Reklama

Polska

Oświadczenie Kapituły Prowincji Warszawskiej Redemptorystów w sprawie ataków na Radio Maryja

[ TEMATY ]

redemptoryści

doświadczenie

red

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Delegaci polskich redemptorystów, zebrani na II sesji XVIII Kapituły Prowincji Warszawskiej w Tuchowie w dniach 18 – 22 listopada 2024 r., solidaryzują się w podejmowanej działalności ewangelizacyjnej i formacyjnej z o. Tadeuszem Rydzykiem, ze wszystkimi redemptorystami, siostrami zakonnymi, świeckimi pracownikami i wolontariuszami Radia Maryja, Telewizji Trwam, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej oraz innych instytucji wyrosłych wokół toruńskiej rozgłośni.

Wyrażają także swój sprzeciw wobec ataków, pomówień, odbierania dobrego imienia, a niejednokrotnie wręcz kłamstw ze strony niektórych osób publicznych oraz części mediów wobec wyżej wymienionych instytucji i osób. Towarzyszą temu działania podejmowane przez niektóre instytucje państwowe, które noszą znamiona dyskryminacji wyżej wymienionych dzieł, służących dobru naszej Ojczyzny i Kościoła.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Członkowie Kapituły gorąco dziękują wszystkim, którzy stają w obronie tych dzieł. Fakt, iż przez tak wielu są one postrzegane jako dobro godne osobistego zaangażowania i obrony, napawa nas radością i wdzięcznością.

Redemptoryści modlą się o wzajemny szacunek dla wszystkich Polaków, niezależnie od oczywistych różnic.

Współbracia uczestniczący w obradach Kapituły wyrażają wdzięczność wobec całego środowiska Radia Maryja za modlitewne wsparcie prac tego ważnego dla polskich redemptorystów gremium.

Reklama

Obecni na Kapitule wyrażają nadzieję, że Radio Maryja oraz wyrosłe z niego instytucje, będą nadal mogły swobodnie pełnić swą misję duchową i społeczną, do czego mają pełne prawo.

Kapituła Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

Tuchów, 22 listopada 2024

2024-11-22 20:24

Ocena: +26 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dni w Diecezjach we wspólnocie redemptorystowskiej

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

redemptoryści

We Wrocławiu trwają dla młodzieży redemptorystowskiej z całego świata Dni w Diecezjach ŚDM. Do grupy dołączył także generał Redemptorystów o. Michael Brehl CSsR. Kolejny dzień ŚDM, 22 lipca 2016 r. upłynął jako Dzień Miłosierdzia – nie tylko wyznawanego ustami, ale także świadczonego czynem. Po porannej Mszy św. w j. angielskim i katechezie w j. polskim uczestnicy udali się w różne miejsca, by świadczyć o miłosiernej miłości Boga, m.in: do domu opieki, sprzątając cmentarz, czy też pomagając w opiece nad dziećmi. Był także czas na dalsze poznawanie miasta, tym razem przez grę miejską. Do Grupy Redemptor dołączyła w końcu duża grupa z Iraku – prawie 200 osób, wraz z ks. abp Basharem Wardą CSsR z Erbil w północnej części tego kraju. Wielu z nich doświadcza prześladowań, musieli opuścić swoje domostwa, dają codziennie życiem świadectwo przynależności do Chrystusa. Gośćmi specjalnymi są o.Generał Michael Brehl CSsR, Radni Generalni o. Alberto Eseverri CSsR i o. Jacek Dembek CSsR oraz o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koorydnator Konferencji Redemptorystów Europy. O. Generał w czasie kolejnego Mercy Fest na wrocławskich Tekach skierował także do młodzieży swoje pozdrowienie. Przybył także ze swoim słowem i błogosławieństwem ks. bp Jacek Kiciński z Wrocławia. Wieczorne uwielbienie upłynęło radośnie w towarzystwie zespołu „Propaganda Dei” i przerodziło się następnie po krótkiej przerwie w adorację krzyża w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor. Organizacja przebiega bardzo sprawnie, głównie dzięki ofiarnemu wysiłkowi wolontariuszy z DS Redemptor oraz parafii MB Pocieszenia we Wrocławiu. Kolejny dzień, sobota, 23 lipca, zostanie poświęcony na wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia w miejscowej katedrze, Eucharystię w kościele św. Maurycego w centrum miasta i wielki koncert „Singing Europe” na wrocławskim stadionie. W sumie we Wrocławiu w dniach 20-25 lipca gościmy 586 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza grupa, prawie 200 osób), Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości Słoniowej. 25 lipca wszyscy przejadą do Krakowa na centralne wydarzenia ŚDM. Dla Grupy Redemptor najważniejszym spotkaniem będzie Dzień Alfonsjański na Rynku Podgórskim w środę, 27 lipca. Grupa urośnie wtedy do ponad 1,5 tys. młodzieży. ZOBACZ ZDJĘCIA
CZYTAJ DALEJ

Pierwszy raz w historii Nuncjusz sprawował Mszę św. w anglikańskiej katedrze

2025-07-09 12:45

[ TEMATY ]

Msza św.

św. Tomasz Becket

Nuncjusz Apostolski

anglikańska katedra

Canterbury

CBCEW/Marcin Mazur

Nuncjusz w anglikańskiej katedrze historyczna Msza św. w Canterbury

Nuncjusz w anglikańskiej katedrze historyczna Msza św. w Canterbury

Po raz pierwszy w historii współczesnej przedstawiciel Papieża przewodniczył Eucharystii w miejscu męczeństwa św. Tomasza Becketa, XII-wiecznego arcybiskupa Canterbury, kanclerza Anglii.

7 lipca w anglikańskiej katedrze w Canterbury miało miejsce wydarzenie bez precedensu w czasach nowożytnych. Mszy św. przewodniczył nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii, abp Miguel Maury Buendía. Eucharystia została odprawiona z okazji święta translacji relikwii św. Tomasza Becketa, czyli ich uroczystego przeniesienia w 1220 roku z pierwotnego grobu w kryptach do okazałego relikwiarza za głównym ołtarzem.
CZYTAJ DALEJ

Gorąco w Kokotku! B.R.O rozpalił scenę, ulewa nie zatopiła katolickiego Festiwalu Życia

2025-07-09 13:17

[ TEMATY ]

Kokotek

Festiwal Życia

Festiwal Życia w Kokotku

Grzegorz Szpak/mat. organizatorów

Ani deszcz, ani katastroficzne prognozy, ani mocno przesadzone obawy przed różnorakimi kataklizmami nie przeszkodziły we wtorek w świetnej zabawie uczestnikom Festiwalu Życia w Kokotku. Okazuje się, że ta impreza naprawdę może zmieniać życie.

Wtorek był drugim dniem trwającego przez cały tydzień Festiwalu Życia w lublinieckim Kokotku na Śląsku. To największy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce, uczestniczy w nim półtora tysiąca osób.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję