Reklama

Niedziela w Warszawie

Podwójny jubileusz

Już 2 maja w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży rozpoczną się obchody 70. rocznicy objawień

Niedziela warszawska 17/2013, str. 1

[ TEMATY ]

Matka Boża

ARTUR STELMASIAK

Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach

Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach

Obchody zainaugurowane zostaną w czwartek o godz. 17.30 modlitwą różańcową. Wierni będą się modlić w kaplicy zbudowanej na miejscu cudownych objawień. Następnie będzie tam sprawowana Msza św.

Główne uroczystości zaplanowano na piątek 3 maja - w dniu święta NMP Królowej Polski. Msza św. koncelebrowana rozpocznie się o godz. 11. Głównym celebransem będzie bp Marek Solarczyk, a homilię wygłosi o. Jan Pach, paulin z Jasnej Góry. - Obecnością bp. Marka Solarczyka pragniemy zaakcentować jedność dwóch wspólnot diecezjalnych i zaznaczyć, że do sanktuarium przybywa wielu mieszkańców Pragi, w tym nasi dobroczyńcy i współpracownicy - mówi kustosz sanktuarium o. Tadeusz Suślik SchP i dodaje. - Natomiast poprzez obecność o. Jana Pacha OSPPE chcemy podkreślić rolę ojców paulinów w udokumentowaniu przesłań, jakie otrzymała podczas wizji Władysława Fronczak (Papis).

Reklama

Pierwsze objawienia Matki Bożej na Siekierkach miało miejsce 3 maja 1943 r. Dwunastoletnia wówczas Władzia opowiedziała o tym rodzicom. Dorośli poprosili o pomoc lekarzy, ci jednak stwierdzili, że dziecko jest zdrowe. Kolejne widzenia powtarzały się w następnych dniach, miesiącach i latach. Dziewczynce ukazywała się Matka Boża i Pan Jezus. Władzia za namową kapłana zaczęła sporządzać notatki z objawień, zorganizowała też modlitwę dzieci i dorosłych. Ostatnie objawienia miało miejsce 15 września 1949 r.

Wierni, którzy przychodzili się modlić razem z dziewczynką, zbudowali małą kapliczkę w miejscu objawień. W 1977 r. odprawiono tam pierwszą Mszę św., a cztery lata później Stefan kard. Wyszyński przekazał to miejsce zakonowi pijarów. 15 marca 1988 r. została ustanowiona parafia pw. NMP Królowej Wyznawców.

W piątek 3 maja, po Mszy św. odpustowej, bp Solarczyk poprowadzi procesję z sanktuarium do kaplicy. Na miejscu objawień odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- W imieniu wspólnoty pijarskiej zapraszam Czytelników „Niedzieli” na Siekierki, by wspólnie uwielbiać Boga za łaski, którymi obdarza nas, nasze parafie i Ojczyznę. Będziemy także prosić Maryję, Nauczycielkę Młodzieży, aby nadal roztaczała matczyny płaszcz opieki nad Warszawą, a zwłaszcza nad dziećmi i młodzieżą - mówi o. Tadeusz Suślik SchP.

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Do Jej stóp...

Niedziela rzeszowska 19/2013, str. 6-7

[ TEMATY ]

Matka Boża

Ks. Janusz Sądel

Wizja ukazania się Pani Rzeszowskiej

Wizja ukazania się Pani Rzeszowskiej

Ilekroć z naszych świątyń zaczyna płynąć pieśń „Chwalcie łąki umajone...” przypominamy sobie, że maj - najpiękniejszy z miesięcy jest okazją do oddania czci i dziękczynienia Matce Bożej nie tylko poprzez wersety Litanii Loretańskiej, ale także przez osobiste nawiedzenie miejsc kultu Jej cudownego wizerunku, a tych w diecezji rzeszowskiej nie brakuje

Kościół rzeszowski szczyci się 18 miejscami szczególnego kultu Maryi. 4 z nich to sanktuaria zatwierdzone na prawie papieskim - Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach, Matki Bożej Pojednawczyni Grzeszników w Dębowcu, Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu i Matki Bożej Wniebowziętej - Pani Rzeszowskiej w kościele Bernardynów w Rzeszowie.

CZYTAJ DALEJ

Afirmacja aborcji w Europie

2021-06-23 18:38

[ TEMATY ]

aborcja

Europa

Pixabay.com

Według przygotowanej rezolucji Parlamentu Europejskiego nad tzw. raportem Matića o aborcji należy mówić dobrze, bardzo dobrze i tylko dobrze. Ten dokument to 110-procentowa afirmacja zabijania dzieci przed narodzeniem.

Rezolucja w tej sprawie jest procedowana w Parlamencie Europejskim. Dyskusja odbędzie się 23 czerwca po godzinie 20.30, a głosowanie nad nią w czwartek 24 czerwca. Miejmy nadzieję, że europejscy posłowie opamiętają się w porę zanim będzie za późno.

CZYTAJ DALEJ

Co nam dziś mówią nowi polscy błogosławieni? – debata poświęcona matce Czackiej i kard. Wyszyńskiemu

2021-06-23 18:50

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja.info

- Nowi błogosławieni przekonują nas dziś o potrzebie wizji duszpasterskiej w Kościele, wartości poszukiwania nowych dróg oraz o tym, że kryzysy można przeżywać jako szansę na wzrost – mówili uczestnicy debaty „Co nam dziś mówią nowi polscy błogosławieni”, która odbyła się w ramach edukacyjnej sesji wykładowej „Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka – nauczyciele i świadkowie miłości Boga, bliźniego i Ojczyzny”.

Spotkanie odbyło się dziś w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję