Reklama

Niedziela Świdnicka

Medale „Mater Verbi” 2013

Niedziela świdnicka 40/2013, str. 2

[ TEMATY ]

Niedziela

Bożena Sztajner

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podczas tegorocznej XVII Pielgrzymki Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę (21 września), która odbyła się pod hasłem „Głosić Chrystusa wszystkim”, ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny TK „Niedziela”, wręczył Medale „Mater Verbi” osobom zaangażowanym w apostolat Słowa i tkwiącym w obszarze medialnym Kościoła polskiego i Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Z diecezji świdnickiej wyróżniono: ks. prał. dr. Tadeusza Chlipałę i s. Maksymilianę Jakubaszek.

Ks. prał. dr Tadeusz Chlipała - rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, propaguje wśród alumnów i świeckich studentów teologii oraz członków Towarzystwa Przyjaciół WSD lekturę Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Wspiera inicjatywy podejmowane przez redaktorów. Współpraca ks. prał. dr. Tadeusza Chlipały z „Niedzielą” przejawia się również w regularnym przekazywaniu informacji z życia seminarium, które ukazują się na łamach „Niedzieli Świdnickiej”.

S. Maksymiliana Jakubaszek ze Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek jako referentka Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej promuje Tygodnik Katolicki „Niedziela” w poszczególnych parafiach diecezji świdnickiej. Analizując zalecenia powizytacyjne księży biskupów, zachęca, aby duszpasterze wpływali na czytelnictwo prasy katolickiej. Siostra Maksymiliana jest bezpośrednio zaangażowana w formację sióstr zakonnych w diecezji świdnickiej. Podczas spotkań formacyjnych propaguje wśród sióstr zakonnych lekturę Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-10-02 09:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Niedziela" odnaleziona we Wrocławiu

W Centrum Technologii Audiowizualnych (b. Wytwórnia Filmów Fabularnych) we Wrocławiu znaleziono oryginalnie oprawione roczniki Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z 1934r. Dyrektor Centrum Robert Banasiak jutro opowie nam historię tego cennego znaleziska.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: ponownie otwarta zostanie klubokawiarnia bez cennika i alkoholu

2025-07-09 21:23

[ TEMATY ]

Warszawa

Ksiądz z osiedla

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Rafał Główczyński

Ks. Rafał Główczyński

W sobotę ponownie otwarta zostanie stołeczna klubokawiarnia bez cennika i alkoholu – powiedział PAP ks. Rafał Główczyński prowadzący na YouTube kanał „Ksiądz z osiedla”. Klientów obsługiwać będzie młodzież, która zarobione pieniądze przeznaczy na wyjazd na Jubileusz Młodych w Rzymie.

Klubokawiarnia Cyrk Motyli została otwarta w lipcu 2024 r. na stołecznych Bulwarach Wiślanych i zawiesiła działalność w okresie jesienno-zimowym. Ks. Główczyński zapowiedział, że lokal zostanie ponownie otwarty w najbliższą sobotę.
CZYTAJ DALEJ

Diakon Norbert Ryznar z żoną na ogólnopolskim spotkaniu diakonów stałych

2025-07-09 15:00

[ TEMATY ]

diakonat stały

Norbert Ryznar

Krzysztof Kaput

W rekolekcjach udział wzięło 17 diakonów stałych

W rekolekcjach udział wzięło 17 diakonów stałych

Wyświęcony przed kilkoma miesiącami w Rzymie na diakona stałego Norbert Ryznar z Bystrzycy Kłodzkiej uczestniczył wraz z rodziną w ogólnopolskich rekolekcjach dla diakonów stałych, które odbyły się w dniach 2–5 lipca w Rudach na Górnym Śląsku.

Rekolekcje pod hasłem „Nie pozwólcie odebrać sobie nadziei” zgromadziły siedemnastu diakonów stałych wraz z rodzinami oraz osoby rozeznające to powołanie. Spotkanie odbywa się co roku w innej diecezji – tym razem gospodarzem była diecezja gliwicka, a uczestników gościł Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach i Sanktuarium Matki Bożej Pokornej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję