Reklama

Niedziela Wrocławska

Majówka 2013

Tradycyjnie przed majówką prezentujemy Państwu wybrane wydarzenia - propozycje, z których warto skorzystać w dniach wolnych od pracy.

Niedziela wrocławska 17/2013, str. 4

[ TEMATY ]

majówka

Archiwum Niedzieli Wrocławskiej

1 maja - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Międzynarodowe Święto Pracy

Majówka na Ślęży - „Podejmijmy na nowo opiekę nad światem stworzonym przez Boga” - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna Majówka na Ślęży. Ojciec Święty Franciszek w pierwszych swoim nauczaniu poprosił wszystkich wierzących, aby na nowo podjęli opiekę nad światem stworzonym przez Boga. Mówił: „Dajmy sobie możliwość, abyśmy byli opiekunami stworzenia, strażnikami bożych planów wpisanych w naturę i obrońcami naszego otoczenia”. Podczas tegorocznej pielgrzymki organizatorzy chcą skoncentrować uwagę uczestników na zrozumieniu problemu lokalnych i globalnych zagrożeń środowiska.

Program Majówki:

9.00 wyjazd z Wrocławia autobusem specjalnym z Dworca PKS (przystanek dla wysiadających). Autobus oznaczony plakatem pielgrzymkowym;

10.00 Msza św. w sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce;

11.15 wyjście w kolumnie pielgrzymkowej na Ślężę;

ok. 14.00 nabożeństwo majowe na szczycie Ślęży;

po nabożeństwie powrót do Sobótki i odjazd do Wrocławia szczegóły: www.pielgrzymka.pl lub fb

Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu
- to piknik rodzinny, który na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny miasta. Szczególną atrakcję stanowią występy zespołów muzycznych oraz stoiska rękodzielnicze. W programie m.in. pokazy i animacje dla dzieci Berek, wioska indiańska Pocahontas, występy muzyczne, liczne konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz koncert.

Reklama

Majówka Rycerska na Zamku Kliczków k. Bolesławca - kilkudniowa impreza, przeznaczona dla całych rodzin.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Tradycyjnie na wrocławskim placu Gołębim organizowane są uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej organizowane przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz Dowódcę Garnizonu Wrocław. Dzień Flagi jest ważnym wydarzeniem, które ma duży wpływ na popularyzację patriotyzmu wśród wszystkich Polaków, zwłaszcza tych najmłodszych. Nie zapomnijmy w tych dniach o wywieszeniu flagi Polski.

3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Święto Konstytucji 3 Maja

Centralne, wrocławskie uroczystości rozpoczną się przy Panoramie Racławickiej. Po nich, o godz. 13 Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny w katedrze wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Marian Gołębiewski.

Zachęcamy do uczestnictwa w lokalnych obchodach uroczystości kościelnych i państwowych.

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża Majowa

Niedziela toruńska 18/2015, str. 1, 4

[ TEMATY ]

majówka

Ks. Paweł Borowski

„Obierz sobie i uznaj Matkę Bożą jako szczególną swoją Patronkę i obronę w całym życiu. Pod Jej kierunkiem dojdziesz na pewno tam, dokąd bez Niej dojść byś nie zdołała. Bo Ona nie tylko uczy swoje dzieci, ale dodaje im też potrzebnej odwagi do wykonania tych nauk; prowadzi je za rękę, a w miejscach trudniejszych na rękach swoich je niesie, aby osiągnęły dobro”.
Bł. Maria Karłowska

CZYTAJ DALEJ

Kto jest bogaty przed Bogiem?

2022-09-21 08:03

Niedziela Ogólnopolska 39/2022, str. 16

[ TEMATY ]

Ewangelia

Marcin Magdziak/fotolia.com

Dzisiejsza Ewangelia stawia przed nami dwie postacie: Łazarza i bogacza. Ich losy splotły się ze sobą. Żyli bardzo blisko siebie, ale zarazem jakby w dwóch odmiennych światach. Widywali się codziennie, a mimo to byli od siebie daleko. Znamienne jest to, że Jezus zna imię Łazarza, ale nie podaje imienia bogacza. Z ewangelicznego opisu dowiadujemy się, że bogacz to człowiek, który żyje bardzo dostatnio. Używa bogactwa, przyjemności i zabawy. Żadne troski nie mącą mu dobrego samopoczucia. Jego życie to wręcz ideał, do którego dążyli nie tylko jemu współcześni, ale który wciąż chce osiągnąć tak wielu. Łazarz natomiast nie ma nic. Jego ciało jest pokryte wrzodami, psy liżą jego rany. Przechodzący okazują mu pogardę i obojętność. Żyje z jałmużny u progu pałacu bogacza.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi z południa Brazylii z wizytą ad limina u papieża

2022-09-24 16:25

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Dwie godziny trwało spotkanie Ojca Świętego z 25 biskupami z Brazylii. Przybyli oni w ramach wizyty ad limina Apostolorum z południowych prowincji tego kraju: São Paulo, Aparecidy i Sorocaby. W czasie spotkania poruszono takie tematy jak synodalność, opieka nad księżmi, bliskość w stosunku do ludzi, problemy i konflikty targające diecezjami odwiedzających hierarchów oraz braterskie relacje między nimi samymi.

Spotkanie miało charakter „bardzo przyjemnej rozmowy z wielką wolnością i spontanicznością, na które pozwolił papież” – jak podkreślił arcybiskup São Paulo, kard. Odilio Pedro Scherer. Dodał, że sam Franciszek odznaczał się wielką otwartością w trakcie wydarzenia. Po wysłuchaniu hierarchów Ojciec Święty skierował do nich słowa porady, zachęty i wsparcia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję