Reklama

Czytajmy „Jasną Górę”!

Marcowo-kwietniowy numer dwumiesięcznika „Jasna Góra” pomaga czytelnikom dobrze przeżyć Wielki Post i jednocześnie wprowadza w Triduum Paschalne.

„Czterdzieści dni duchowego wysiłku, powiązanego z koniecznością przekraczania samego siebie, powiedzenia nieraz sobie czy innym «nie», przynosi wspaniałe owoce i nieraz zupełnie zaskakujące odkrycia. Oblicze Boga pełne miłości i troski, nowy wymiar Jego ojcowskiego Serca, przebita dłoń wciąż cierpliwie wyciągnięta ku nam, poranione nogi zmęczone ciągłym szukaniem nas pośród ciernistych krzaków, w których uporczywie wciąż się przed Nim ukrywamy... Takie odkrycia zmieniają perspektywę naszego życia. Pozwalają odkryć coś, co rzuca zupełnie inne światło na całą rzeczywistość – pisze o. Robert Jasiulewicz OSPPE, redaktor naczelny „Jasnej Góry”.

Numer otwiera artykuł o. Jana Nalaskowskiego OSPPE pt. „Sanktuarium zbawczych wydarzeń. Macierzyńskie pośrednictwo Maryi”. Dalej znajdziemy m.in. artykuł Abby Antoniego: „Najstarszy klasztor na świecie”, opowiadający o klasztorze św. Antoniego Opata w Egipcie, oraz o. Tomasza Tlałki OSPPE o Jasnogórskiej Wspólnocie „Z Maryją Ratuj Człowieka”.

Reklama

W dwumiesięczniku znajduje się także tekst homilii o. Romana Majewskiego OSPPE, wygłoszonej 18 stycznia 2014 r. w czasie Mszy św. nowennowej, sprawowanej w Bazylice Jasnogórskiej: „9 dni dla życia”. Zamieszczono również tekst rozważań Drogi Krzyżowej w opracowaniu o. Michała Pacana OSPPE.

Numer, jak zawsze, zamykają kronikarskie zapisy wydarzeń w jasnogórskim sanktuarium, w opracowaniu o. Stanisława Tomonia OSPPE oraz podsumowanie Jasnogórskie Sanktuarium w 2013 r.

Numer 2/2014 dwumiesięcznika „Jasna Góra” można nabyć na terenie Sanktuarium Jasnogórskiego. Redakcja prowadzi także sprzedaż wysyłkową. Adres: ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa; adres internetowy: e-mail: miesiecznik@jasnagora.pl; www.miesiecznik.jasnagora.pl.

2014-03-17 15:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prawdziwy dom, nie schronisko

2022-09-23 18:50

Magdalena Lewandowska

Bp Jacek Kiciński z pracownikami schroniska i prezesem wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta Rafałem Peroniem.

Bp Jacek Kiciński z pracownikami schroniska i prezesem wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta Rafałem Peroniem.

Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu świętuje jubileusz 30-lecia.

Przez te wszystkie lata pomoc, schronienie i wsparcie otrzymało w nim 3700 bezdomnych kobiet. –Dziękujemy za 30 lat tego domu, w którym każdy czuje się potrzebny, każdy znajduje kawałem swojego miejsca. Domu, w którym dzielimy nasze trudy, troski, ale i wiele nadziei i radości. To dom spotkania z dobrocią drugiego człowieka – mówił podczas jubileuszowej Eucharystii w schronisku przy ul. Strzegomskiej bp Jacek Kiciński. Razem z nim Mszę celebrował o. Marcin Wirkowski, paulin, który od 4 lat pełni posługę duszpasterską dla mieszkanek placówki.

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie: Ks. Mirosław Król oczyszczony z zarzutów molestowania

2022-09-22 08:52

[ TEMATY ]

oświadczenie

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Kancelaria adwokacka reprezentująca ks. Mirosława Króla, kanclerza polonijnego ośrodka w Orchard Lake w Michigan w USA w przesłanym KAI oświadczeniu stwierdza, że - szeroko komentowana w niektórych środowiskach dziennikarskich i w powstałych w tym zakresie publikacjach - sprawa rzekomych nadużyć Księdza została oficjalnie zakończona i zamknięta.

„Toczyła się ona z powództwa cywilnego. Co istotne, nigdy w tej sprawie nikomu nie przedstawiono zarzutów kryminalnych. Rzeczone postępowanie, a co za tym idzie zgromadzony w jego ramach materiał dowodowy, nie doprowadziło zatem do potwierdzenia kłamliwych oskarżeń kierowanych pod adresem ks. Mirosława Króla oraz władz polonijnego ośrodka w Orchard Lake” – czytamy w oświadczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Rokitno. Spotkanie doradców życia rodzinnego

2022-09-24 16:54

Kamil Krasowski

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 24 września spotkali się doradcy życia rodzinnego.

Z doradcami życia rodzinnego w Rokitnie spotkał się bp Adrian Put, który wręczył im misje i pozwolenia, a także wygłosił konferencję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję