Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Pierwsze bierzmowanie Ordynariusza

– Pozostaniemy między sobą w relacji pierwszeństwa. Jesteście pierwszymi bierzmowanymi w tej diecezji przeze mnie – mówił do młodzieży biskup ordynariusz Roman Pindel podczas Liturgii sakramentu bierzmowania w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Biesku-Białej Komorowicach

Bielsko-żywiecki ordynariusz, biskup Roman Pindel 18 lutego przewodniczył Eucharystii w bielskiej świątyni pw. Matki Bożej Fatimskiej w Komorowicach, gdzie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 25 młodych ludzi. W homilii Ordynariusz odwołał się do przykładu z homilii austriackiego biskupa Reinholda Stechera z Insbrucku, który bierzmując niepełnosprawne dzieci stwierdził, że w tym sakramencie Bóg głaszcze człowieka po policzku i staje się bardzo bliski.

– W tym sakramencie Pan Bóg rzeczywiście chce się zbliżyć do was, che was przygarnąć, pogłaskać, che żebyście odczuli Jego bliskość, Jego łaskę, Jego dobroć, Jego miłość – mówił biskup Roman Pindel, podkreślając, że bierzmowanie jest sakramentem „w drodze i na drogę”. – Coś kończy się w waszym życiu, a coś się zaczyna. Otrzymujecie łaskę, dotknięcie łaski – takie pogłaskanie Boga, żeby iść dalej w drogę – stwierdził Ksiądz Biskup, zaznaczając, że dla młodzieży przyszłość nie jest łatwa, bo wiąże się z wyborem szkoły, zawodu, bliskiej osoby, znalezieniem pracy, założeniem rodziny. Przywołał także sytuacje, w których młodzi ludzie krótko po bierzmowaniu tracą kontakt z Kościołem.

– Może się zdarzyć tak – czego obawiają się może wasi rodzice czy duszpasterze – że może ktoś nie przyjdzie w najbliższą niedzielę na Mszę św. Ale może ktoś z was już w przygotowaniach odkrył smak wiary – dodał Biskup Ordynariusz, przywołując przykłady rozwoju wiary w życiu młodego człowieka. – Może ktoś zaczął się już teraz modlić więcej niż dotąd. Może za jakiś czas ktoś przeżyje takie prawdziwe nawrócenie. Nie będzie traktował spowiedzi jako wyznania grzechów i otrzymania rozgrzeszenia, ale przeżyje wielką radość z tego, że Bóg jest tak dobry dla nas, że wystarczy tylko żałować i wszytko co złe, grzeszne, co nas niepokoi, zniewala – odpada. Może za jakiś czas ktoś z was odkryje – i to będzie łaska Ducha Świętego – wielkie pragnienie czytania Pisma Świętego – mówił bielsko-żywiecki biskup ordynariusz Roman Pindel. Zwracając się do rodziców zachęcił ich, by ufali, że łaska Boża będzie towarzyszyć ich dzieciom tak samo jak ich troska i modlitwa o dobrą przyszłość dla swych dzieci.

2014-02-27 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brama Królestwa Bożego

[ TEMATY ]

chrzest

sakramenty

cykl o sakramentach

Marta Marchlewska

Minęło już ponad dwa tysiące lat od czasu, gdy apostołowie usłyszeli od Jezusa „idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28, 19). Od tego czasu chrzest stał się narzędziem zbawienie: to on otwiera nam bramę do życia i do Królestwa Bożego.

Chrzest jest pierwszym i najważniejszym sakramentem. Bez niego, nie moglibyśmy przyjmować innych sakramentów. Jest fundamentem nie tylko życia chrześcijańskiego w ogóle, ale także życia sakramentalnego.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Władze Lizbony odsunęły od przygotowań do ŚDM przedstawiciela rządu Portugalii

2023-02-03 20:18

[ TEMATY ]

rząd

ŚDM Lizbona

lizbona2023.pl

Władze Lizbony odsunęły od prac przy organizacji Światowych Dni Młodzieży José Sá Fernandesa, przedstawiciela socjalistycznego rządu Portugalii Antónia Costy w komitecie organizacyjnym tej imprezy. Według portugalskich mediów decyzja ta została podyktowana nadmiernymi wydatkami na organizację zaplanowanej na 1-6 sierpnia br. imprezy. W czwartek, jak potwierdził burmistrz Lizbony Carlos Moedas, reprezentant rządu Costy został odsunięty od przygotowań do organizacji ŚDM.

Kontrowersje wokół działań Sá Fernandesa pojawiły się po ujawnieniu kosztów organizacji ŚDM, które mają przekroczyć 160 mln euro. Szczególne wątpliwości co do uczciwych szacunków kosztów wydarzenia pojawiły się po ujawnieniu informacji, że ponad 90 proc. kontraktów na inwestycje w ramach ŚDM zostało zawartych bez wcześniejszych przetargów, zaś koszt głównego ołtarza tej imprezy może w sumie przekroczyć kwotę 5 mln euro.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję