Reklama

Niedziela Wrocławska

Niedziela informacyjna w parafiach

Stop dla gender

Agresywna seksualizacja dzieci i młodzieży coraz mocniej puka do naszych drzwi. Gender wprowadza się od przedszkoli po uczelnie wyższe. Aby temu przeciwdziałać, rodzice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Nowa Rodzina oraz Archidiecezjalna Rada Nowej Ewangelizacji podjęły inicjatywę „Stop seksualizacji naszych dzieci”. Jednym z jej elementów jest kampania informacyjna prowadzona 12 stycznia w parafiach Wrocławia.

Niedziela wrocławska 2/2014, str. 4-5

[ TEMATY ]

gender

Tomasz Lewandowski

Agresywna seksualizacja dzieci i młodzieży stoi w sprzeczności z ewangelizacją, jaką podejmujemy w ramach pracy parafialnej, jest to też jedna z najbardziej agresywnych dróg walki z Kościołem. Stąd jest sprawą wielkiej wagi, aby na terenie parafii jak największa liczba osób zaangażowanych w ewangelizację oraz pracę duszpasterską wzięła udział w organizowanych spotkaniach – przekonuje ks. dr Marian Biskup, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa. – Sprawą istotnej wagi jest poinformowanie rodziców o nowym zagrożeniu, gdyż tylko szeroki protest społeczny może zatrzymać wprowadzenie ideologii gender do polskich szkół. Już w tej chwili w naszym kraju istnieją przedszkola „równościowe” (5 na terenie Dolnego Śląska), do szkół wprowadza się przedmiot wychowanie obywatelskie z elementami równości płci (pojętej w formie genderowskiej), młodzieżówki feministyczne demoralizują młodzież na dodatkowych warsztatach przeprowadzanych w szkołach, a uczelnie wyższe promują ideologię gender. Są to realne zagrożenia duchowe, przed którymi należy przestrzec rodziców oraz wychowawców – podkreśla ks. Marian Biskup.

Wolontariusze w parafiach

Odpowiednio przygotowane dwuosobowe zespoły świeckich osób przeprowadzą w niedzielę 12 stycznia w parafiach Wrocławia wykłady dla parafian mówiące o zagrożeniach związanych z gender oraz mobilizujące osoby świeckie do działania na rzecz obrony chrześcijańskich wartości, rodziny i niewinności dzieci. Jednym z takich wolontariuszy jest Elżbieta Kondratowicz, mama trzech dorastających córek, z wykształcenia nauczyciel przedszkolny. – Poczułam się niejako przynaglona do wzięcia udziału w tej akcji, widząc, co dzieje obecnie wokół nas – mówi pani Elżbieta. – Gender to zamach na samą istotę człowieczeństwa, niszczenie tożsamości seksualnej i niszczenie rodziny. To także niszczenie niewinności dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby ludzie usłyszeli przystępnym językiem, co to jest gender, gdzie tkwi zagrożenie i jak można mu przeciwdziałać – podkreśla wolontariuszka.

Reklama

Spotkania odbywać się będą po Mszach św. w salkach parafialnych. Wolontariusze przeszli odpowiednie szkolenie, przygotowane są materiały i prezentacje: – Dostaliśmy od organizatorów bardzo dużo materiałów, tam, gdzie będzie to możliwe, pokażemy wcześniej przygotowaną prezentację – opowiada pani Elżbieta. – Zagrożenia płynące z seksualizacji oraz narzucania ideologii gender są bardzo realne. W przedszkolach wprowadza się programy równościowe, które każą dziewczynkom przebierać się za chłopców, chłopcom zakładać sukienki i malować paznokcie. Do szkół na zajęcia dodatkowe wchodzą edukatorzy seksualni, którzy zobowiązując dzieci do tajemnicy instruują np., jak zdobyć środki antykoncepcyjne bez wiedzy rodziców. To już się, niestety, w Polsce dzieje i niejednokrotnie nie mówi się rodzicom o tym, że ta ideologia jest wprowadzana do danej placówki oświatowej, a wszystko podaje się dzieciom w formie ciekawej zabawy.

Odważny sprzeciw biskupów

Ważny głos w sprawie zagrożenia ideologią gender podjęli biskupi polscy w liście pasterskim na niedzielę Świętej Rodziny. W dokumencie podkreślono, że nie jest czymś niewłaściwym prowadzenie badań nad wpływem kultury na płeć, groźne jest natomiast ideologiczne twierdzenie, że płeć biologiczna nie ma żadnego istotnego znaczenia dla życia społecznego. W obliczu zagrożenia Kościół nie może milczeć: – Kościół stojący na straży dobra każdego człowieka ma nie tylko prawo, ale i obowiązek upominać się o naturalne prawa Boże w życiu społecznym. Nie może więc milczeć wobec prób wprowadzania ideologii niszczącej antropologię chrześcijańską i zastępowania jej głęboko destrukcyjnymi utopiami, które niszczą nie tylko pojedynczego człowieka, ale i całe społeczeństwo – napisali w liście biskupi.

Także abp Józef Kupny apelował 29 grudnia w katedrze wrocławskiej o przywrócenie sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, jej piękna w Bożym zamyśle. Podkreślał również, że niebezpieczeństwo ideologii gender wynika w gruncie rzeczy z jej głęboko destrukcyjnego charakteru zarówno wobec osoby, jak i relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego.

2014-01-08 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Genderyzmowi trzeba powiedzieć STOP!

W czwartek 20 marca o godz. 10 w Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się wykład prof. Gabriele Kuby z Niemiec na temat ideologii gender, zatytułowany „Od homo sapiens do homogender”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję