Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rekolekcje dla maturzystów

Choć do matur jeszcze daleko, to jednak dla uczniów, których czekają wkrótce ważne decyzje związane z egzaminem dojrzałości i wyborem życiowej drogi, przygotowano, jak co roku, propozycje udziału w rekolekcjach dla maturzystów. Cel organizowania tego typu przedsięwzięć przybliżył w 2004 r. biskup Janusz Zimniak w specjalnym liście wystosowanym do katechetów.

„Tradycyjną, bardzo ważną formę dotarcia do młodzieży w decydującym okresie życia – przed egzaminem maturalnym, kiedy krystalizuje się decyzja dotycząca przyszłej drogi życia i rozeznawanie powołania życiowego – stanowią rekolekcje dla maturzystów. (...) Jak wykazuje doświadczenie, to właśnie na takich rekolekcjach, dających okazję przemyślenia drogi swojego powołania wielu młodych podjęło decyzję życiową, także jeżeli chodzi o wybór kapłańskiej czy zakonnej drogi życia” – czytamy w liście.

Reklama

Zdający egzamin maturalny w tym roku szkolnym mają do dyspozycji kilka terminów rekolekcji.

W terminie 27-30 grudnia 2013 r. organizowane są rekolekcje dla chłopców w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, Kraków, ul. Podzamcze 8. Przyjazd 27 grudnia do godz. 15.30. Uczestnicy powinni zabrać: Pismo Święte, różaniec, notatnik. Koszt rekolekcji wynosi 60 zł. Zgłoszenia bezpośrednio w Wydziale Katechetycznym Kurii (tel. 33-81-90-606) – do dnia 20 grudnia 2013 r.

W terminach 31 stycznia – 2 lutego 2014 r. lub 4-6 lutego 2014 r. organizowane są rekolekcje dla dziewcząt w Klasztorze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie, ul. Szpitalna 10. Rozpoczęcie pierwszego dnia o godz. 12. Odjazd ostatniego dnia po obiedzie. Koszt: dowolna ofiara. Uczestniczki powinny zabrać: Pismo Święte, notatnik, śpiwór lub zmianę pościeli Kontakt: siostra Halina: halinacss@gmail.com; telefony: 787-683-225 lub 12-422-54-59, 12-357-16-83. Zgłoszenia – do 24 stycznia 2014 r. (dotyczy pierwszego terminu rekolekcji); do 28 stycznia 2014 r. (dotyczy drugiego terminu). Szczegóły na stronie internetowej: www.kanoniczki.pl.

W terminie 31 stycznia – 2 lutego 2014 r. organizowane są rekolekcje dla dziewcząt i chłopców w Pogórzu k. Skoczowa, w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przyjazd 31 stycznia do godz. 17. Koszt: 100 zł. Uczestnicy powinni zabrać: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, różaniec, notatnik, śpiwór i obuwie zamienne. Zgłoszenia bezpośrednio w Wydziale Katechetycznym Kurii (tel. 33-81-90-606) – do dnia 24 stycznia 2014 r.

2013-11-26 16:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kostrzyn n. Odrą: kończy się Przystanek Jezus

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Czternasta edycja Przystanku Jezus dobiega końca. Od 28 do 4 sierpnia odbyła się największa akcja ewangelizacyjna w zachodniej Polsce. Przesłanie tegorocznego Przystanku brzmiało: „Bóg jest dobry – Jezu, ufam Tobie”.

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję