Reklama

Stop ideologii gender!

Szanowna Pani Ewa Kopacz
Marszałek Sejmu RP

W ostatnią niedzielę obchodziliśmy święto Świętej Rodziny. Z tej okazji polscy biskupi skierowali do nas list pasterski, w którym apelują o poszanowanie praw rodziny oraz o zatamowanie ideologii gender, która dąży do rozbicia integralności rodziny i jej roli w życiu społecznym.

Klub Parlamentarny Solidarna Polska złożył w lutym 2013 r. projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2014 Rokiem Rodziny. Liczyliśmy, że przedstawiona inicjatywa spotka się z aprobatą polskiego parlamentu i tym samym przyczyni się do wzmocnienia działań, mających na celu obronę praw rodziny, jak również aktywne wspieranie polityki prorodzinnej. Niestety, zarówno projekt uchwały, jak i projekt ustawy o ustanowieniu instytucji Rzecznika Praw Rodziny nie został przyjęty przez Sejm. Zamiast tego Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z WHO i Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny w kwietniu 2013 r. zorganizowało konferencję, na której prezentowano poglądy dotyczące „krytycznego podejścia do norm kulturowych i religijnych, w odniesieniu do ciąży, rodzicielstwa itp.”. Dodatkowo w polskich przedszkolach, wbrew protestom rodziców, sukcesywnie wprowadzane są zajęcia w ramach programu „Równościowe Przedszkole”, finansowanego przy pomocy funduszy unijnych. Przykładem mogą być rodzice z Rybnika, których dzieci zostały wykreślone z listy wychowanków Przedszkola nr 13 w Rybniku-Chwałowicach po tym, jak nie wyrazili oni zgody na uczestnictwo swoich dzieci w tego typu zajęciach. Dopiero nagłośnienie sprawy przez media oraz interwencja samego Prezydenta Rybnika doprowadziły do przywrócenia dzieci do placówki.

Reklama

Artykuł 48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Tymczasem coraz częściej w życiu publicznym dostrzegamy przykłady łamania postanowień ustawy zasadniczej poprzez nachalną próbę wciskania dzieciom fałszywej ideologii oraz wmawiania rodzicom, że to państwo wie od nich lepiej, co jest dobre dla ich dziecka. Nie możemy dopuścić, by państwo łamało sumienia rodziców, strasząc ich konsekwencjami prawnymi w przypadku odmiennego zdania od promowanej ideologii gender.

Widząc indolencję polskich władz w sferze ochrony praw rodziny oraz uporczywe łamanie przez urzędników artykułu 48 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Klub Parlamentarny Solidarna Polska zapowiada powołanie Parlamentarnego Zespołu „Stop ideologii gender!”. Wierzymy, że działania członków zespołu w zakresie przeciwdziałania tej fałszywej ideologii przyczynią się do stanowienia prawa zgodnego z art. 48 Konstytucji i mającego na celu wspieranie polityki prorodzinnej.

Z wyrazami szacunku,

Beata Kempa, Wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska

Warszawa, 31 grudnia 2013 r.

2014-01-07 14:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Papież: „Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo”

2021-09-17 15:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – napisał papież Franciszek w liście do sędziwych księży z włoskiego regionu Lombardii. W miejscowości Caravaggio koło Bergamo, wraz ze swymi biskupami, także emerytami, wzięli oni udział w Dniu Braterstwa. Podczas specjalnej Mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

W liście do kapłanów seniorów Franciszek napisał, że „przeżywają fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem”. Wskazał, że jest to przywilej „bycia podobnym do Jezusa, który cierpi, i niesienia krzyża tak jak On”.

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję