Reklama

Niedziela Wrocławska

Majówka 2013

Tradycyjnie przed majówką prezentujemy Państwu wybrane wydarzenia - propozycje, z których warto skorzystać w dniach wolnych od pracy.

Niedziela wrocławska 17/2013, str. 4

[ TEMATY ]

majówka

Archiwum Niedzieli Wrocławskiej

1 maja - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, Międzynarodowe Święto Pracy

Majówka na Ślęży - „Podejmijmy na nowo opiekę nad światem stworzonym przez Boga” - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna Majówka na Ślęży. Ojciec Święty Franciszek w pierwszych swoim nauczaniu poprosił wszystkich wierzących, aby na nowo podjęli opiekę nad światem stworzonym przez Boga. Mówił: „Dajmy sobie możliwość, abyśmy byli opiekunami stworzenia, strażnikami bożych planów wpisanych w naturę i obrońcami naszego otoczenia”. Podczas tegorocznej pielgrzymki organizatorzy chcą skoncentrować uwagę uczestników na zrozumieniu problemu lokalnych i globalnych zagrożeń środowiska.

Program Majówki:

9.00 wyjazd z Wrocławia autobusem specjalnym z Dworca PKS (przystanek dla wysiadających). Autobus oznaczony plakatem pielgrzymkowym;

10.00 Msza św. w sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce;

11.15 wyjście w kolumnie pielgrzymkowej na Ślężę;

ok. 14.00 nabożeństwo majowe na szczycie Ślęży;

po nabożeństwie powrót do Sobótki i odjazd do Wrocławia szczegóły: www.pielgrzymka.pl lub fb

Reklama

Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu
- to piknik rodzinny, który na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny miasta. Szczególną atrakcję stanowią występy zespołów muzycznych oraz stoiska rękodzielnicze. W programie m.in. pokazy i animacje dla dzieci Berek, wioska indiańska Pocahontas, występy muzyczne, liczne konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz koncert.

Majówka Rycerska na Zamku Kliczków k. Bolesławca - kilkudniowa impreza, przeznaczona dla całych rodzin.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Tradycyjnie na wrocławskim placu Gołębim organizowane są uroczyste obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej organizowane przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz Dowódcę Garnizonu Wrocław. Dzień Flagi jest ważnym wydarzeniem, które ma duży wpływ na popularyzację patriotyzmu wśród wszystkich Polaków, zwłaszcza tych najmłodszych. Nie zapomnijmy w tych dniach o wywieszeniu flagi Polski.

3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Święto Konstytucji 3 Maja

Reklama

Centralne, wrocławskie uroczystości rozpoczną się przy Panoramie Racławickiej. Po nich, o godz. 13 Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny w katedrze wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Marian Gołębiewski.

Zachęcamy do uczestnictwa w lokalnych obchodach uroczystości kościelnych i państwowych.

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryjne drogi wolności...

W przeżywanym Jubileuszowym Roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości na różne sposoby podejmujemy zaproszenie do odkrywania znaczenia wolności w osobistym i wspólnotowym doświadczeniu, zarówno w jej zewnętrznym, ale także duchowym wymiarze. Bardzo dobrą pomocą w pogłębieniu właśnie duchowego aspektu wolności, mogą być przygotowane specjalnie na ten rok - rozważania zatytułowane: "Maryjne drogi wolności Prymasa Tysiąclecia”. Ich autorka Anna Rastawicka przez wiele lat była świadkiem życia i działalności wielkiego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dlatego potrafiła zebrać i wydobyć z Jego olbrzymiego nauczania konkretne wskazania dla współczesnego pokolenia, zwłaszcza ludzi młodych.

Maryjne drogi wolności ..., zostały przygotowane przez Fundację „Czas to Miłość”. Trzydzieści jeden rozważań, w formie felietonów podejmujących ważne w perspektywie Roku Niepodległości - problemy rozumienia wolności; w odniesieniu do przywoływanych przestrzeni osobistych i społecznych zniewoleń, wskazujących postawy wynikające z przyjęcia wartości ewangelicznych i nauki społecznej Kościoła. Możemy tu znaleźć medytacje nad Milenijnym Aktem Oddania Kościoła w Polsce Matce Bożej, nad Jasnogórskimi Ślubami Narodu, prymasowskimi kazaniami, ale nade wszystko ważnymi i aktualnymi problemami społecznymi, także dotyczącymi życia Kościoła w naszej Ojczyźnie.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne 2021 w Archidiecezji Łódzkiej

2021-06-21 15:14

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

archidiecezja.lodz.pl

Dziś podczas południowej Eucharystii celebrowanej w archikatedrze św. Stanisława Kostki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki wręczył nominacje nowym proboszczom i wikariuszom.

Duchowni zmienią swoje dotychczasowe miejsca posługi z końcem sierpnia br., aby wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocząć swoją pracę duszpasterską we wspólnotach, do których zostali posłani przez arcybiskupa łódzkiego. Jest to pierwsza część translokat na terenie Archidiecezji Łódzkiej, druga część będzie miała miejsce w sierpniu.

CZYTAJ DALEJ

Jacek Pulikowski: ojcostwo to styl życia

2021-06-23 17:59

[ TEMATY ]

dzień ojca

Adobe Stock

Stworzony, by przewodzić i ochraniać. Dawać dobry przykład i przekazywać wzorzec męskości kolejnym pokoleniom.

Ma okazywać opiekuńczość oraz kierować w dobrą stronę tych wszystkich, którzy od niego zależą. Ma im „ojcować”, także wtedy, gdy pełni inne role – jako dyrektor, wójt, czy prezydent, bo ojcostwo to styl życia. Najważniejszym życzeniem na Dzień Ojca jest „spełnienie siebie” - mówi dr Jacek Pulikowski, pisarz, działacz społeczny, ale przede wszystkim ojciec. Jak to „spełnienie” rozumieć?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję