Reklama

Niedziela Łódzka

Odznaczenie dla profesora

Prof. Włodzimierz Fijałkowski jest dla nas czytelnym znakiem wierności Bogu ponad wszystko – podkreślił ks. prał. Stanisław Kaniewski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, podczas Mszy św. w rocznicę śmierci wielkiego obrońcy życia. Ksiądz Prałat przewodniczył Eucharystii w kaplicy Domu Samotnej Matki. Koncelebrowali ją ks. kan. Paweł Sudowski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, o. Mariusz Słowik, proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi oraz ks. kan. Robert Jaśpiński, szef Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”. W uroczystości uczestniczyła rodzina i uczniowie prof. Fijałkowskiego, siostry antonianki i ich podopieczne z DSM, siostry salezjanki z Ochronki Bałuckiej, pracownicy CSR oraz osoby związane z ruchem pro-life.

W czasie Mszy św. dr Józef Szymczyk z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz ks. kan. Paweł Sudowski przekazali na ręce Pawła Fijałkowskiego, syna Profesora odznaczenie honorowego członkostwa KSLP dla śp. Profesora – składając w ten sposób hołd pamięci i czci dla osoby wielkiej odwagi, honoru, oddanego cierpiącym i potrzebującym i w życiu zawodowym realizującego chrześcijańskie zasady etyczne. Po raz pierwszy środowisko lekarzy katolickich odznacza honorowym członkostwem pośmiertnie. W homilii ks. kan. Robert Jaśpiński podkreślił, że prof. Włodzimierz Fijałkowski posiadał cechy charakteryzujące prawdziwego ucznia Chrystusa – Był wytrwały, mądry i wierny. Wpatrując się w jego postać, widzimy, na czym polega autentyczna wierność Bogu – wyznawanie mocnych zasad i wierne przy nich trwanie.

PROF. WŁODZIMIERZ FIJAŁKOWSKI – znakomity lekarz, ginekolog położnik, obrońca życia, małżeństwa i rodziny. Na kartach zdrowia pacjentek zgłaszających się do aborcji wpisywał: „Jako człowiek odmawiam...”. Jego życiowym credo były słowa: „Płynę pod prąd, bo tylko tak mogę budować cywilizację życia”. Zmarł 15 lutego 2003 r.

2014-02-27 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Janiak: Nie pomogą czarne marsze, bo nie zabijaj znaczy nie zabijaj

[ TEMATY ]

obrońcy życia

bp Edward Janiak

Bożena Sztajner/Niedziela

- Nie pomogą czarne marsze, bo nie zabijaj znaczy nie zabijaj, nie kradnij znaczy nie kradnij - mówił bp Edward Janiak podczas Mszy św. w Górznie. Biskup kaliski poświęcił nowy Dom Parafialny i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Witając biskupa kaliskiego ks. Rafał Kowalski zaznaczył, że w budowę Domu Parafialnego bardzo mocno zaangażowali się parafianie. - Budowę rozpoczęliśmy 13 maja 2014 r., we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a dzisiaj w niedzielę, 2 października, we wspomnienie św. Aniołów Stróżów prosimy Cię Księże Biskupie o poświęcenie ludzkiej ofiarności ukrytej w murach tego budynku – powiedział proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Górznie.

CZYTAJ DALEJ

Radość (w) naiwności

2022-11-22 14:17

Niedziela Ogólnopolska 48/2022, str. 41

Red.

Dzisiejszy człowiek chce mieć wszystko „na już”, „na gotowe”, „od ręki”. Nie potrafimy już czekać.

Jesteśmy tak spragnieni atmosfery uśmiechów, prezentów, spotkań z bliskimi i tzw. magii świąt, że pierwsze dekoracje świąteczne często wieszamy w domach już 6 grudnia, a rozstajemy się z nimi dopiero 2 lutego. A zatem Boże Narodzenie zaczyna się, zanim rozpocznie się Adwent – okres przygotowujący nas do tego wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję