Reklama

Niedziela Łódzka

Wystawa o Prezydencie

Niedziela łódzka 17/2013, str. 7

[ TEMATY ]

katastrofa smoleńska

prezent

Anna Skopińska

Marta Kaczyńska i Witold Waszczykowski podczas otwarcia wystawy

Marta Kaczyńska i Witold Waszczykowski podczas otwarcia wystawy

Marta Kaczyńska, córka Lecha i Marii Kaczyńskich otworzyła 11 kwietnia w Łodzi wystawę poświęconą swojemu ojcu. Podziękowała wszystkim za pamięć o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego i o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Podkreśliła, że obowiązkiem wszystkich, którzy myślą o Polsce i chcą dobra naszej Ojczyzny, jest pokazanie prawdziwego wizerunku Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości w Pasażu Schillera wzięli udział posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Witold Waszczykowski, Jan Tomaszewski i Andrzej Duda. Modlitwę za tragicznie zmarłą parę prezydencką odmówił kanclerz łódzkiej kurii ks. prał. Zbigniew Tracz.

Reklama

Ekspozycja „Lech Kaczyński - w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej” składa się z 15 tablic, na których znajdują się zdjęcia przedstawiające prezydenta Kaczyńskiego oraz fragmenty jego wypowiedzi ułożone według tematów: państwo, naród, solidarność, ojczyzna, tożsamość, armia, rodzina, prawda oraz Polska w Europie i na świecie. Marta Kaczyńska zaznaczyła, że w tym wszystkim nie chodzi o mit Lecha Kaczyńskiego, ale o odkłamanie wizerunku jej ojca, który był bardzo często zakłamywany. Zwróciła także uwagę, że w sprawie katastrofy smoleńskiej chodzi o wyjaśnienie prawdy.

Z kolei Witold Waszczykowski, wiceszef BBN za prezydentury Lecha Kaczyńskiego powiedział, że miał zaszczyt pracować z mądrym i podziwianym w wielu miejscach mężem stanu. Wspomniał jego wielki talent w rozmowach międzynarodowych, zaangażowanie i umiejętność bycia łącznikiem między wielkim światem a politykami regionu.

W Łodzi ekspozycja prezentowana była przez tydzień. Wcześniej mogli ją oglądać mieszkańcy Sopotu, Szczecina i Gdańska.

2013-04-23 14:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nieznane, odnalezione nagranie z 10 kwietnia 2010 roku

Służba Kontrwywiadu Wojskowego publikuje nieznane, odnalezione nagranie z 10 kwietnia 2010 roku.

W komunikacie SKW czytamy:

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne 2021

2021-05-31 13:54

diecezja. legnica

Czcigodni i Drodzy Prezbiterzy Diecezji Legnickiej!Nadszedł czas dorocznych zmian personalnych związanych z aktualnymi potrzebami duszpasterskimi i łączących się z posłaniem części kapłanów do wspólnot parafialnych w charakterze proboszczów lub wikariuszy. Wobec realiów naszej Diecezji w ostatnich latach coraz wyraźniej brzmią słowa Zbawiciela „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” (Mt 9,35).

Nie jest to związane tylko z faktem, że obecnie w naszym Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa jedynie 14 alumnów (dla porównania: w roku 2005 było ich 75). Do tego ogólnego radykalnego i stałego spadku liczby powołań do życia kapłańskiego dochodzą naturalne okoliczności, do których należy m.in. przechodzenie na emeryturę kolejnych pokoleń księży proboszczów, choroby czy śmierć oraz cały szereg innych przyczyn wykluczających konkretnych kapłanów z pełnowymiarowej posługi duszpasterskiej, czy wreszcie odejścia niektórych prezbiterów ze stanu kapłańskiego.W tej sytuacji z przykrością i z troską muszę stwierdzić, że nie jest możliwe posłanie do parafii takiej liczby księży, która w pełni by zaspokoiła potrzeby związane z posługą sakramentalną, duszpasterską i katechetyczną.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki apeluje o głosowanie przeciwko rezolucji popierającej aborcję

2021-06-22 12:02

[ TEMATY ]

aborcja

abp Stanisław Gądecki

Karol Porwich/Niedziela

„Aborcja zawsze jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia, tym bardziej odrażającym, że dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego. Jest więc przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu wydanym w związku z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat zdrowia oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych w Unii Europejskiej (Matić Report).

Abp Stanisław Gądecki zaapelował do posłów Parlamentu Europejskiego o głosowanie przeciwko projektowi rezolucji. W oświadczeniu przypomniał katolikom, „że w sytuacji, gdy poddane głosowaniu dokumenty wymierzone są w podstawowe prawa człowieka i wartości, które nie podlegają negocjacjom, nie mogą zgodzić się na żaden kompromis, ale powinni jednoznacznie przeciwstawić się takim inicjatywom”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję