Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Powołanie do służby bliźniemu

O powołaniu do zawodu mówił podczas Mszy św. odprawione 5 lipca w żywieckiej konkatedrze z okazji Święta Policji ks. inf. Władysław Fidelus. Proboszcz żywieckiej parafii powiedział, że każdy z nas powinien dzięki usilnej modlitwie znaleźć swoje powołanie do zawodu. W tym kontekście kapłan mówił o bardzo ciężkiej i odpowiedzialnej pracy policjantów. Podkreślił wielką, pozytywną rolę, jaką w naszym życiu odgrywają przedstawiciele służb mundurowych.

Reklama

Po zakończeniu Mszy św., dalsze uroczystości Święta Policji zorganizowane zostały w Pałacu Habsburgów. Tę część obchodów rozpoczął komendant powiatowy policji w Żywcu nadkom. Michał Łukasik, który przywitał przybyłych gości oraz wygłosił krótkie przemówienie. Po przemówieniu, policjantom zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, a także wyróżnienia i odznaczenia. W tym roku na wyższe stopnie awansowało 84 policjantów z żywieckiej komendy.

Podczas uroczystości głos zabrał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, który podziękował policjantom za ich służbę, złożył także podziękowania rodzinom policjantów. Jednocześnie, gdy odbywały się uroczystości oficjalne, w żywieckim parku trwała impreza plenerowa zorganizowana przez żywiecką policję dla mieszkańców Żywca. W czasie imprezy odbyły się liczne pokazy sprzętu służb mundurowych, m.in. Straży Pożarnej, Straży Granicznej, a także wojska z 18. Bielskiego Batalionu Powietrzno-Desantowego. Dla najmłodszych zorganizowano zabawy i konkursy z nagrodami.

2013-07-17 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wenezuela: wyraźny wzrost powołań kapłańskich

[ TEMATY ]

powołanie

wenezuela

adober stock

Wenezuela cieszy się obecnie znacznym wzrostem powołań kapłańskich. Na roku propedeutycznym oraz na studiach z zakresu filozofii i teologii znajduje się ponad 800 alumnów. „Posługa promowania powołań kapłańskich przyniosła swoje owoce w naszym kraju” – podkreślają biskupi.

Historia Wenezueli sięga zamierzchłych czasów. W okresie prekolonialnym tereny te były zamieszkiwane przez Indian, którzy żyli na tym terytorium od okresu wielkich migracji po ostatniej epoce lodowcowej. Jednakże w pojęciu zachodniego historycyzmu, historia Wenezueli rozpoczęła się w momencie, kiedy to pierwszy Europejczyk – Krzysztof Kolumb po raz pierwszy zobaczył półwysep Paria. Ujrzawszy to wspaniałe miejsce, nazwał go „ziemią łaski”. Określenie tego wielkiego odkrywcy dobrze obrazuje obecny czas dla Kościoła katolickiego na tych terenach. Pomimo kryzysu społecznego i gospodarczego, którego doświadcza obecnie Wenezuela, dodatkowo pogłębionego przez COVID-19, Kościół cieszy się obecnie licznymi powołaniami na pierwszych latach formacji. W 21 istniejących seminariach, z których trzy są wyłącznie propedeutyczne, znajduje się 186 seminarzystów w formacji przygotowawczej, 328 na filozofii i 290 na teologii.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski do sióstr nazaretanek: tylko miłość wszystko wyjaśnia

2021-07-31 17:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

nazaretanki

profesja zakonna

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

Jak to jest, że trzy młode, ładne, zdrowe, sprytne i mające przed sobą masę perspektyw dziewczyny nagle to wszystko rzucają i idą w rzeczywistość, która zupełnie nie przystaje do pędu tego świata? Tylko miłość to wszystko wyjaśnia – mówił w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył 31 lipca uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez trzy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożyły: s. Klara Krawczyk, s. Karmela Baryła i s. Izabela Ciuk.

CZYTAJ DALEJ

Tokio/lekkoatletyka - Duszyński: jaki kraj, taki Michael Johnson

2021-07-31 18:51

[ TEMATY ]

lekkoatletyka

Tokio 2020

PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Biegnący na ostatniej zmianie Kajetan Duszyński w efektownym stylu wyprowadził polską sztafetę mieszaną 4x400 m na pierwsze miejsce, co dało złoty medal igrzysk w Tokio. "Jaki kraj, taki Michael Johnson" - skwitował żartobliwie 26-letni lekkoatleta.

Biało-czerwoni w sobotę pobiegli w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Duszyński. Poprawili rekord Europy i ustanowili rekord olimpijski czasem 3.09,87. Wcześniejszy najlepszy wynik na Starym Kontynencie należał od piątku do...polskiej sztafety, która pobiegła w eliminacjach. Duszyński jako jedyny wystąpił w obu tych biegach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję