Reklama

Niedziela Kielecka

Czytają Pismo Święte w Radiu Plus

Rozgłośnia diecezjalnego Radia Plus Kielce rozpoczyna z adwentem, a zarazem na zakończenie Roku Wiary oryginalny cykl służący popularyzowaniu Słowa Bożego. Politycy, samorządowcy, społecznicy, księża, dziennikarze, dzieci, młodzież, ludzie starsi – wszyscy mogą na antenie przeczytać fragment Pisma Świętego. Projekt pod nazwą „Dobre Słowo” promuje codzienne czytanie Biblii.

Każdy z odczytujących Pismo Święte może wybrać dowolny – ważny lub ulubiony przez siebie fragment. I tak prezydent Kielc Wojciech Lubawski wybrał fragment z Ewangelii św. Marka o przykazaniu miłości: „Będziesz miłował Pana Boga Swego i bliźniego jak siebie samego”. Marszałek województwa Adam Jarubas czyta fragment z Ewangelii św. Jana: „Na początku było Słowo…”. Krzysztof Słoń, senator PiS proponuje nam do refleksji przypowieść o miłosiernym Samarytaninie z Ewangelii św. Łukasza. Szef świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz wybrał List do Rzymian św. Pawła, a ks. Jacek Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki czyta fragment z Listu do Efezjan: „Na koniec bądźcie mocni w Panu...”.

Reklama

– W taki sposób chcemy zachęcać wszystkich do czytania Pisma Świętego i jego pogłębiania. Słowa Pisma skłaniają do refleksji, ale też umacniają człowieka w trudach życia – mówi pomysłodawca i koordynator projektu, red. Katarzyna Bernat.

Fragmenty Pisma Świętego są czytane przez różne osoby. – Do czytania Biblii w radiu diecezjalnym zapraszamy wszystkich chętnych. Można przyjść do naszej rozgłośni od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 i nagrać fragment, którym chcemy podzielić się z innymi – dodaje Katarzyna Bernat.

Pomysł popiera nasza redakcja – również dziennikarze „Niedzieli Kieleckiej” odczytują wybrane przez siebie ulubione fragmenty, m.in. psalmy Jeremiasza, listy św. Pawła, czy...

Ponadto w każdy wtorek o godz. 18 w Radiu Plus jest audycja „Tak Wierzę” z udziałem słuchaczy, którzy zadają pytania dotyczące życia duchowego i wiary obecnym w studiu księżom. Ludzie pytają, ale także powierzają swe problemy modlitwie kapłanów.

2013-11-26 16:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Marek Jędraszewski wprost o in vitro: łączy się ze śmiercią!

Jedynie Bóg jest źródłem i Panem życia - mówił, poruszając temat in vitro, ks. abp Marek Jędraszewski, arcybiskup metropolita łódzki, zastępca przewodniczącego KEP w homilii wygłoszonej w czwartek w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Transmisję z Mszy św. przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

CZYTAJ DALEJ

Zgromadzenie plenarne CCEE: głoszenie Chrystusa odpowiedzią na problemy Europy

2021-09-24 12:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

CCEE

Włodzimierz Rędzioch

Głoszenie Ewangelii jest odpowiedzią Kościoła na problemy Europy – mówiono o tym podczas inauguracyjnej sesji zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), obchodzącej 50-lecie istnienia.

Odbywa się ono od 23 do 26 września w Rzymie pod hasłem: „50 lat służenia Europie. Pamięć i perspektywy w kontekście encykliki «Fratelli tutti»”. Otworzyła je wczoraj wieczorem Msza św. w bazylice św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

USA: Floryda wprowadziła „teksański wzorzec” zakazu aborcji

2021-09-25 11:28

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Stan Floryda wprowadził 22 września prawo zakazujące przerywania ciąży, które jest oparte na „wzorcu teksańskim”. Oznacza to, że nie wolno dokonać aborcji od chwili, gdy można rozpoznać aktywność serca dziecka, czyli od mniej więcej szóstego miesiąca ciąży. Nowe przepisy pozwalają obywatelom zaskarżyć kliniki, lekarzy, konsultantów itp. nawet 6 miesięcy po dokonaniu aborcji. Jest jednak pewna różnica w stosunku do ustawodawstwa z Teksasu: dopuszczono wyjątki w przypadku gwałtu, kazirodztwa, przemocy domowej, handlu ludźmi oraz zagrożenia dla życia matki. W takich wypadkach wymagana jest jednak odpowiednia dokumentacja.

Brytyjski dziennik „The Guardian” podkreślił, że „można tu dostrzec wpływ decyzji Sądu Najwyższego, który poparł 1 września nowe ustawy w Teksasie. Poprzednie wysiłki na rzecz wprowadzenia takich ograniczeń nie powiodły się, ale to postanowienie Sądu Najwyższego dodało nowego bodźca do tworzenia prawa antyaborcyjnego w całym kraju. Wprowadzenie ich w życie rozważa już co najmniej następnych pięć innych stanów”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję