Reklama

Album o peregrynacji obrazu Matki Bożej

Od Oceanu do Oceanu

Ukazało się wydanie albumowe I etapu pielgrzymki Obrazu Jasnogórskiego od Władywostoku do Fatimy pt. „Od Oceanu do Oceanu. 65 tys. km z Ikoną Częstochowską przez świat w obronie życia”. Album jest swego rodzaju fotokroniką z trasy prowadzącej przez kraje Azji i Europy i unikalnym świadectwem wiary i miłości do Matki Bożej. Ukazuje również chrześcijańskie korzenie Rosji i Europy.

Reklama

Peregrynacja obrazu Matki Bożej przygotowana została przez ruchy obrony życia zrzeszone w Human Life International. Kopia Cudownego Obrazu Jasnogórskiego została poświęcona i przyłożona do oryginału na Jasnej Górze 28 stycznia 2012 r. Zgodnie z zamierzeniem międzynarodowego komitetu, obraz został przeznaczony do peregrynacji w intencji obrony cywilizacji życia.

W Dzień Świętości Życia 8 kwietnia 2013 r. w Nazaré w Portugalii nastąpiło zakończenie I etapu peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”, który objął 24 kraje Azji i Europy, w tym 75 katedr, 73 sanktuaria, ok. 400 miejscowości oraz ok. 4 mln ludzi.

24 sierpnia 2013 r. rozpoczął się II etap peregrynacji Ikony Jasnogórskiej przez świat w obronie życia – w Ameryce Północnej, od Atlantyku do Pacyfiku. Ikona będzie podróżować po Ameryce Północnej do 1 listopada 2014 r. Jesienią przyszłego roku skieruje się na południe – do Meksyku, a później być może wyruszy także w podróż do Ameryki Południowej.

Zamówienia indywidualne na album: www.hli.org.pl/sklepik/index.php?91,album-od-oceanu-do-oceanu, przy zamówieniu pow. 10 egz. prosimy o kontakt: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia, e-mail: klub@hli.org.pl, tel.: (58) 341-19-11.

2013-12-10 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryjny wrześniowy tydzień

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 24-25

[ TEMATY ]

Maryja

Bożena Sztajner/Niedziela

Być może dla wielu ludzi – nawet żarliwych chrześcijan – tytuły Maryjne to tylko „inne nazwy tego samego” albo, co gorsza, jakiś przerost gorliwości czcicieli. Tymczasem to coś zupełnie innego. Mamy do czynienia z niezwykłym teologicznym zjawiskiem.

Matka Boża jest jedna, ale ma Ona wiele sanktuariów; w setkach liczymy też Jej święta. Jest wciąż ta sama, a co chwilę inna – Niepokalana, Różańcowa, Fatimska, Jasnogórska... Nawet w swych objawieniach wciąż przychodzi inaczej. Bywa czarnolica albo jasnowłosa, ubrana w szaty ciemne jak nocne niebo albo odziana w słoneczną biel... Wciąż inna, bo niewypowiedziana, nieskończona w swej tajemnicy. Ma w sobie coś z... Boga i podobnie jak On jest dla nas niepojęta. Krótko wyjaśnił to św. Maksymilian: „Maryja jest nie tylko «Matką» – Ona jest Matką «Bożą». Bóg, który jest nieogarniony i nawet wszystkie ludzkie słowa nie są w stanie oddać Jego tajemnicy, jest owocem Jej żywota! Stąd i Maryja pozostaje dla nas wielką świętą tajemnicą.

CZYTAJ DALEJ

USA: wkrótce więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki

2021-09-20 20:12

[ TEMATY ]

USA

COVID‑19

pandemia

Adobe Stock

W Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie będzie już więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki przed 100 laty - podały media. Obecnie liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi w kraju prawie 674 tys.

Jak przypomniał w niedzielę dziennik „Daily News”, grypa hiszpanka pochłonęła w 1918 roku w USA około 675 tys. istnień ludzkich. Była wówczas najbardziej śmiercionośną pandemią od powstania Stanów Zjednoczonych. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, liczba zgonów w USA z powodu Covid-19 w poniedziałek około południa wynosiła 673 985.

CZYTAJ DALEJ

Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie

2021-09-21 17:02

[ TEMATY ]

wiara

krzyż

pluralizm

Vatican News

Każdy z nas musi odkryć, jakie miejsce w jego życiu odkrywa tajemnica krzyża – wskazuje na to ks. Fernando Taccone. Należy on do Zgromadzenia Męki Pańskiej, popularnie zwanego pasjonistami. Zostało ono założone przed 300 laty we Włoszech przez św. Pawła od Krzyża. Z okazji swego jubileuszu pasjoniści zorganizowali w Rzymie Międzynarodowy Kongres Teologiczny pt. Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie.

Zakonnik nawiązuje do ostatniej pielgrzymki Papieża Franciszka na Słowację, która, jak podkreśla, miała nie tylko ogromne znaczenie teologiczne, ale i kulturowe. „Ojciec Święty umieścił krzyż w centrum rzeczywistości świata. Przypomniał, że w zmieniającym się i pluralistycznym świecie istnieje niezmienna prawda zawierająca się w imieniu Jezus, który przyniósł wszystkim zbawienie” – mówi ks. Taccone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję