Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wzlecieć… by życie było zawsze dobre i piękne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 17/2013, str. 8

[ TEMATY ]

wystawa

Archiwum autorki

Fragmenty ekspozycji

Fragmenty ekspozycji

Od 12 kwietnia do 8 maja w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można obejrzeć wystawę rysunku i malarstwa młodzieżowych grup plastycznych. Ekspozycja pn. „Wzlecieć… by życie było zawsze dobre i piękne” jest uwieńczeniem pracy młodych wychowanek placówki pracujących pod kierunkiem Anny Świcy.

Po wystawach „Rozwijamy skrzydła” i „Droga do sztuki” - wystawa „Wzlecieć….” jest kolejną doroczną ekspozycją, na której prezentowane są prace malarskie i rysunkowe dziewcząt z grup plastycznych. Impreza daje możliwość wymiany i konfrontacji różnorodnych doświadczeń, jest elementem poszukiwań własnych dróg artystycznych. Jest także unaocznieniem, jak wiele pracy trzeba włożyć w powstające dzieła.

Reklama

Na uroczystość otwarcia wystawy przybyły autorki prac wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. W imprezie wzięli udział Małgorzata Liwosz-Rudy - sekretarz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz Bogdan Kowalik - sekretarz Miasta Biłgoraj. Gości powitała dyrektor MDK Renata Socha, a w tematykę ekspozycji wprowadziła Anna Świca - nauczycielka plastyki i opiekun artystyczny młodzieży.

W trzech salach wystawowych MDK - Galeriach Zielonej i Czerwonej oraz Przedsionku Młodych Talentów - zaprezentowane zostały prace powstałe w roku szkolnym 2012/2013. Autorkami rysunków i prac malarskich są uczestniczące w zajęciach dziewczęta w wieku od 9 do 18 lat: Paulina Węgrzyn oraz Julia Bury, Kinga Blicharz, Magda Czop, Karolina Kaczor, Małgorzata Kaczor, Aleksandra Kiesz, Agnieszka Kołodziej, Joanna Kulik, Weronika Kuziak, Katarzyna Maciocha, Marlena Małysz, Weronika Mazurek, Wioletta Nalepa, Agata Paluch, Monika Rękas, Agata Sawa, Joanna Skubisz, Marta Sołoducha, Oliwia Stelmach, Karolina Strzałka, Karolina Strzelec, Gabriela Tutka i Weronika Woźnica. Inspiracją tegorocznych prac rysunkowych - wykonanych ołówkiem, węglem i pastelami - był przede wszystkim świat antycznej rzeźby. Nie zabrakło też elementów architektury, przedstawień piękna przyrody i pejzaży. Prace malarskie to martwe natury i krajobrazy.

Podczas wernisażu odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek Paulinie Węgrzyn i Joannie Skubisz - dziewczętom, które jako przyszłoroczne maturzystki będą mogły wzlecieć w świat dobra i piękna, gdzie zrealizują swoje plany i marzenia. W imieniu nieobecnej Pauliny nagrodę odebrała jej mama.

Poprzez pracę twórczą, uczestnicząca w zajęciach pozaszkolnych młodzież nie tylko rozwija swoje pasje i talenty, ale również zawiera przyjaźnie. Dla młodych twórców takie spotkanie daje możliwość wyjścia do odbiorcy, pokazania rodzicom, koleżankom i kolegom efektów swojej pracy w pracowni plastycznej. Dla nauczyciela to moment na złożenie podziękowań wychowankom za to, że tak chętnie uczestniczą w zajęciach, że z takim entuzjazmem i pasją wkraczają w świat sztuki, rozwijają swoje zainteresowania, poszerzają horyzonty. Wystawa jest także okazją do złożenia podziękowań za pracę, która przynosi efekty w postaci nagród i wyróżnień w wielu konkursach plastycznych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych galerii!

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Antyaborcyjna wystawa gorszy władze miasta

[ TEMATY ]

wystawa

Antyaborcyjna wystawa "Wybierz życie", umieszczona w Błoniu przez Fundację Pro - Prawo do Życia za zgodą Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, została zdemontowana najpierw przez Straż Miejską na polecenie władz miasta, a następnie - przez Policję na podstawie doniesienia wiceburmistrza o "zgorszeniu publicznym" wywoływanym jego zdaniem przez treść banerów.

Antyaborcyjną wystawę "Wybierz życie" umieściła 16 września około 6.30 w Błoniu przy ulicy Grodziskiej Fundacja Pro - Prawo do Życia. Organizator uzyskał pisemne zezwolenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie na umieszczenie od 15 do 29 września trzech banerów w pasie drogowym.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne 2021 w Archidiecezji Łódzkiej

2021-06-21 15:14

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

archidiecezja.lodz.pl

Dziś podczas południowej Eucharystii celebrowanej w archikatedrze św. Stanisława Kostki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki wręczył nominacje nowym proboszczom i wikariuszom.

Duchowni zmienią swoje dotychczasowe miejsca posługi z końcem sierpnia br., aby wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocząć swoją pracę duszpasterską we wspólnotach, do których zostali posłani przez arcybiskupa łódzkiego. Jest to pierwsza część translokat na terenie Archidiecezji Łódzkiej, druga część będzie miała miejsce w sierpniu.

CZYTAJ DALEJ

Odwiedzają rodziny. Parafia w Kalnej ma nowe relikwie

2021-06-23 22:39

[ TEMATY ]

relikwie

św. Teresa

Archiwum ks. Kazimierza Hanzlika

Relikwie św. Teresy z bliska.

Relikwie św. Teresy z bliska.

Parafia św. Antoniego w Kalnej świętowała odpust ku czci patrona i wprowadzenie nowych relikwii, które obecnie peregrynują po rodzinach.

Uroczystości odpustowe przypadły w drugą niedzielę czerwca. – Z wielką radością przeżywamy odpust ku czci naszego Patrona. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga – powiedział proboszcz parafii ks. Kazimierz Hanzlik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję