Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Powołanie do służby bliźniemu

O powołaniu do zawodu mówił podczas Mszy św. odprawione 5 lipca w żywieckiej konkatedrze z okazji Święta Policji ks. inf. Władysław Fidelus. Proboszcz żywieckiej parafii powiedział, że każdy z nas powinien dzięki usilnej modlitwie znaleźć swoje powołanie do zawodu. W tym kontekście kapłan mówił o bardzo ciężkiej i odpowiedzialnej pracy policjantów. Podkreślił wielką, pozytywną rolę, jaką w naszym życiu odgrywają przedstawiciele służb mundurowych.

Reklama

Po zakończeniu Mszy św., dalsze uroczystości Święta Policji zorganizowane zostały w Pałacu Habsburgów. Tę część obchodów rozpoczął komendant powiatowy policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, który przywitał przybyłych gości oraz wygłosił krótkie przemówienie. Po przemówieniu, policjantom zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także wyróżnienia i odznaczenia. W tym roku na wyższe stopnie awansowało 84 policjantów z żywieckiej komendy.

Podczas uroczystości głos zabrał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, który podziękował policjantom za ich służbę, złożył także podziękowania rodzinom policjantów. Jednocześnie, gdy odbywały się uroczystości oficjalne, w żywieckim parku trwała impreza plenerowa zorganizowana przez żywiecką policję dla mieszkańców Żywca. W czasie imprezy odbyły się liczne pokazy sprzętu służb mundurowych, m.in. Straży Pożarnej, Straży Granicznej, a także wojska z 18. Bielskiego Batalionu Powietrzno-Desantowego. Dla najmłodszych zorganizowano zabawy i konkursy z nagrodami.

2013-07-17 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kobiety w mundurach w pałacu prezydenckim

[ TEMATY ]

policja

Andrzej Duda

KPRP

W Pałacu Prezydenckim pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z kobietami ze służb i formacji mundurowych. - Chciałam tu dziś uhonorować kobiety, które codzienną pracą dbają o bezpieczeństwo Polaków – mówiła pierwsza dama.

Podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet odtworzono również przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy skierowane do zebranych na sali kobiet. - Wasza służba to wspaniała kontynuacja tradycji Polek walczących w historycznych formacjach. Dziękuję za zaangażowanie, jakie wkładacie w swoją służbę. Wszystkim Polkom składam najlepsze życzenia - mówił Prezydent Andrzej Duda, który w tym samym czasie wygłaszał przemówienie na Uniwersytecie Warszawskim.

CZYTAJ DALEJ

Ojciec Pio pozostaje naszym towarzyszem w cierpieniu - o. Cantalamessa o mocy orędownictwa świętego z Petrelciny

2021-09-23 12:03

[ TEMATY ]

O. Pio

Graziako

Moje pierwsze prawdziwe spotkanie z ojcem Pio miało miejsce wiele lat po jego śmierci, gdy byłem w San Giovanni Rotondo przy okazji rekolekcji dla duchownych. Nie poznałem go za życia, a po jego śmierci jako teolog nie czułem też potrzeby bliższego zapoznania się z jego myślą.

Podczas tamtego pobytu przeczytałem przypadkiem świadectwo, które ojciec Pio złożył swojemu spowiednikowi kilka dni po tym, jak otrzymał stygmaty. Znajduje się ono na chórze w starym kościele – tam, gdzie wszystko zaszło. Ojciec Pio kończył swoją relację słowami psalmu:

CZYTAJ DALEJ

Rzym: biskupi zawierzyli przyszłość Europy wstawiennictwu św. Jana Pawła II

2021-09-23 19:43

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Watykan

Europa

biskupi

Monika Książek

Biskupi biorący udział w jubileuszowym Zebraniu Plenarnym Rady Konferencji Biskupich Europy, zawierzyli przyszłość Starego Kontynentu wstawiennictwu św. Jana Pawła II, modląc się przy jego grobie.

Uczestnicy Zebrania Plenarnego CCEE, rozpoczynającego się w Rzymie z okazji 50. rocznicy powstania Rady Konferencji Biskupich Europy, udali się do grobu św.Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej po zakończeniu Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka, którą otworzyli czterodniowe obrady. Po odnowieniu wyznania wiary przy grobie św. Piotra, zebrali się w Kaplicy św. Sebastiana, gdzie odmówili modlitwę zawierzenia Europy, ułożoną przez św. Jana Pawła II i zawartą w jego adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa". Modlitwę tę, w której Jan Paweł II zawierzał Europę opiece Maryi, odmówili przy grobie św. Jana Pawła II, gdzie umieszczono ikonę Maryi Matki Europy, przygotowaną przez siostry zakonne z Nazaretu z okazji sesji plenarnej CCEE, która odbyła się w 2015 r. w Ziemi Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję