Reklama

Z Jasnej Góry

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Droga krzyżowa

W Wielki Piątek, 29 marca, Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W nabożeństwie uczestniczył bp Jan Wątroba. Licznie przybyli klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, bracia, ojcowie i klerycy paulińscy oraz pielgrzymi i mieszkańcy Częstochowy.

Abp Depo powiedział, że każdego dnia musimy wiernie naśladować Chrystusa w cierpieniu: - Panie Jezu Chryste, mówisz do nas bardzo wyraźnie: „Kto idzie za Mną, niechaj weźmie swój Krzyż i niech Mnie naśladuje, bo kto idzie, a nie bierze swojego Krzyża, nie jest moim uczniem”.

Wskazywał, gdzie szukać źródeł odrzucania i skazywania Boga: - Trzeba się wrócić do tajemnicy grzechu pierworodnego. Kiedy człowiek wypowiedział Bogu miejsce w swoim życiu, chcąc być jak Bóg, decydować o dobru i złu. To jest również zapowiedź Krzyża i tego, że szatan będzie domagał się aż takiego sposobu pokonania go - wyjaśnił Metropolita Częstochowski.

Zapowiedzi

13-14 kwietnia - 1. Pielgrzymka Karawaningowa

13-14 kwietnia - 10. Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Peszkowskiego

16-17 kwietnia - Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych

19-21 kwietnia - 76. Pielgrzymka Młodzieży Akademickiej

21 kwietnia - Msza św. dla motocyklistów

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-04-08 13:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Jana Marii Vianney’a

[ TEMATY ]

nowenna

św. Jan Maria Vianney

Adobe Stock

Święty Jan Maria Vianney

Święty Jan Maria Vianney

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej.

CZYTAJ DALEJ

Asyż: rozpoczęło się międzynarodowe spotkanie młodzieży franciszkańskiej

2026-08-04 10:16

[ TEMATY ]

Asyż

GoAssisi/instagram

W Asyżu rozpoczęło się 3 sierpnia międzynarodowe spotkanie młodzieży „GO! Franciscan Youth Meeting 2026”, gromadzące około 2150 uczestników z Europy i innych kontynentów. Wydarzenie potrwa do 6 sierpnia i jest skierowane do osób w wieku od 18 do 33 lat, także niewierzących, zainteresowanych duchowością św. Franciszka z Asyżu.

Kulminacyjnym punktem spotkania będzie czwartkowa wizyta papieża Leona XIV w bazylice Santa Maria degli Angeli. Młodzi przekażą Ojcu Świętemu wspólnie opracowaną „Kartę”, zawierającą postulaty dotyczące pokoju, gospodarki i odpowiedzialności za stworzenie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję