Reklama

Niedziela Rzeszowska

XIV Rzeszowskie Kaziuki

Niedziela rzeszowska 12/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Rzeszów

S. Joanna Smagacz

Dar cukierników dla bp. Kazimierza Górnego

Dar cukierników dla bp. Kazimierza Górnego

W niedzielę 3 marca br. w przeddzień św. Kazimierza, Biskup Rzeszowski, a zarazem Dostojny Solenizant przewodniczył uroczystej Eucharystii w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie. Zgromadzonych: parafian, przedstawicieli parlamentu, organizacji i stowarzyszeń w imieniu Księdza Proboszcza powitał ks. Tomasz Nowak.

Świętowanie w tym kościele połączone jest z tradycją „Kaziuków” na wzór wileński. W homilii bp Kazimierz Górny nawiązał do bogatej historii Polski i Litwy, skupiając się na świętych, którzy są chlubą Kościoła i Polski. Pasterz Kościoła rzeszowskiego podziękował także diecezjalnej Caritas za tę formę pomocy.

Czternasty raz rozprowadzane były przy kilkunastu kościołach Rzeszowa słodkie piernikowe serca, a ofiary przy tej sposobności zebrane, są pomocą dla studentów roku zerowego przygotowujących się na Uniwersytecie Rzeszowskim do podjęcia pełnych studiów na wybranej uczelni w Polsce. Aktualnie w Rzeszowie przebywa 21 młodych ludzi z Ukrainy i Kazachstanu. Młodzież ta czynnie, poprzez czytania i modlitwy, włączyła się w Eucharystię, a po niej zaprezentowała zgromadzonym program o św. Kazimierzu.

Reklama

Liturgię ubogacił występ chóru z parafii św. Józefa z Rzeszowa. Cukiernicy i piekarze przekazali Biskupowi w darze chleb i serce z napisem „Święty Kazimierz wierny w miłości”.

Rozprowadzeniem serc zajęła się młodzież ze Szkolnych Kół Caritas oraz członkowie Parafialnych Zespołów Caritas. Po Mszy św. wielu jej uczestników w kurii diecezjalnej złożyło imieninowe życzenia bp. Kazimierzowi Górnemu.

4 marca br. piernikowe serca rozprowadziła również młodzież z Caritas Academica na WSIiZ w Rzeszowie.

2013-03-20 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dawcy życia

Niedziela przemyska 9/2020, str. III

[ TEMATY ]

Rzeszów

Przemyśl

odznaczenia

Honorowi Dawcy Krwi

Jakub Koperski

Od lewej – Krzysztof Stachyra, Dariusz Koperski i Zdzisław Wójcik

Od lewej – Krzysztof Stachyra, Dariusz Koperski i Zdzisław Wójcik

Krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi, wyróżniani są odznakami „Honorowych Dawców Krwi – Zasłużeni dla Zdrowia Narodu”.

W gronie osób uhonorowanych odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawaną przez Ministra Zdrowia, znaleźli się mundurowi z Przemyśla, m.in. Dariusz Koperski, który pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji, Krzysztof Stachyra, służący w Komendzie Miejskiej PSP. Wręczenie odznak odbyło się 4 Lutego w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa. Osoby konsekrowane znakiem nadziei

2023-02-03 02:38

[ TEMATY ]

zakony

matki bożej gromnicznej

abp Depo

Marian Florek

Arcybiskup Wacław Depo: – Jesteśmy, aby potwierdzić prymat wiary w Boga, który jest zawsze pierwszy w porządku miłości i potwierdzić, że Bóg nie jest nigdy konkurentem dla naszej wolności

Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji również świętem Matki Bożej Gromnicznej, przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, i ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Władze Lizbony odsunęły od przygotowań do ŚDM przedstawiciela rządu Portugalii

2023-02-03 20:18

[ TEMATY ]

rząd

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Władze Lizbony odsunęły od prac przy organizacji Światowych Dni Młodzieży José Sá Fernandesa, przedstawiciela socjalistycznego rządu Portugalii Antónia Costy w komitecie organizacyjnym tej imprezy. Według portugalskich mediów decyzja ta została podyktowana nadmiernymi wydatkami na organizację zaplanowanej na 1-6 sierpnia br. imprezy. W czwartek, jak potwierdził burmistrz Lizbony Carlos Moedas, reprezentant rządu Costy został odsunięty od przygotowań do organizacji ŚDM.

Kontrowersje wokół działań Sá Fernandesa pojawiły się po ujawnieniu kosztów organizacji ŚDM, które mają przekroczyć 160 mln euro. Szczególne wątpliwości co do uczciwych szacunków kosztów wydarzenia pojawiły się po ujawnieniu informacji, że ponad 90 proc. kontraktów na inwestycje w ramach ŚDM zostało zawartych bez wcześniejszych przetargów, zaś koszt głównego ołtarza tej imprezy może w sumie przekroczyć kwotę 5 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję