Reklama

Od TVP oczekujemy rzetelności i obiektywizmu

W liście pasterskim na Niedzielę Świętej Rodziny, obchodzoną 29 grudnia 2013 r., Konferencja Episkopatu Polski przestrzegała przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ideologia gender, sprzeczna z rzeczywistością i „integralnym pojmowaniem natury człowieka”. Spowodowało to falę krytyki Kościoła i komentarze „światłych” przedstawicieli społeczeństwa, którzy w mediach pouczali Polaków, a przede wszystkim biskupów, czym naprawdę jest gender, podważając stanowisko Kościoła w tej sprawie. Niestety, miała w tym swój udział również telewizja publiczna. Widać, że nie można spodziewać się już rzetelności w TVP.
Poniżej drukujemy skargę Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski skierowaną w tej sprawie do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej SA Juliusza Brauna oraz list Beaty Kempy, wiceprzewodniczącej Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska, do marszałek Sejmu Ewy Kopacz, zapowiadający w obliczu indolencji polskich władz w sferze ochrony praw rodziny powołanie Parlamentarnego Zespołu „Stop ideologii gender!”.

Szanowny Pan Juliusz Braun
Prezes Telewizji Polskiej SA
Skarga w związku z emisją 29 grudnia 2013 r. o godz. 19.30 programu „Wiadomości” w TVP1

Każdy program informacyjny, a zwłaszcza ten, który jest emitowany w telewizji publicznej, powinien być rzetelny, obiektywny i profesjonalnie przygotowany.

Zaprezentowany w „Wiadomościach” materiał na temat listu wystosowanego przez Episkopat Polski do wiernych na temat zagrożeń ideologii gender jest zaprzeczeniem wszystkich powyższych zasad.

Reklama

W „Wiadomościach” nie pokazano fragmentu filmu, jak grupa zdziczałych anarchistów po rozpoczęciu wykładu na temat gender na poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym wrzeszczy i skacze po stołach, pokazano za to fragment, kiedy policja zatrzymuje agresywnych napastników z komentarzem: „tak niedawno policja potraktowała tych, którzy przerwali wykład na temat gender na jednej z poznańskich uczelni”. Następnie do materiału wybrano wypowiedź jednej osoby, która po wyjściu z kościoła i wysłuchaniu listu nie wie, co to jest gender. W materiale znalazła się także wypowiedź publicysty „Tygodnika Powszechnego” podważającego stanowisko Kościoła.

Czemu więc miał służyć przedstawiony materiał, bo na pewno nie przedstawieniu stanowiska Kościoła katolickiego?

Materiał był jedną wielką manipulacją. Cel tego materiału był z góry założony: nie przedstawić stanowiska Kościoła, tylko przedstawić stanowisko jego wrogów: „Kościół znalazł sobie sztucznego wroga, zasłonę dymną i nie wie, o czym mówi”.

Reklama

Zresztą wydanie tych „Wiadomości” przypomina materiał promocyjny osób związanych z antykościelnym Ruchem Palikota, obecnie Twoim Ruchem. W sprawie gender wypowiada się najpierw Magdalena Środa, która w 2012 r. dołączyła do think tanku Ruchu Palikota, a następnie Jan Hartman, który także w 2012 r. dołączył do think tanku Ruchu Palikota, a obecnie jest przewodniczącym Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu.

Proszę zwrócić także uwagę, jak później został zrealizowany materiał z samym Januszem Palikotem.

Także sama końcówka „Wiadomości”, kiedy dziennikarka pytała Wandę Nowicką, czy można być wiernym Kościoła katolickiego i jednocześnie wyznawcą gender, to wręcz swoiste podsumowanie tej swoistej rzetelności, obiektywności i profesjonalizmu dziennikarskiego.

Andrzej Jaworski, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski

Warszawa, 29 grudnia 2013 r.

2014-01-07 14:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Masz gorszy czas? Te modlitwy mogą ci pomóc!

2021-09-28 08:59

[ TEMATY ]

modlitwa

modlitewnik

Adobe Stock

Cierpienie, ból, życiowe zawirowania i trudności - kto z nas ich nie zna? Próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga? Może najwyższy czas poprosić o pomoc Stwórcę?

Jezus obiecał: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." Nie masz pomysłu w jaki sposób rozpocząć modlitwę do Boga w twoich utrapieniach? Prezentujemy zbiór skutecznych modlitw w potrzebie.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję