

Cyprian Kamil Norwid, poeta, dramatopisarz, malarz, myśliciel, uznawany za najwybitniejszego spadkobiercę romantyzmu, ale i jego namiętnego krytyka, przyszedł na świat 200 lat temu, 24 września 1821 r. Decyzją Sejmu RP obchodzimy właśnie Rok Norwida.

Urodził się 24 września 1821 r. w mazowieckiej wiosce Laskowo-Głuchy pod Radzyminem. Drugie imię - Kamil - przybrał podczas bierzmowania w Rzymie w 1845 r. Ojciec Cypriana, Jan, pochodził z rodziny szlacheckiej, herbu Topór. Przyszły poeta był dumny ze swoich korzeni, w twórczości podkreślał szczególnie powiązania rodziny matki z Sobieskimi oraz budował legendę o normandzkich przodkach ojca. Miał trójkę starszego rodzeństwa; po śmierci rodziców dziećmi opiekowała się dalsza rodzina. Naukę w warszawskim gimnazjum Norwid przerwał, nie ukończywszy piątej klasy, by wstąpić do prywatnej szkoły malarskiej. Malarstwo studiował też w Krakowie, we Włoszech i w Belgii.

CZYTAJ DALEJ

Nie boją się dawać świadectwa

2021-09-25 15:05

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Karolina Krasowska

Mężczyźni podczas Eucharystii

Mężczyźni podczas Eucharystii

Słowa św. Jana Pawła II „Nie bójcie się dawać świadectwa” były hasłem IX Pielgrzymki Mężczyzn do Międzyrzecza. 25 września do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości przybyli mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie oraz kapłani

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza to była propozycja dla tych, którzy "Nie boją się dawać świadectwa". Spotkanie rozpoczęło się na międzyrzeckim Zamku Piastowskim powitaniem uczestników. Były pieśń „Bogarodzica", okolicznościowe przemówienia, wspólna modlitwa, wspomnienie bohaterów walk o niepodległość, salwy honorowe, pieśń „Rota". Dr hab. Grzegorz Kucharczyk wygłosił  wykład zatytułowany„Zachować dziedzictwo Narodu Ochrzczonego. Nauki z historii” oraz „Nowe czasy, nowe zadania”. Z Zamku mężczyźni przemaszerowali do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Henryka Wejmana ze Szczecina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję