Reklama

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Sympozjum: „Rodzina się liczy”

„Rodzina się liczy!” - podkreślają młodzi ludzie ze Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło. W czwartek 16 maja w auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego byli stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizują sympozjum naukowe o społeczno-gospodarczej wartości rodziny. Początek o godz. 10.00, wstęp wolny.

- Jako ludzie, którzy ukończyli studia i właśnie zakładają swoje rodziny, mierzymy się z wieloma trudnościami natury ekonomicznej, prawnej i społecznej - mówi prezes Stowarzyszenia Katarzyna Puchacz. - Odnieśliśmy wrażenie, że mogą one ograniczać potencjał polskich rodzin. Tymczasem jego uwolnienie, naszym zdaniem, stanowiłoby najlepsze rozwiązanie obecnego kryzysu demograficznego, gospodarczego i społecznego. Stąd pomysł zorganizowania sympozjum o rodzinie na rozpoczęcie publicznej działalności naszego Stowarzyszenia - dopowiada p. Puchacz.

Reklama

Poza przedstawicielami Stowarzyszenia na sympozjum głos zabiorą znani specjaliści od tematyki rodzinnej: ekonomista i były minister finansów dr Stanisław Kluza, wieloletni prezes Naczelnej Izby Lekarskiej dr Konstanty Radziwiłł oraz psycholog, przewodnicząca Związku Dużych Rodzin Trzy Plus Joanna Krupska. Udział zapowiedzieli także sekretarz stanu w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier Miklós Soltész i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Współorganizatorem sympozjum jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Patronat medialny sprawują: Polskie Radio, Program 1 Telewizji Polskiej, Katolicka Agencja Informacyjna, tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”, portal internetowy Opoka oraz Radio Warszawa.

Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło powstało w maju 2012 r. Założyli je stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy ukończyli już studia wyższe i chcieli podtrzymać wzajemne relacje, a także promować wartości chrześcijańskie ze szczególnym uwzględnieniem nauczania bł. papieża Jana Pawła II.

„RODZINA SIĘ LICZY”
Aula dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

2013-05-06 14:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słowacja: Na papieskiej Mszy w Preszowie może być nawet 50 tys. wiernych

2021-07-23 19:06

[ TEMATY ]

Msza św.

Słowacja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na Mszy św. w obrządku wschodnim, którą celebrować będzie papież Franciszek we wrześniu w Preszowie, na wschodzie Słowacji, może być nawet 50 tys. wiernych - prognozowali w piątek przedstawiciele Kościoła i tego słowackiego miasta. Przed 26 laty do Preszowa pielgrzymował św. Jan Paweł II.

Wizyta Franciszka ma szczególne znaczenie dla grekokatolików, ponieważ papież będzie przewodniczyć liturgii w ważnym dniu, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego - powiedział greckokatolicki metropolita Preszowa, arcybiskup Jan Babjak.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Kościół św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim na szlaku camino

2021-07-26 15:59

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

Archidieceja Łódzka

Kościół św. Jakuba w Piotrkowie Trybunlaskim

Piotrkowska Fara

Parafia św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim

Słupek ze znakiem camino - drogi do grobu św. Jakuba

Słupek ze znakiem camino - drogi do grobu św. Jakuba

Najstarsza świątynia w Piotrkowie Trybunalskim, której patronuje św. Jakub Apostoł została w marcu tego roku wpisana na polski szlak camino. Tym samym, każdy kto chce pielgrzymować drogą św. Jakuba, wśród 34 szlaków biegnących przez Polskę, może wybrać ten, którzy prowadzi przez Piotrków Trybunalski. Należy podkreślić, że nasza świątynia jest jedyną w archidiecezji łódzkiej, która została umiejscowiona na mapach prowadzących do sanktuarium w Santiego de Compostela – mówi ks. prał. Grzegorz Gogol.

Widocznym znakiem oznaczenia piotrkowskiej Fary, jest słupek ze znakiem camino, czyli promienista żółta muszla umieszczoną na niebieskim tle, która symbolizuje starą wielowiekową tradycję pielgrzymowania do grobu św. Jakuba. Poświęcenia tego znaku dokonał bp Ireneusz Pękalski, który w homilii podczas Mszy św. odpustowej nawiązując do męczeńskiej śmierci św. Jakuba, mówił o rzeszach współczesnych chrześcijańskich męczenników, którzy w różnych krajach świata oddają swoje życie za wiarę w Chrystusa. Wśród krajów, w których chrześcijanie są dotknięci przemocą kaznodzieja wymienił Włochy, Francję, Holandię, Niemcy, ale również i Polskę. Skąd u nich taka odwaga – pytał bp Pękalski. Odpowiadając zauważył, że źródłem ich wiary jest Jezus obecny w Eucharystii. Tym samym zachęcał zgromadzonych, by tak łatwo nie rezygnowali ze spotkania z Jezusem w niedzielnej Eucharystii. Ponieważ by być wiernym Chrystusowi, niekiedy musimy przejść przez doświadczenie wiary – podkreślał. Na zakończenie liturgii bp Ireneusz modląc się, prosił św. Jakuba, by dał nam siłę do wyznawania wiary w czasach, w których ona jest odrzucana.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję