Reklama

Niedziela Podlaska

„Bądźcie solą tej ziemi”

Niedziela podlaska 17/2013, str. 8

[ TEMATY ]

festiwal

Jadwiga Ostromecka

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

„Bądźcie solą tej ziemi” - to hasło tegorocznego, 20. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2013, którego organizatorem jest KSM Diecezji Drohiczyńskiej przy wsparciu ośrodków kultury, parafii, szkół, ośrodków pomocy społecznej. Co roku to wydarzenie religijno-patriotyczne przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny. Zgodnie z założeniami organizatorów Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej to nie tylko konkurs wokalny, rywalizacja, możliwość sprawdzenia siebie. To przede wszystkim rozwój młodego człowieka, jego dobro duchowe, kulturowe, religijne i patriotyczne.

Inauguracją tegorocznego festiwalu była Msza św. w kościele pw. św. Anny w Sterdyni w niedzielę 7 kwietnia, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni rozpoczął się pierwszy etap przesłuchań festiwalowych. W Sterdyni wystąpiło ok. 200 młodych ludzi reprezentujących powiat sokołowski oraz gościnnie wykonawcy z Bogut Pianek. Impreza zgromadziła również dużą liczbę widzów, w tym przedstawicieli władz gminnych i powiatowych.

Reklama

Po wysłuchaniu 31 podmiotów muzycznych profesjonalna komisja konkursowa w składzie: Magda Niewińska, Jan Bańkowski i ks. Krzysztof Malinowski zakwalifikowała do eliminacji w Bielsku Podlaskim: Weronikę Poślada z Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkół w Sterdyni, zespół wokalny „Pajacyki” z Przedszkola w Łazowie, scholę dziecięcą działającą przy parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, scholę młodzieżową działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jabłonnie Lackiej, Sandrę Bazylczuk z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie, Mateusza Kawalca ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bogutach Piankach, Monikę Prokopczuk z GOKiS w Sterdyni, Weronikę Grochowską z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie. Przesłuchania finałowe zakwalifikowanych laureatów przeglądów regionalnych odbędą się18 maja w Bielsku Podlaskim, a ostatnim etapem festiwalu będzie koncert galowy w Drohiczynie 9 czerwca. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz.

Wszyscy uczestnicy przesłuchań w Sterdyni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a siły nadwątlone występem i emocjami mogli odzyskać przy suto zastawionym stole.

Impreza festiwalowa w Sterdyni miała charakter integracyjny i została zrealizowana przy pomocy środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim.

2013-04-23 14:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

16 miesięcy dla Polski

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. 32

[ TEMATY ]

festiwal

muzyka

fundacja

jazz

muzyka klasyczna

Music Export Poland

Tamara Kamińska

Pomagamy polskim twórcom, artystom i producentom nawiązywać kontakty z podmiotami zewnętrznymi – tłumaczy Marek Hojda

Pomagamy polskim twórcom, artystom i producentom nawiązywać kontakty z podmiotami zewnętrznymi – tłumaczy Marek Hojda

W czasach, kiedy jakość, promocja i marketing decydują o ostatecznym sukcesie w komercyjnych działaniach, warto pamiętać, że muzyka nie chadza własnymi ścieżkami. Aby zaistniała w europejskim czy światowym krwiobiegu, trzeba ją – niestety – traktować jak towar na mapie show-biznesu. Bo abstrahując od artyzmu, jest ona również – czy nam się podoba czy nie – towarem. W celu promowania tego, co nasze, polskie, powołano w 2018 r. fundację Music Export Poland.

Piotr Iwicki: Jakie są statutowe pola działalności fundacji?

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk wręczył pierwsze nominacje dla neoprezbiterów

2021-06-23 12:04

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany księży

zmiany personalne

https://radioplus.com.pl

Przed południem w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu bp Marek Solarczyk wręczył nominacje na pierwsze placówki duszpasterskie dla księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie 29 maja - podało Radio Plus.

Biskup Marek Solarczyk powiedział, że neoprezbiterzy wchodzą "w ogromne dziedzictwo diecezji radomskiej". - Życzę, abyście włączając się w to piękne dziedzictwo, dodali swoje piękne dary. Macie ogromne możliwości, jesteście przygotowani, niesiecie łaskę sakramentu kapłaństwa. Życzę wam, aby wasze posługiwanie przyniosło jak największe owoce Bożego działania i Bożej łaski - mówił ksiądz biskup Marek Solarczyk.

CZYTAJ DALEJ

Francja: obrońcy życia protestują przeciw ustawie bioetycznej i uzurpacjom PE

2021-06-23 17:12

[ TEMATY ]

życie

aborcja

Francja

Pixabay.com

O udział w zaplanowanej na jutrzejszy wieczór demonstracji przeciwko projektowi ustawy bioetycznej oraz raportowi Matićia, który na forum Parlamentu Europejskiego ma przyznać obywatelom „prawa seksualne i reprodukcyjne” zaapelowali francuscy obrońcy życia z „Manif pour tous”.

W czasie, gdy francuski Senat rozpatruje ustawę bioetyczną na posiedzeniu publicznym, Manif pour tous zaprasza na nową demonstrację przed Pałacem Luksemburskim 24 czerwca o godz. 19:30. Organizacja zamierza potępić projekt ustawy i jej sztandarowe rozwiązanie: udostępnienie tzw. macierzyństwa zastępczego (GPA) i technik wspomaganego rozrodu (PMA) kobietom samotnym i parom lesbijskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję