Reklama

Niedziela Podlaska

„Bądźcie solą tej ziemi”

Niedziela podlaska 17/2013, str. 8

[ TEMATY ]

festiwal

Jadwiga Ostromecka

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

„Bądźcie solą tej ziemi” - to hasło tegorocznego, 20. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2013, którego organizatorem jest KSM Diecezji Drohiczyńskiej przy wsparciu ośrodków kultury, parafii, szkół, ośrodków pomocy społecznej. Co roku to wydarzenie religijno-patriotyczne przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny. Zgodnie z założeniami organizatorów Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej to nie tylko konkurs wokalny, rywalizacja, możliwość sprawdzenia siebie. To przede wszystkim rozwój młodego człowieka, jego dobro duchowe, kulturowe, religijne i patriotyczne.

Inauguracją tegorocznego festiwalu była Msza św. w kościele pw. św. Anny w Sterdyni w niedzielę 7 kwietnia, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni rozpoczął się pierwszy etap przesłuchań festiwalowych. W Sterdyni wystąpiło ok. 200 młodych ludzi reprezentujących powiat sokołowski oraz gościnnie wykonawcy z Bogut Pianek. Impreza zgromadziła również dużą liczbę widzów, w tym przedstawicieli władz gminnych i powiatowych.

Reklama

Po wysłuchaniu 31 podmiotów muzycznych profesjonalna komisja konkursowa w składzie: Magda Niewińska, Jan Bańkowski i ks. Krzysztof Malinowski zakwalifikowała do eliminacji w Bielsku Podlaskim: Weronikę Poślada z Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkół w Sterdyni, zespół wokalny „Pajacyki” z Przedszkola w Łazowie, scholę dziecięcą działającą przy parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, scholę młodzieżową działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jabłonnie Lackiej, Sandrę Bazylczuk z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie, Mateusza Kawalca ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bogutach Piankach, Monikę Prokopczuk z GOKiS w Sterdyni, Weronikę Grochowską z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie. Przesłuchania finałowe zakwalifikowanych laureatów przeglądów regionalnych odbędą się18 maja w Bielsku Podlaskim, a ostatnim etapem festiwalu będzie koncert galowy w Drohiczynie 9 czerwca. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz.

Wszyscy uczestnicy przesłuchań w Sterdyni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a siły nadwątlone występem i emocjami mogli odzyskać przy suto zastawionym stole.

Impreza festiwalowa w Sterdyni miała charakter integracyjny i została zrealizowana przy pomocy środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim.

2013-04-23 14:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szukałem Was...

Niedziela małopolska 21/2015, str. 6

[ TEMATY ]

festiwal

Archiwum Urzędu Miasta Zakopane

Joanna Staszak z laureatką Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem

Joanna Staszak z laureatką
Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej
w Zakopanem

Już po raz 10. w Zakopanem odbywa się Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...”. O idei dorocznych spotkań pod Tatrami z Joanną Staszak, naczelnikiem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane rozmawia Agnieszka Konik-Korn

AGNIESZKA KONIK-KORN: – Skąd wziął się pomysł na Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej i jakie są jego cele?

CZYTAJ DALEJ

Kiedy Pan Bóg wzywa

2021-07-27 12:14

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

seminarium duchowne

Kamil Maćków

Seminarium jest po to, żeby rozpoznać, czy głos, który słyszą, jest na pewno zaproszeniem Pana Boga

Seminarium jest po to, żeby rozpoznać, czy głos, który słyszą, jest na pewno zaproszeniem Pana Boga

Jakiś czas temu nasi klerycy nakręcili film, w którym pokazują, jak się żyje w seminarium. Jeśli jeszcze nie oglądaliście (a warto), znajdziecie go na seminaryjnej stronie.

Tymczasem przeczytajcie, co klerycy mają do powiedzenia o formacji i o swojej codzienności.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: 86-letni kardynał zakażony koronawirusem

2021-07-30 18:10

[ TEMATY ]

kardynał

Argentyna

koronawirus

Wikipedia

Argentyński kardynał Luis Villalba

Argentyński kardynał Luis Villalba

Argentyński kardynał Luis Villalba jest zakażony koronawirusem. 86-letni hierarcha był w latach 1999-2011 arcybiskupem metropolitą Tucumán.

Tamtejsza archidiecezja poinformowała, że kardynał poddał się testowi wykrywającemu obecność koronawirusa. Test dał wynik pozytywny, także u jego siostry Clelii. Sędziwy hierarcha czuje się dobrze, poddał się domowej samoizolacji, jego stan nie wymaga podawania tlenu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję