Reklama

Niedziela Podlaska

„Bądźcie solą tej ziemi”

Niedziela podlaska 17/2013, str. 8

[ TEMATY ]

festiwal

Jadwiga Ostromecka

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

Co roku festiwal przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny

„Bądźcie solą tej ziemi” - to hasło tegorocznego, 20. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2013, którego organizatorem jest KSM Diecezji Drohiczyńskiej przy wsparciu ośrodków kultury, parafii, szkół, ośrodków pomocy społecznej. Co roku to wydarzenie religijno-patriotyczne przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży, którzy chcą śpiewać na chwałę Boga i Ojczyzny. Zgodnie z założeniami organizatorów Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej to nie tylko konkurs wokalny, rywalizacja, możliwość sprawdzenia siebie. To przede wszystkim rozwój młodego człowieka, jego dobro duchowe, kulturowe, religijne i patriotyczne.

Inauguracją tegorocznego festiwalu była Msza św. w kościele pw. św. Anny w Sterdyni w niedzielę 7 kwietnia, a następnie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni rozpoczął się pierwszy etap przesłuchań festiwalowych. W Sterdyni wystąpiło ok. 200 młodych ludzi reprezentujących powiat sokołowski oraz gościnnie wykonawcy z Bogut Pianek. Impreza zgromadziła również dużą liczbę widzów, w tym przedstawicieli władz gminnych i powiatowych.

Po wysłuchaniu 31 podmiotów muzycznych profesjonalna komisja konkursowa w składzie: Magda Niewińska, Jan Bańkowski i ks. Krzysztof Malinowski zakwalifikowała do eliminacji w Bielsku Podlaskim: Weronikę Poślada z Gminnego Przedszkola przy Zespole Szkół w Sterdyni, zespół wokalny „Pajacyki” z Przedszkola w Łazowie, scholę dziecięcą działającą przy parafii pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, scholę młodzieżową działającą przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jabłonnie Lackiej, Sandrę Bazylczuk z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie, Mateusza Kawalca ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Bogutach Piankach, Monikę Prokopczuk z GOKiS w Sterdyni, Weronikę Grochowską z Salezjańskiego Gimnazjum w Sokołowie. Przesłuchania finałowe zakwalifikowanych laureatów przeglądów regionalnych odbędą się18 maja w Bielsku Podlaskim, a ostatnim etapem festiwalu będzie koncert galowy w Drohiczynie 9 czerwca. Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz.

Reklama

Wszyscy uczestnicy przesłuchań w Sterdyni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a siły nadwątlone występem i emocjami mogli odzyskać przy suto zastawionym stole.

Impreza festiwalowa w Sterdyni miała charakter integracyjny i została zrealizowana przy pomocy środków finansowych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim.

2013-04-23 14:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej „Cantate Deo”

[ TEMATY ]

festiwal

piosenka

Już 5 lipca inauguracja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej Cantate Deo. Festiwal ten to czas wypełniony śpiewem, muzyką, modlitwą oraz spotkaniem z Bogiem i człowiekiem. Po raz kolejny występy konkursowe wykonawców oceniać będą wspaniali muzycy. Jury tegorocznego festiwalu to uznane autorytety nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju. Pracom jury przewodniczył będzie Piotr Baron.

CZYTAJ DALEJ

Oaza pomogła ukształtować moje chrześcijaństwo i wiarę

2022-09-24 08:30

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

ks. Dariusz Korolik

Katarzyna Krawcewicz

Ks. Dariusz Korolik, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Ks. Dariusz Korolik, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie

O swojej oazowej drodze opowiada ks. Dariusz Korolik, nowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Katarzyna Krawcewicz: - Jak kształtowała się Księdza oazowa droga?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Młodzi w domu abp. Grzegorza Rysia

2022-09-24 17:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Dziś młodych należy zachęcać przez młodych i temu właśnie służy to dzisiejsze spotkanie. Jak oni będą ambasadorami Światowych Dni Młodzieży, to uzbieramy się w piękne i duże zgromadzenie. Dzisiaj nie działają już takie rzeczy jak ogłoszenia czy plakaty, dziś wszystko odbywa się przez relacje – najlepiej rówieśnicze – mówi abp Grzegorz Ryś.

Na 300 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży, które w dniach 1-6 sierpnia 2023 odbędą się w

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję