Reklama

Niedziela Sandomierska

Z myślą o pacjentach

Niedziela sandomierska 2/2014, str. 3

[ TEMATY ]

szpital

Rafał Staszewski

W staszowskim szpitalu otwarto i poświęcono Centrum Badań Klinicznych – jedyne takie w województwie świętokrzyskim.

Placówkę prowadzić będzie firma KO-MED. Jej prezes dr Marek Konieczny zaznacza, że dzięki uruchomieniu centrum, pacjenci z terenu ziemi staszowskiej, zyskają możliwość bezpłatnego korzystania z najnowocześniejszych technologii dostępnych we współczesnej medycynie i standardów leczenia identycznych, jak te które stosowane są na przykład w krajach zachodniej Europy.

Reklama

Dla Marka Tombarkiewicza, dyrektora szpitala w Staszowie, otwarcie centrum oznacza nowe szanse na zwiększenie środków przekazywanych przez NFZ. Zdaniem dyrektora, placówka stwarza też lekarzom możliwość zdobywania nowych kwalifikacji.

W otwarciu centrum wzięli udział m.in.: wiceminister zdrowia Aleksander Solpiński, liczni parlamentarzyści, a także przedstawiciele lokalnego samorządu ze starostą staszowskim Andrzejem Kruzlem i burmistrzem Staszowa Romualdem Garczewskim na czele. Centrum poświęcił kapelan staszowskiej lecznicy ks. Roman Hnat.

W drugiej części uroczystości odbyła się konferencja naukowa, podczas której swoje referaty zaprezentowało kilkoro prelegentów. Jednym z nich był ks. Mirosław Kalinowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który mówił o etycznych aspektach badań klinicznych.

Głównym punktem konferencji było wręczenie dyrektorowi Markowi Tombarkiewiczowi, przez wiceministra Aleksandra Soplińskiego, Certyfikatu Akredytacyjnego Ministerstwa Zdrowia, potwierdzającego, że Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie, spełnia wymagania standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Drugim potwierdzeniem jakości i poziomu leczenia było przyznanie szpitalowi dyplomu za zajęcie 48 miejsca w najnowszym ogólnopolskim rankingu szpitali. Sklasyfikowanych zostało w nim łącznie 750 jednostek.

2014-01-08 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia Wawrów dla szpitala w Gorzowie

[ TEMATY ]

szpital

gorzów

Wawrów

/www.parafiawawrow.pl/

kościół parafialny w Wawrowie

kościół parafialny w Wawrowie

Bardzo ciekawa inicjatywa wspólnoty parafialnej w Wawrowie!

Zgodnie z niedzielną zapowiedzią taca z niedzielnej eucharystii i inne ofiary z tego dnia(w kwocie 979 zł) oraz ofiary które wpłynęły na konto parafii( w kwocie 1010 zł) zostały przekazane na konto szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Łącznie przekazaliśmy 1989 zł. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękuję. Istnieje możliwość przekazania na konto dalszego wsparcia szpitala - na zakup środków ochrony dla pracowników. Jestem dumny z parafian, którzy w trudnych dla wszystkich czasach potrafią dzielić się dla dobra wspólnoty- Ks.Proboszcz Andrzej Kołodziejczyk

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w archidiecezji wrocławskiej w najbliższy weekend? [17-19 września 2021r.]

2021-09-18 07:53

Natalia Kowcz

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (17-19 września 2021)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję