Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wzlecieć… by życie było zawsze dobre i piękne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 17/2013, str. 8

[ TEMATY ]

wystawa

Archiwum autorki

Fragmenty ekspozycji

Fragmenty ekspozycji

Od 12 kwietnia do 8 maja w salach wystawowych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można obejrzeć wystawę rysunku i malarstwa młodzieżowych grup plastycznych. Ekspozycja pn. „Wzlecieć… by życie było zawsze dobre i piękne” jest uwieńczeniem pracy młodych wychowanek placówki pracujących pod kierunkiem Anny Świcy.

Po wystawach „Rozwijamy skrzydła” i „Droga do sztuki” - wystawa „Wzlecieć….” jest kolejną doroczną ekspozycją, na której prezentowane są prace malarskie i rysunkowe dziewcząt z grup plastycznych. Impreza daje możliwość wymiany i konfrontacji różnorodnych doświadczeń, jest elementem poszukiwań własnych dróg artystycznych. Jest także unaocznieniem, jak wiele pracy trzeba włożyć w powstające dzieła.

Na uroczystość otwarcia wystawy przybyły autorki prac wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi. W imprezie wzięli udział Małgorzata Liwosz-Rudy - sekretarz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz Bogdan Kowalik - sekretarz Miasta Biłgoraj. Gości powitała dyrektor MDK Renata Socha, a w tematykę ekspozycji wprowadziła Anna Świca - nauczycielka plastyki i opiekun artystyczny młodzieży.

W trzech salach wystawowych MDK - Galeriach Zielonej i Czerwonej oraz Przedsionku Młodych Talentów - zaprezentowane zostały prace powstałe w roku szkolnym 2012/2013. Autorkami rysunków i prac malarskich są uczestniczące w zajęciach dziewczęta w wieku od 9 do 18 lat: Paulina Węgrzyn oraz Julia Bury, Kinga Blicharz, Magda Czop, Karolina Kaczor, Małgorzata Kaczor, Aleksandra Kiesz, Agnieszka Kołodziej, Joanna Kulik, Weronika Kuziak, Katarzyna Maciocha, Marlena Małysz, Weronika Mazurek, Wioletta Nalepa, Agata Paluch, Monika Rękas, Agata Sawa, Joanna Skubisz, Marta Sołoducha, Oliwia Stelmach, Karolina Strzałka, Karolina Strzelec, Gabriela Tutka i Weronika Woźnica. Inspiracją tegorocznych prac rysunkowych - wykonanych ołówkiem, węglem i pastelami - był przede wszystkim świat antycznej rzeźby. Nie zabrakło też elementów architektury, przedstawień piękna przyrody i pejzaży. Prace malarskie to martwe natury i krajobrazy.

Reklama

Podczas wernisażu odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek Paulinie Węgrzyn i Joannie Skubisz - dziewczętom, które jako przyszłoroczne maturzystki będą mogły wzlecieć w świat dobra i piękna, gdzie zrealizują swoje plany i marzenia. W imieniu nieobecnej Pauliny nagrodę odebrała jej mama.

Poprzez pracę twórczą, uczestnicząca w zajęciach pozaszkolnych młodzież nie tylko rozwija swoje pasje i talenty, ale również zawiera przyjaźnie. Dla młodych twórców takie spotkanie daje możliwość wyjścia do odbiorcy, pokazania rodzicom, koleżankom i kolegom efektów swojej pracy w pracowni plastycznej. Dla nauczyciela to moment na złożenie podziękowań wychowankom za to, że tak chętnie uczestniczą w zajęciach, że z takim entuzjazmem i pasją wkraczają w świat sztuki, rozwijają swoje zainteresowania, poszerzają horyzonty. Wystawa jest także okazją do złożenia podziękowań za pracę, która przynosi efekty w postaci nagród i wyróżnień w wielu konkursach plastycznych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych galerii!

2013-04-23 14:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Józef Piłsudski. Życie, śmierć, kult

Niedziela częstochowska 9/2018, str. VIII

[ TEMATY ]

wystawa

Ewa Oset

Mariusz Kolmasiak zaprezentował swoje zbiory w Muzeum Częstochowskim

Mariusz Kolmasiak zaprezentował swoje zbiory w Muzeum Częstochowskim

Ponad pół tysiąca unikatowych pamiątek związanych z marszałkiem Józefem Piłsudskim można oglądać do 24 marca 2018 r. na wystawie w Muzeum Częstochowskim mieszczącym się w Ratuszu. Eksponaty pochodzą z kolekcji dr. Mariusza Kolmasiaka, historyka należącego do częstochowskiego oddziału Związku Piłsudczyków RP.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: ks. Dariusz Zalewski biskupem pomocniczym w Ełku

2022-09-24 12:37

[ TEMATY ]

biskup

bp Dariusz Zalewski

diecezjaelk.pl

Ojciec Święty mianował księdza Dariusza Zalewskiego biskupem pomocniczym diecezji ełckiej – informuje Nuncjatura Apostolska w Warszawie.

Nuncjatura Apostolska

CZYTAJ DALEJ

Biskupi z południa Brazylii z wizytą ad limina u papieża

2022-09-24 16:25

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Dwie godziny trwało spotkanie Ojca Świętego z 25 biskupami z Brazylii. Przybyli oni w ramach wizyty ad limina Apostolorum z południowych prowincji tego kraju: São Paulo, Aparecidy i Sorocaby. W czasie spotkania poruszono takie tematy jak synodalność, opieka nad księżmi, bliskość w stosunku do ludzi, problemy i konflikty targające diecezjami odwiedzających hierarchów oraz braterskie relacje między nimi samymi.

Spotkanie miało charakter „bardzo przyjemnej rozmowy z wielką wolnością i spontanicznością, na które pozwolił papież” – jak podkreślił arcybiskup São Paulo, kard. Odilio Pedro Scherer. Dodał, że sam Franciszek odznaczał się wielką otwartością w trakcie wydarzenia. Po wysłuchaniu hierarchów Ojciec Święty skierował do nich słowa porady, zachęty i wsparcia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję