Reklama

Nowe rozmaitości

Bez wstydu

Donald Tusk próbuje utrzymać poparcie społeczne dla siebie i dla partii. W tym celu pojechał do Opola na pogrzeb, aby pocieszyć rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku karygodnego zaniedbania w publicznej placówce służby zdrowia, którą zresztą jego rząd nadzoruje. Jak to się mówi – trzeba nie mieć wstydu.

Zamiast lansu obciach

Tego samego dnia wieczorem premier Tusk zmienił się w kibica sportowego. Zapragnął się podczepić pod złoty medal Kamila Stocha. Niestety, jak nazajutrz pokazał Internet, lud tego nie kupił i premierowi zamiast lansu wyszedł zwykły obciach.

Gruszki na wierzbie

Politycy PO z trwogą patrzą na topniejące sondaże i próbują pozyskiwać albo lepiej – kupować elektorat. Ministerstwo Edukacji Narodowej obiecało już darmowe podręczniki, ale ponieważ sondaże nie drgnęły, poprawiono walory obietnicy, dołączając zapowiedź dopłat do ćwiczeniówek i książek do nauki języków obcych. Gdyby i to nie pomogło, to bez obawy – w składaniu obietnic są jeszcze głębokie rezerwy. Można np. obiecywać gruszki na wierzbie.

Drugi Dubaj

Ponieważ druga Japonia już była, o drugiej Szwajcarii też ktoś wspominał, to jeden z posłów rządzącej nam miłościwie partii matki obiecał, że w sytuacji, kiedy po następnych wyborach nadal rządzić będzie PO, to będziemy mieli w Polsce drugi Dubaj, a Donalda Tuska na fotelu szejka.

2014-02-25 14:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie przeszkadzajmy królestwu Bożemu wzrastać w nas!

2023-01-04 10:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 26-34.

Piątek, 27 stycznia 2023. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Jezu, wiem, że jesteś ze mną i obdarzyłeś mnie wszystkim, co potrzebne!

2023-01-04 10:14

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 10, 1-9.

Czwartek, 26 stycznia 2023. Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

„Jesteś księdzem, więc musisz być wrogiem” – 70 lat od procesu kurii krakowskiej

2023-01-27 07:13

[ TEMATY ]

rocznica

Adobe Stock

Stare Miasto w Krakowie

Stare Miasto w Krakowie

70 lat temu, 27 stycznia 1953 r., komunistyczni sędziowie wydali wyrok w procesie pokazowym duchownych kurii krakowskiej. Zapadły wyroki śmierci, dożywocia i długoletnich kar więzienia. Było to jedno z najbardziej brutalnych uderzeń w Kościół katolicki w okresie stalinowskim.

W 1948 r. dyktatura komunistyczna likwidowała ostatnie niezależne od jej wpływów środowiska polityczne. Po zniszczeniu Polskiego Stronnictwa Ludowego i przymusowym zjednoczeniu Polskiej Partii Socjalistycznej z Polską Partią Robotniczą oraz niemal całkowitym rozbiciu zbrojnego podziemia antykomunistycznego jedyną niezależną siłą społeczną pozostawał Kościół. Stopniowo eliminowano religię z nauczania szkolnego. Władze w coraz bardziej otwarty sposób łamały postanowienia porozumienia zawartego z episkopatem w 1950 r. Wciąż jednak nie przystępowano do otwartego i brutalnego ataku wobec najważniejszych przedstawicieli Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję