Reklama

Edukacja

Szczecin: powstaje katolickie przedszkole Montessori

Katolickie przedszkole wykorzystujące metodę Montessori powstaje przy szczecińskiej parafii Matki Bożej Bolesnej na Osowie.

[ TEMATY ]

przedszkole

pl.wikipedia.org

Maria Montessori

Maria Montessori

Przedszkole wykorzystujące metodę Montessori, które będzie wychowywać w duchu wartości katolickich, powstaje przy szczecińskiej parafii Matki Bożej Bolesnej. Dzieci rozpoczną naukę w domu parafialnym na Osowie.

Metoda ta jest dziełem Marii Montessori, która żyła na przełomie XIX i XX wieku. Pedagog i lekarz, zajmowała się m.in. dziećmi we włoskich slumsach. Uczyła dzieci różnych ras i narodowości o różnym statusie materialnym. W swoim systemie wychowania postawiła na swobodny rozwój dzieci.

Reklama

- Nauczyciel na początku pokazuje jako pierwszy i dziecko jest zapoznane z daną lekcją - tłumaczy Julita Poprawska, dyrektor nowej placówki. - Nauczyciel przeprowadza lekcję, a potem pozostawia dziecko jakby samo sobie. Ono samo zapoznaje się z materiałem tak, jak potrafi. Oczywiście nauczyciel cały czas nad tym panuje i obserwuje wszystko. Z czasem dziecko jest zafascynowane i skupione tak, że nic nie jest w stanie go rozproszyć.

Julita Poprawska podkreśla, że każdy dzień będzie rozpoczynał się modlitwą. - Potem będzie modlitwa przed posiłkami, będzie też religia, którą poprowadzi pani katechetka, i krótkie wprowadzenie o każdym aspekcie obecności Pana Boga w naszym życiu - zaznacza dyrektor przedszkola "Pod Aniołami".

W programie zaplanowano też zajęcia z angielskiego, rytmiki, wyjścia do filharmonii czy teatru, a także dla tych, którzy będą tego potrzebować - porady logopedy.

Zapisy trwają. Więcej szczegółów na podaniołami.pl.

2014-08-10 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Opole: Otwarcie przedszkoli i żłobków po 11 maja

[ TEMATY ]

przedszkole

żłobek

Alterfines /pixabay.com

Otwarcie żłobków i przedszkoli w Opolu nastąpi nie wcześniej, niż 11 maja - poinformował na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

W czwartek na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zamieścił komunikat w sprawie wznowienia pracy przez publiczne żłobki, przedszkola i szkoły w tzw. trybie opiekuńczym. Zdaniem Wiśniewskiego, otwarcie tych placówek nie będzie możliwe wcześniej niż 11 maja.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami

2021-09-24 19:18

[ TEMATY ]

Francja

biskupi

papież Franciszek

Vatican News

Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina.

Jak zwykle, spotkanie z Papieżem miało charakter rozmowy. Tym razem trwała ona dwie i pół godziny. Jednym z głównych tematów było niedawne motu proprio, którym Franciszek ograniczył możliwość sprawowania Eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Papież wyjaśnił francuskim biskupom motywy swej decyzji. Zapewnił, że chodzi mu jedynie o jedność Kościoła. W rozmowie z biskupami Franciszek okazał się o wiele mniej rygorystyczny niż ogłoszony przez niego dokument. Zgodził się na przykład, by w archidiecezji paryskiej w tej samej parafii ten sam proboszcz sprawował liturgie zarówno według dawnego rytu, jak i nowego – powiedział bp Jachiet, dodając, że Papież zdaje się w tej sprawie na biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję