Reklama

Głos z Torunia

KSM w diecezji toruńskiej

Niedziela toruńska 38/2013, str. 1, 4

[ TEMATY ]

młodzi

ludzie

Archiwum KSM Diecezji Toruńskiej

Podstawowym miejscem apostołowania dla członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest parafia. Młodzież chętnie angażuje się w pomoc w parafii m.in. przez współredagowanie gazetek parafialnych, prowadzenie czuwań i spotkań modlitewnych, czynne angażowanie się w Liturgię i nabożeństwa przy parafii, pomoc w przygotowaniu rekolekcji i festynów, a także w wiele innych inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży. Jednocześnie jest szereg okazji, by młodzież zaangażowana w działalność KSM mogła spotykać się ze sobą, by razem spędzać czas czy świętować jubileusze. Dotyczy to zarówno okresu roku szkolnego, jak i wakacji.

W tegorocznych wakacjach młodzież z KSM diecezji toruńskiej zorganizowała i brała udział m.in. w III Pielgrzymce Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki Górsk-Włocławek, a także uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w ramach spływu kajakowego.

Reklama

Natomiast 8 września br. w parafii pw. św. Wawrzyńca w Kijewie Królewskim swoje 10-lecie obchodził oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na jubileusz KSM z Kijewa Królewskiego przyjechała młodzież z oddziałów: z Torunia, Grudziądza, Złotorii i Chełmna.

Święto rozpoczęło się o godz. 12. uroczystą Eucharystią, podczas której homilię wygłosił diecezjalny asystent KSM ks. Marek Januszewski. Następnie w salce przy kościele odbyło się spotkanie młodzieży, gdzie przy kawie i przygotowanym przez druhny cieście, zostały omówione sprawy bieżące stowarzyszenia. Po obradach wszyscy zebrani udali się na wspólne świętowanie przy ognisku.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń między oddziałami oraz poznania nowych osób. Bardzo cieszymy się z zawiązania oddziału KSM przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu, którego członkowie zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy wszystkim oddziałom, które przybyły, aby wraz z nami cieszyć się z minionych 10 lat naszej działalności. Dziękujemy ks. kan. Stanisławowi Grzywaczowi, który zainicjował powstanie naszego oddziału i przez wiele lat go prowadził oraz naszemu proboszczowi ks. kan. Szczepanowi Średzińskiemu, który to dzieło kontynuuje.

Młodzież pragnącą wspólnoty zgromadzonej wokół Chrystusa i chętną do rozwijania się przez służbę, gorąco zapraszamy do stowarzyszenia. W diecezji toruńskiej oddziałały parafialne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży istnieją w takich miejscowościach, jak: Biskupice, Chełmno, Grudziądz, Kijewo Królewskie, Kowalewo Pomorskie, Toruń. Młodzież zainteresowana KSM-em może zgłosić się do istniejącego oddziału bądź do biura KSM DT (biuro@ksm-torun.pl).

2013-09-19 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szef

Niedziela Ogólnopolska 26/2011, str. 12-14

[ TEMATY ]

ludzie

BOŻENA SZTAJNER

- Redaktor to jest męczennik. On nie może zamknąć za sobą drzwi i iść do domu, do swojego życia. Redaktor musi być cały czas czujny. Musi wiedzieć, co się dzieje na świecie, w Kościele, kto co powiedział, co warto skomentować, a co ominąć... - mówi o. Jerzy Tomziński, paulin

Ks. Ireneusz Skubiś, infułat, prałat Domu Papieskiego, doktor prawa kanonicznego, przez swoich najbliższych współpracowników najczęściej nazywany jest „Szefem”. To skraca dystans, zapewne. Ale „Szef” wziął się z czasów duszpasterstwa akademickiego.
- W miejscu publicznym, żeby nie zdradzać, że podróżujemy z kapłanem, co w czasach komuny nie było dobrze widziane i mogło skierować na nas czujne spojrzenie służb wewnętrznych, umówiliśmy się, że tak będziemy się zwracać do ks. Skubisia - wspominają dawni studenci z DA. Kilka osób z tego grona weszło potem do kolegium redakcyjnego „Niedzieli” i tak już zostało.

CZYTAJ DALEJ

Izabela Tyras: kolejne pokolenie przejmuje sztafetę pielgrzymkową

2021-09-25 08:12

[ TEMATY ]

rodzina

pielgrzymka

małżeństwo

MBoguslaw /pixabay

„Zawsze najbardziej wzrusza mnie to, jak pielgrzymują całe rodziny” – powiedziała dla Family News Service Izabela Tyras, dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry. W dniach od 25 do 26 września br. odbędzie się XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Z racji roku św. Józefa przeżywana będzie pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Wśród licznych pielgrzymów jasnogórskich rodziny zajmują szczególne miejsce.

W niedzielę 26 września, w dniu centralnej uroczystości, na Szczycie Jasnogórskim o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. W jej ramach zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie oraz dokona się zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Pokoju. Ponadto ślubowanie złożą nowi doradcy życia rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Już dziś wielkie uwielbienie

2021-09-26 15:46

[ TEMATY ]

Hubert Kowalski

Leopold Twardowski

ZWLM

Katarzyna Krawcewicz

Trwają V Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Już za kilka godzin w kościele św. Urbana rozpocznie się koncert uwielbieniowy.

Warsztaty prowadzą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. To przede wszystkim ich kompozycje pojawiły się w repertuarze. Z racji, że to już piąta edycja, a zatem mały jubileusz, powtórzone zostały największe hity z poprzednich lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję