Reklama

Podsumowania i plany

Fundacja Jana Pawła II

W dniach 30-31 stycznia 2014 r. odbyło się coroczne zebranie członków Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. przy ołtarzu bł. Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Stanisława Ryłki. Podczas homilii powiedział on do zebranych: – Rozpoczynamy to nasze doroczne spotkanie od modlitwy w Bazylice św. Piotra, w miejscu dla nas, Polaków, szczególnie drogim i omodlonym przez licznych pielgrzymów z całego świata, przy ołtarzu, który kryje relikwie bł. Jana Pawła II. (…) Kanonizacja Jana Pawła II jest dla nas wszystkich wielkim darem i zadaniem. Na czym to zadanie polega? Musimy wszyscy na nowo uświadomić sobie wielkość daru, jakim Jan Paweł II był dla Kościoła, dla świata i dla każdego z nas osobiście. Na naszym pokoleniu – „pokoleniu Jana Pawła II” – spoczywa bowiem wielki obowiązek, aby pamięć o tym wielkim Papieżu i Polaku przekazać następnym pokoleniom. Nie wolno nam tego zaniedbać! Musimy być także uważni i czujni, aby pamięci o nim nie zniekształcić, nie spłaszczyć, nie zbanalizować! Pamięć o Janie Pawle II to nie tylko przechowywane pieczołowicie w rodzinnych albumach fotografie z nim, którymi się chlubimy! Prawdziwa pamięć o Janie Pawle II to przede wszystkim ciągły rachunek sumienia z tego, ile z jego świadectwa wiary, ile z tego, czego nas nauczał z taką pasją i miłością, żyje w nas i kształtuje nasze decyzje, nasze życiowe postawy dzisiaj.

Podczas obrad podsumowano całoroczną działalność fundacji oraz przedstawiono jej plany na kolejny rok.

Fundacja Jana Pawła II, założona przez samego Ojca Świętego Jana Pawła II, istnieje od 16 października 1981 r. Jej główne cele działalności to: pomoc edukacyjna i stypendialna dla młodzieży z Europy Środkowo-Wschodniej studiującej na KUL-u w Lublinie i UPJPII w Krakowie, zachowanie i rozwój duchowego dziedzictwa Jana Pawła II i kultury chrześcijańskiej, dokumentacja i studium pontyfikatu oraz upowszechnianie nauczania Jana Pawła II.

2014-02-25 14:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania” - jutro spotkanie w Sali Papieskiej

2022-11-28 20:22

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

Siedemdziesiąt lat minie 29 listopada od podania wiadomości o wyniesieniu przez papieża Piusa XII prymasa Polski abp. Stefana Wyszyńskiego do godności kardynała w 1952 r. Ten dzień został wybrany na spotkanie pt. „Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania”. Rozpocznie się ono we wtorek o godz. 18.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

Tytuł spotkania został zaczerpnięty z listu Prymasa Wyszyńskiego do pisarza Jana Dobraczyńskiego, którego błogosławiony poprosił o napisanie książki na Jubileusz 600-lecia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Anglia i Walia: mniej niż połowa mieszkańców to chrześcijanie

2022-11-29 16:01

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

Karol Porwich/Niedziela

Chrześcijanie stanowią dziś mniej niż połowę mieszkańców Anglii i Walii. Wzrasta natomiast liczba wyznawców innych religii i osób bez przynależności religijnej – wynika z danych zebranych podczas spisu powszechnego w 2021 roku, które opublikował brytyjski krajowy urząd statystyczny.

Po raz pierwszy w historii liczba osób deklarujących się jako chrześcijanie spadła poniżej 50 proc. i wyniosła 46,2 proc., czyli 27,5 mln. Oznacza to spadek o 13,1 proc. w stosunku do 2011 roku, gdy za chrześcijan uznało się 59,3 proc. mieszkańców Anglii i Walii, czyli 33,3 mln.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję