Reklama

W trosce o cześć Królowej Polski

Przesłanie jedności i umocnienia w wierze

Adwent roku Pańskiego 2012 był dla ludzi wierzących w Polsce czasem nie tylko wsłuchiwania się w słowo Ewangelii zwiastującej radość narodzin Syna Bożego z Maryi Dziewicy, ale także od dnia 9 grudnia 2012 r. bolesnym doświadczeniem profanacji wizerunku Jasnogórskiej Matki i Jej Syna. Trwamy w modlitwie ekspiacyjnej, która zawsze jest pierwszą odpowiedzią na różnorakie wyzwania zła. Wiadomość o profanacji i próbie zniszczenia Cudownego Obrazu przesłaliśmy - wraz z Ojcem Generałem Izydorem Matuszewskim i Ojcem Przeorem Romanem Majewskim - do Ojca Świętego Benedykta XVI. Otrzymaliśmy list ojcowskiej jedności i umocnienia w wierze oraz apostolskie błogosławieństwo. Wyrażając wdzięczność Benedyktowi XVI, chcemy nadal zapewnić go o naszej modlitwie, aby jego nowe trwanie przy Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym przynosiło owoce pogłębionej wiary.

Reklama

Jednocześnie zwracam się z gorącą prośbą o większą solidarność w modlitwie ekspiacyjnej w kraju i za granicą, jak również większą jedność w zmaganiach o wolność religijną, wolność słowa i obrazu mediów katolickich oraz tożsamość wiary Polaków.

Z serca wszystkim błogosławię

+ Wacław Depo, Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Częstochowa, 21 kwietnia 2013 r.
Niedziela Dobrego Pasterza

2013-04-22 14:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Nawracać się do Boga

2021-07-31 22:33

Fot. Grzegorz Kryszczuk

31 lipca wspólnota parafialna w kościele przy ul. Stysia przeżywała wyjątkowy odpust. Tego dnia Kościół wspomina założyciela zakonu jezuitów.

Tegoroczne uroczystości odbywały się w trwającym Roku Ignacjańskim, który przebiega pod hasłem "W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo".

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski: Godzina „W” to jest godzina również naszych wyborów dzisiejszych

Wiemy co znaczy godzina „W”. Wiemy również, że pod tym znakiem kryje się mnóstwo treści: Powstanie Warszawskie, stolica naszego narodu Warszawa, warszawiacy. Ta godzina „W” to jest również godzina wyboru tamtych ludzi i dzisiaj nas. Jako indywidualnych ludzi, ale też jako narodu – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski, który 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miejskich, parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowy, kombatanci, młodzież, harcerze, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona, rozpoczęły się minutą ciszy za poległych w Powstaniu Warszawskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję