Reklama

Niedziela Sandomierska

Koła Różańcowe w jedności

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Różaniec buduje relacje duchowe i społeczne. - tymi słowami 5 października w sanktuarium Matki Bożej Sulisławskiej zwrócił się do zebranych bp Krzysztof Nitkiewicz. - Tak dzieje się od wieków, bez względu na epokę i postęp cywilizacyjny. Jego paciorki, jak ogniwa łańcucha, łączą ludzkość z Bogiem i ludzi między sobą, tworzą wspólnotę. Jeżeli mówimy, że róża jest najpiękniejszym kwiatem, to Róże różańcowe promieniują pięknem ducha swoich sióstr i braci. Promieniują ich wzajemną miłością rozlewającą się na Kościół i świat poprzez ufną modlitwę. Różaniec spaja fundamenty naszych parafii, w których brakuje nieraz wielu rzeczy, ale są na szczęście Kółka Różańcowe i to im zapewnia żywotność. Chcę Wam za tą modlitwę dzisiaj podziękować i prosić abyście nie ustawali - podkreślał Biskup Ordynariusz.

Sulisławice to kolejne sanktuarium w nasze diecezji, które stało się miejscem dorocznego spotkania przedstawicieli Kół Żywego Różańca. Wraz z Pasterzem Diecezji i prawie100 duszpasterzami modliło się ponad 3 tys. zelatorów i członków Róż różańcowych. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i zapoznania się z historią sanktuarium. Centralnym punktem zlotu była Msza św. Przewodniczył jej bp Krzysztof Nitkiewicz. Nie mogło w programie pielgrzymki oczywiście zabraknąć wspólnej modlitwy z rozważaniem tajemnic różańcowych.

- Takie spotkanie, ponad 3 tys. modlących się na różańcu kobiet i mężczyzn, uświadamia nam siłę jaką tworzymy. Gdy natomiast uzmysłowimy sobie, że w naszej diecezji jest 40 tys. osób zrzeszonych w kołach różańcowych, możemy poczuć i zobaczyć, czym jest wspólnota i co może zrobić wspólnota. Dziś, gdy jako chrześcijanie jesteśmy nękani i wyśmiewani, powinniśmy zobaczyć potęgę tej wspólnoty zjednoczonej w modlitwie. Nasze zgromadzenie uświadamia również jedność w Kościele, między świeckimi i kapłanami. A przez obecność Księdza Biskupa jedność naszego zgromadzenia z diecezją i Kościołem powszechnym - mówił ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Żywego Różańca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-10-09 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żywy różaniec w świecie mediów

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Materiał prasowy

W dniach 6-7 czerwca 2025 r. będzie miała miejsce XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Wydarzenie zgromadzi moderatorów, zelatorów oraz członków Żywego Różańca z całej Polski. Przybędą oni do duchowej stolicy kraju, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: "Żywy Różaniec w świecie mediów", wpisującym się w obchody VIII roku Wielkiej Nowenny Różańcowej przygotowującej do jubileuszu 200-lecia Żywego Różańca.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 6 czerwca Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, po którym odbędzie się czuwanie modlitewne. O godz. 23:00 sprawowana będzie Eucharystia.
CZYTAJ DALEJ

Narodziny i Chrzest św. Karola Wojtyły

2026-05-17 20:47

[ TEMATY ]

urodziny

Karol Wojtyła

Red

Emilia rodziła, wsłuchując się w śpiew Litanii ku czci Matki Bożej (maj, ok. godz. 17). Jakby Ktoś w górze w tym porodzie pomagał. Urodził się cudowny chłopczyk. A właściwie chłopak. Był bowiem wyjątkowo duży, silny, zdrowy. I głośno płakał, jakby chciał przekrzyczeć ludzi śpiewających Litanię w pobliskim kościele. Gdy akuszerka położyła niemowlaka na piersiach matki, zobaczyła, że po policzkach Emilii płyną łzy, na twarzy zaś rysuje się szeroki uśmiech. Matka czuła radość, wzruszenie i szczęście, że zdarzył się cud. Bo i dziecko, i ona żyją. Do tego zamiast chuderlawego, słabego dzieciątka, którego się spodziewała, urodziła wielkiego, mocnego chłopca.
CZYTAJ DALEJ

Nie idziemy sami!

2026-05-18 23:29

Bartłomiej Werewka / FAST LLAMA

- My tu, na ziemi, naszą modlitwą i pracą, naszą wiarą, nadzieją i miłością budujemy Królestwo Boże i przygotowujemy się do życia w tym Królestwie przez całą wieczność – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.

W homilii kardynał nawiązał do obchodzonej w Kościele Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomniał słowa Jezusa wypowiedziane do Apostołów w Wieczerniku: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!”. Podkreślił, że Chrystus wskazuje na Dom Ojca, który jest celem życia wszystkich wierzących. – My wszyscy podążamy za Nim. Podążamy do domu Ojca, gdzie od wieków przygotowane jest dla nas mieszkanie – zaznaczył kard. Stanisław Dziwisz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję