Reklama

Niedziela Wrocławska

„Noce Kościołów” we Lwowie i na Podolu

Niedziela wrocławska 17/2013, str. 3

[ TEMATY ]

Wrocław

Lwów

Lestat (Jan Mehlich)/pl.wikipedia.org

Po raz kolejny na Ukrainie i po raz pierwszy w diecezji lwowskiej wrocławskie Radio Rodzina wraz z miastem Wrocław przygotowują Europejskie Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa „Noce Kościołów”. Metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, jest wdzięczny za to przedsięwzięcie. - Cieszę się bardzo i pragnę podziękować dyrektorowi za podjęcie idei i przeprowadzenie Nocy Kościołów we Lwowie. Lwów jest miastem wielokulturowym, wielowyznaniowym i wielonarodowościowym. Myślę, że Noce zostaną przyjęte z wielką radością i entuzjazmem. Metropolita lwowski podkreślił, że będzie to głębokie przeżycie duchowe dla wielu wiernych, a także ma nadzieję, że ta inicjatywa zbliży wielu ludzi. Jest to także okazja, by miasta Wrocław i Lwów jeszcze bardziej zacieśniły więzy. - Wrocław zawdzięcza wiele metropolii lwowskiej ponieważ głębia duchowości i religijności została przeniesiona na tamte ziemie - mówił abp Mokrzycki. - Można powiedzieć, że we Lwowie są nasi przodkowie, którzy ubogacili ziemię wrocławską. Jest to także spłacenie wdzięczności i długu wobec tej ziemi, która Dolnemu Śląskowi dała wybitych ludzi - dodał metropolita.

„Noce Kościołów” na Ukrainie odbędą się od 7-9 czerwca 2013 r. we Lwowie oraz 13-15 czerwca na Podolu.

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocław: drugi dzień 42. Europejskiego Spotkania Młodych

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Taize

Wrocław

brat Alois

EWTN

"Ludzka wrażliwość na innych, braterstwo, należą do wartości najważniejszych" – tym przesłaniem podzielił się z młodymi brat Alois, przeor Ekumenicznej Wspólnoty z Taizé podczas wieczornej modlitwy w drugim dniu 42. Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu. Jego uczestnicy modlili się dziś podczas niedzielnych Mszy św. w ponad 100 wrocławskich parafiach, odwiedzili miejsca, w których pomaga się potrzebującym a także wzięli udział w 22 spotkaniach tematycznych, poświęconych duchowości, życiu Kościoła, społeczeństwa, a także powiązaniu między sztuką a wiarą. Tegoroczne Spotkanie przebiega pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”. Bierze w nim udział ok 15 tys. młodych z ponad 60 krajów Europy i innych kontynentów.

W niedzielę 29 grudnia, w drugim dniu 42. Europejskiego Spotkania Młodych, uczestnicy wzięli udział w celebracjach eucharystycznych w ponad 100 goszczących ich parafiach archidiecezji wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki apeluje o głosowanie przeciwko rezolucji popierającej aborcję

2021-06-22 12:02

[ TEMATY ]

aborcja

abp Stanisław Gądecki

Karol Porwich/Niedziela

„Aborcja zawsze jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia, tym bardziej odrażającym, że dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego. Jest więc przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu wydanym w związku z projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego na temat zdrowia oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych w Unii Europejskiej (Matić Report).

Abp Stanisław Gądecki zaapelował do posłów Parlamentu Europejskiego o głosowanie przeciwko projektowi rezolucji. W oświadczeniu przypomniał katolikom, „że w sytuacji, gdy poddane głosowaniu dokumenty wymierzone są w podstawowe prawa człowieka i wartości, które nie podlegają negocjacjom, nie mogą zgodzić się na żaden kompromis, ale powinni jednoznacznie przeciwstawić się takim inicjatywom”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję