Reklama

Niedziela Częstochowska

Wezwanie do modlitwy za Ojca Świętego Franciszka

Cały Kościół podejmuje wielką modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego Franciszka. Jak wiemy, od kilkunastu już dni Papież przebywa w szpitalu i zmaga się z ciężką chorobą.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jako Kościół Częstochowski chcemy włączyć się w to intensywne wołanie do Boga w intencjach Piotra naszych czasów. W zawiązku z tym, w imieniu Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, zarządzam aby w każdym kościele i kaplicy naszej archidiecezji modlono się za Ojca Świętego Franciszka, prosząc o zdrowie dla niego w trakcie Mszy Świętej w modlitwie powszechnej.

Proszę Księży, aby zachęcili wiernych do modlitwy za Papieża podczas odmawiania różańca świętego, zarówno indywidualnie jaki we wspólnotach różańcowych. Niech szczególną modlitwą będzie również codzienny Apel Jasnogórski. Przez obecność fizyczną lub dzięki transmisji połączmy się o godz. 21.00 każdego dnia prosząc Matkę Bożą Częstochowską w intencji Papieża Franciszka. Jego osobę polecajmy też na każdym etapie peregrynacji Cudownej Kopii Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wspiera w tych trudnych chwilach swego wiernego sługę Ojca Świętego Franciszka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

bp Andrzej Przybylski

Wikariusz Generalny

2025-02-25 23:53

Oceń: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Legniczanie modlili się w intencji śp. ks. Jana Kaczkowskiego

[ TEMATY ]

modlitwa

pogrzeb

Monika Łukaszów

W piątek, 1 kwietnia, w dzień pogrzebu ks. Jana Kaczkowskiego który odbył się w Sopocie, w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Legnicy, kilkadziesiąt osób zgromadziło się na wspólnej modlitwie w intencji zmarłego kapłana.
CZYTAJ DALEJ

Konferencja Episkopatu Włoch zapowiada otwarcie szpitala w Gazie

2025-10-01 13:22

[ TEMATY ]

szpital

Gaza

PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Sekretarz generalny włoskiego episkopatu, abp Giuseppe Baturi, udał się w ostatnich dniach do Ziemi Świętej, aby okazać solidarność z lokalnym Kościołem. Podczas wizyty ogłoszono projekt otwarcia szpitala w Gazie, we współpracy z Łacińskim Patriarchatem Jerozolimy, będący odpowiedzią na poważny kryzys zdrowotny.

Przedstawiciel Konferencji Episkopatu Włoch zaniósł mieszkańcom przesłanie solidarności i braterstwa. Kard. Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Jerozolimy, wyraził głęboką wdzięczność za wsparcie otrzymane od włoskich Kościołów, podkreślając znaczenie konkretnych gestów i empatii w czasie samotności i opuszczenia.
CZYTAJ DALEJ

Wiara, rap i prawdziwe życie!

2025-10-01 19:42

Archiwum organizatorów

Parafia św. Andrzeja na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na spotkanie z RapPedagogiem

Parafia św. Andrzeja na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na spotkanie z RapPedagogiem

Już w tę niedzielę, 5 października, parafia św. Andrzeja Apostoła na Wrocławskich Stabłowicach zaprasza na wyjątkowe spotkania z Dobromirem Makowskim – RapPedagogiem – pedagogiem, streetworkerem, wykładowcą i raperem, który dzieli się swoją historią życia, nawrócenia i działania Boga.

– To nie będzie typowy wykład. Będzie HIP-HOP, prawdziwe świadectwo i rozmowa – wszystko, co porusza i zostaje w sercu – zachęcają organizatorzy. O godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie RapPedagoga z rodzicami, a o godzinie 19.00 spotkanie z młodymi. Zaproszona jest młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej. Wstęp na oba spotkania jest wolny!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję