Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Rodzino polska, pozostań sobą!

W czasie jednej ze swoich pielgrzymek do Polski nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział do nas, Polaków: „Macie jeszcze wiele do zrobienia w Polsce. Wiele do zrobienia”.

Jakże te słowa Ojca Świętego są aktualne! Zwłaszcza w obecnym czasie, gdy tyle zła zalewa nasz kraj: ideologia gender, różne dewiacje seksualne, aborcja, jakieś dzikie partnerstwa. To wszystko zło, które prowadzi do cywilizacji śmierci, nie powinno mieć dostępu do polskich rodzin, które powinny być Bogiem silne, a nie zdominowane często przez media laickie. Również dzieci – przesiadując godzinami przed telewizorem, wchłaniają wszystko, co płynie z ekranu, bo nie umieją rozróżnić dobra od zła. Ale często i rodzice dadzą się manipulować, bo nie mają własnego rozeznania, bo i skąd mogą je mieć, jeżeli nie słuchają katolickiego radia, które mówi prawdę, jeżeli tak mało w polskich rodzinach czyta się katolickich gazet. Tutaj spoczywa wielki obowiązek na rodzicach, o którym mówił nasz Ojciec Święty. Trzeba sięgnąć do jego nauki, którą tak często powtarzają i przypominają katolickie radia. Nie zachwycajmy się nowoczesnością, bez Boga nie zbudujemy lepszego świata i lepszej przyszłości. W polskich rodzinach trzeba więcej modlitwy. Trzeba wziąć do ręki różaniec. Rodzina powinna być nie tylko ostoją i twierdzą polskości, ale przede wszystkim Kościołem Domowym i pierwszą szkołą, która dzieciom od najmłodszych lat wpaja wiarę w Boga i miłość do Ojczyzny.

Reklama

Obowiązkiem rodziców jest dopilnować, aby nasze dzieci uczono w szkole całej historii naszej Ojczyzny, uczono o wielkich bohaterach i wieszczach narodowych. Bo to jest nasza kultura i nasza tożsamość narodowa. Naszym obowiązkiem jest przekazać te skarby młodemu pokoleniu wielkich Polaków, które będzie budowało lepszą przyszłość naszej Ojczyzny – Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, której królową jest Maryja, Pani Jasnej Góry. Ona nas poprowadzi do zwycięstwa nad złem, które panoszy się w katolickiej Polsce. Odmawiajmy Różaniec święty, a wszystko zło przeminie. Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, jak zapowiedział nasz wielki prymas, kard. August Hlond.

Jestem rolnikiem zatroskanym o przyszłość naszej Ojczyzny. Ukończyłem 89 lat.

Józef z Biadaszek

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
e-mail: redakcja@niedziela.pl

2013-11-26 12:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nigdy się nie skarżył

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 14-15

[ TEMATY ]

miłosierdzie

bł. ks. Michał Sopoćko

miłosierdzie Boże

Archiwum Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego/faustyna.pl

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

Ks. Michał Sopoćko był kapłanem rozmodlonym, ale mocno stąpającym po ziemi

O nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, wielkiej pokorze i cierpieniu ks. Michała Sopoćki opowiada s. Bogdana Łasocha, misjonarka Świętej Rodziny.

O. Sebastian Wiśniewski, oblat Maryi Niepokalanej: Towarzyszyła Siostra bł. Michałowi Sopoćce, spowiednikowi św. Siostry Faustyny, w jego ostatnim roku życia. Jak Siostra wspomina ks. Sopoćkę?

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach miast

2021-09-28 17:18

Fot. Niedziela Wrocławska

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Na ulicach miast w całej Polsce modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W akcję włączyło się wiele parafii z archidiecezji wrocławskiej.

Jednym z takich miejsc był plac obok kościoła ojców kapucynów przy ul. Sudeckiej. Wierni zgromadzili się równo o godz. 15 aby odmówić Koronkę w intencjach podanych przez organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję