Reklama

Książki

Apostoł wiary i miłości Ojczyzny

„Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony/ Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,/ „Bądź pochwalony!”/ Tęskno mi, Panie...”. Te głębokie w swej treści słowa C. K. Norwida oddają klimat albumu fotograficznego zatytułowanego „Apostoł wiary i miłości Ojczyzny” ukazującego Jana Pawła II.

Zdjęcia Grzegorza Gałązki pokazują i przypominają nam Papieża Polaka podczas spotkań z wiernymi - szczególnie z Rodakami - w Watykanie, w Ojczyźnie oraz z Polonią podczas światowych podróży apostolskich.

Reklama

Słowa pasterskiego nauczania Jana Pawła II zostały wybrane pod kątem wiary oraz Ojczyzny i Rodaków. Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo we wstępie do tego albumu podkreślił, że Ojciec Święty „na swoim przykładzie udowodnił, że te dwa wątki: umacnianie braci w wierze apostolskiej i miłość ojczystego kraju - idą w parze”.

Album składa się z dwóch części: pierwsza ukazuje Ojca Świętego Jana Pawła II jako tego, który mocno stoi pośrodku Kościoła i jest pierwszy w wierze, aby umacniać wiarę powierzonego mu przez Chrystusa Ludu Bożego. Druga część albumu dotyka spraw najbliższych Ojcu Świętemu: Ojczyzny i Rodaków, bo - jak sam to powiedział - „w «geografii papieskiej modlitwy» za Kościół powszechny i za cały świat Polska zajmuje miejsce szczególne”. Ostatnie strony tej publikacji zawierają zdjęcia następców na Stolicy Piotrowej: Benedykta XVI i Franciszka oraz ich słowa o bł. Janie Pawle II.

Oglądając tę publikację i czytając słowa naszego umiłowanego Ojca Świętego, a zarazem orędownika w niebie, wracamy do chwil, kiedy nasza wiara rosła, a nadzieja się umacniała. On z całego serca pragnął i o tym wyraźnie mówił, że chce dla swojego Narodu wspaniałej przyszłości. Za jego wstawiennictwem i pod macierzyńską opieką Jasnogórskiej Królowej Polski, niech nadal trwa odnawianie polskiej ziemi i serc wszystkich Rodaków.

Reklama

Wpatrujmy się w osobę drogiego nam bł. Jana Pawła II i podążajmy drogą, którą sam przeszedł do domu Ojca.

Album został wydany pod patronatem medialnym Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Nowy album Wydawnictwa „Michalineum” i Grzegorza Gałązki ze słowem wstępnym abp. Wacława Depo - Metropolity Częstochowskiego
Album „Apostoł wiary i miłości Ojczyzny” (format 31,5 cm x 24,5 cm, oprawa twarda, szyta i klejona, 160 stron) można zamówić pod adresem:
Wydawnictwo Michalineum
Al. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki
tel.: +48 (22) 781-14-20;
faks: +48 (22) 771-36-15
e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl
www.michalineum.pl

2013-04-22 14:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Rzymskie Pasje. Kościoły stacyjne Wiecznego Miast"

[ TEMATY ]

książka

"Rzymskie Pasje. Kościoły stacyjne Wiecznego Miast" - to tytuł książki ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanny Suchockiej, której prapremiera odbyła się 30 stycznia w Rzymie.

CZYTAJ DALEJ

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej

2021-06-23 19:14

Karol Porwich/Niedziela

– Powołania rodzą się przede wszystkim we wspólnotach parafialnych. Proszę was, drodzy kapłani, o rozwijanie grup młodzieżowych, bo to najbardziej naturalne zaplecze powołań kapłańskich – powiedział abp Marek Jędraszewski, dziękując odchodzącym proboszczom, mianując nowych, a także wręczając inne nominacje księżom archidiecezji krakowskiej.

Publikujemy listę zmian personalnych w archidiecezji krakowskiej:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję