Reklama

Niedziela Podlaska

Nie wstydzę się Jezusa

„Nie wstydzę się Jezusa” – takie hasło przyświecało rekolekcjom adwentowym, które odbywały się 13 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Drohiczynie. Jak co roku dzieci i młodzież wraz ze swoimi nauczycielami udali się do kościoła katedralnego, by uczestniczyć w Mszy św. z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje w parafii katedralnej prowadził ks. Paweł Rytel-Adrianik.

Reklama

Wyjątkowe spotkania odbyły się także w budynku szkoły. Jedno z nich to spotkanie z ks. Robertem Grzybowskim, który z wielkim entuzjazmem mówił o poznaniu Jezusa i uznaniu Go za swego Przyjaciela i Pana. Ks. Robert zachęcał uczniów, aby swoje młode życie budować na trwałych fundamentach i wartościach, płynących z nauczania Chrystusa.

Specjalnie na rekolekcje adwentowe przybył do nas aktor Dariusz Kowalski, znany m.in. z serialu „Czas honoru”, a także z serialu „Plebania”, gdzie grał rolę Tracza. Nasz gość dzielił się swoją wiarą i miłością do Pana Boga, ukazywał, jak ważną rolę odgrywa Jezus w jego życiu osobistym i rodzinnym. Apelował, aby nie wstydzić się wiary w Jezusa Chrystusa. Mówił o tym, że dzisiejszy świat niesie wiele niebezpieczeństw i zagrożeń dla młodego człowieka. Często wiara staje się tematem tabu, tematem wstydliwym, wielu ludzi odchodzi od Chrystusa i zaczyna szukać innej drogi życia. Pan Dariusz dał wspaniałe świadectwo, że jedyną słuszną drogą jest Jezus Chrystus. Zachęcał młodzież do rozwiązywania swoich problemów, opierając się na Piśmie Świętym i codziennej modlitwie.

Obaj prelegenci nawiązali wspaniały kontakt z dziećmi i młodzieżą, która z zapartym tchem wsłuchiwała się w treści im przekazywane. Uczniowie mogli osobiście zadać pytanie naszym gościom, jak również wziąć na pamiątkę autograf. Owocem wysłuchanych konferencji stała się wystawa prac uczniów ze szkoły podstawowej, w których ukazali, co to znaczy nie wstydzić się Jezusa. Jesteśmy bardzo wdzięczni przybyłym gościom za ich świadectwo wiary.

2014-01-08 09:31

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

360 Sekund - Czy jesteś gotowy? Rekolekcje przed ŚDM - Podróżnych w dom przyjąć cz. 4

Czy jesteś gotów? - To pytanie będzie nam towarzyszyć przez całe rekolekcje. Dziś szczególnie pytanie to stać będzie obok uczynku miłosiernego co do ciała - Podróżnych w dom przyjąć. Czy myślisz czasem o tym? Czy myślisz o tych, którzy są w drodze? Odpowiedz...

CZYTAJ DALEJ

Czuwając z Ojcem Pio

2021-09-17 08:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

św. o. Pio

ANSA FILES/STR/pal/mr /PAP/EPA

„Ze św. Ojcem Pio czyścimy czyściec” pod takim hasłem odbędzie się na Jasnej Górze spotkanie modlitewne Grup Modlitewnych św. Ojca Pio.

Tegoroczne spotkanie koncentrować się będzie na modlitwie za dusze w czyśćcu cierpiące, z którymi stygmatyk miał bliski kontakt. Odbędzie się ono w dniach 25-26 września br. Krajowy duszpasterz Grup Modlitwy św. Ojca Pio o. Roman Rusek serdecznie zaprasza na to niepowtarzalne wydarzenie.

CZYTAJ DALEJ

Fumigacja kościoła pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

2021-09-17 22:26

[ TEMATY ]

Parafia Zbąszynek

kościół w Chlastawie

JAN MIKUŁAparafiazbaszynek.pl

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie

Od 6 września w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Chlastawie prowadzona jest fumigacja, której celem jest zwalczenie korników, które znajdują się w drewnianym kościółku.

Fumigacja jest przeprowadzana za pomocą substancji chemicznych w formie gazu. Substancje te nazywane są fumigantami. Główną zaletą fumigacji jest wysoka skuteczność w zwalczaniu szkodników drewna oraz neutralność procesu dla odkażanego materiału. Zakończenie prac fumigacji przewidywane jest pod koniec września i z tego powodu na ten czas zamknięty jest kościółek w Chlastawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję