Reklama

Pasterska wizyta w dziecięcej klinice

Mszą św. sprawowaną w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego przez metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego zainaugurowano nowy rok nauczania w przyszpitalnej szkole podstawowej. Księdza Arcybiskupa, który pierwszy raz przybył do placówki działającej w ramach Uniwersytetu Medycznego, w serdecznych słowach powitał rektor tej uczelni prof. dr hab. Marek Ziętek. W Eucharystii uczestniczyli również m.in. proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca, na terenie której znajduje się klinika, ks. Jan Opala CMF, kapelan szpitala ks. Krystian Piechaczek CMF oraz przyjaciele tej placówki: dyrektor Wydziału Programów Katolickich i Patriotycznych PSE „Polest” Bronisław Pałys, konsul honorowy Luksemburga Krzysztof Bramorski i red. Jacek Wenzel z TVP Wrocław.

Reklama

Zabierając głos na zakończenie Mszy św. Metropolita wrocławski nawiązał do fragmentu Ewangelii, w którym Chrystus nakazał apostołom, aby dopuścili do Niego dzieci. Stwierdził w tym kontekście, że trudno, aby biskup nie naśladował Pana Jezusa. - Przybywam do Was, aby błogosławić pacjentom, ich rodzicom, bo - jak powiedział - dla Boga nie ma nic niemożliwego. Chrystus, chcąc wzmocnić w nas nadzieję, posyła aniołów, którzy nam pomagają. Tymi aniołami jesteście wy: lekarze, pielęgniarki i cały personel tej kliniki, bo niesiecie nadzieję - zaznaczył abp Kupny. Podkreślił przy tym wagę tej posługi ze względu na bezsilność, którą często czujemy, gdy mamy do czynienia z poważną chorobą.

Dziękując Księdzu Arcybiskupowi za wizytę w klinice, sprawowaną Eucharystię, jej kierownik prof. dr hab. Alicja Chybicka zauważyła, że kiedy piętnaście lat temu zaczynała tutaj swoją pracę, wyleczalność dzieci wynosiła tylko 15, a dziś dochodzi do 80 proc. - Nie przypisuję sobie zasług, ale zawsze prowadzę z Panem Bogiem rozmowę dotyczącą naszych pacjentów, prosząc Go, aby jeszcze ich zostawił tutaj na ziemi. Wydaje się, że te prośby są skuteczne - stwierdziła prof. Chybicka.

Przed Eucharystią dzieci przywitały Księdza Arcybiskupa specjalnym programem artystycznym, a tych pacjentów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogli w niej uczestniczyć, nawiedził potem w salach szpitalnych. Z każdym, także z czuwającymi przy nich rodzicami, opiekunami, zamienił kilka słów, wręczył obrazek z wizerunkiem aniołów i udzielił indywidualnego błogosławieństwa.

2013-09-19 11:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W trosce o zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 32-33

pierwbozydarlelutko/fotolia.com

Powszechne jest doświadczenie choroby i przemijalności ludzkiego bytu, a co za tym idzie – troski o zdrowie, która podpowiada nam, że nierzadko, w celu ratowania życia człowieka, trzeba usunąć chorą część ludzkiego ciała, czasami cały organ, a nawet dokonać amputacji górnej czy dolnej kończyny. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus nawiązuje do tego ludzkiego doświadczenia w perspektywie troski o życie wieczne, a tym samym przypomina nam prawdę o rzeczach ostatecznych.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Już dziś wielkie uwielbienie

2021-09-26 15:46

[ TEMATY ]

Hubert Kowalski

Leopold Twardowski

ZWLM

Katarzyna Krawcewicz

Trwają V Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Już za kilka godzin w kościele św. Urbana rozpocznie się koncert uwielbieniowy.

Warsztaty prowadzą Hubert Kowalski i Leopold Twardowski. To przede wszystkim ich kompozycje pojawiły się w repertuarze. Z racji, że to już piąta edycja, a zatem mały jubileusz, powtórzone zostały największe hity z poprzednich lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję