Reklama

Czytajmy „Jasną Górę”!

Marcowo-kwietniowy numer dwumiesięcznika „Jasna Góra” pomaga czytelnikom dobrze przeżyć Wielki Post i jednocześnie wprowadza w Triduum Paschalne.

„Czterdzieści dni duchowego wysiłku, powiązanego z koniecznością przekraczania samego siebie, powiedzenia nieraz sobie czy innym «nie», przynosi wspaniałe owoce i nieraz zupełnie zaskakujące odkrycia. Oblicze Boga pełne miłości i troski, nowy wymiar Jego ojcowskiego Serca, przebita dłoń wciąż cierpliwie wyciągnięta ku nam, poranione nogi zmęczone ciągłym szukaniem nas pośród ciernistych krzaków, w których uporczywie wciąż się przed Nim ukrywamy... Takie odkrycia zmieniają perspektywę naszego życia. Pozwalają odkryć coś, co rzuca zupełnie inne światło na całą rzeczywistość – pisze o. Robert Jasiulewicz OSPPE, redaktor naczelny „Jasnej Góry”.

Reklama

Numer otwiera artykuł o. Jana Nalaskowskiego OSPPE pt. „Sanktuarium zbawczych wydarzeń. Macierzyńskie pośrednictwo Maryi”. Dalej znajdziemy m.in. artykuł Abby Antoniego: „Najstarszy klasztor na świecie”, opowiadający o klasztorze św. Antoniego Opata w Egipcie, oraz o. Tomasza Tlałki OSPPE o Jasnogórskiej Wspólnocie „Z Maryją Ratuj Człowieka”.

W dwumiesięczniku znajduje się także tekst homilii o. Romana Majewskiego OSPPE, wygłoszonej 18 stycznia 2014 r. w czasie Mszy św. nowennowej, sprawowanej w Bazylice Jasnogórskiej: „9 dni dla życia”. Zamieszczono również tekst rozważań Drogi Krzyżowej w opracowaniu o. Michała Pacana OSPPE.

Numer, jak zawsze, zamykają kronikarskie zapisy wydarzeń w jasnogórskim sanktuarium, w opracowaniu o. Stanisława Tomonia OSPPE oraz podsumowanie Jasnogórskie Sanktuarium w 2013 r.

Numer 2/2014 dwumiesięcznika „Jasna Góra” można nabyć na terenie Sanktuarium Jasnogórskiego. Redakcja prowadzi także sprzedaż wysyłkową. Adres: ul. o. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa; adres internetowy: e-mail: miesiecznik@jasnagora.pl; www.miesiecznik.jasnagora.pl.

2014-03-17 15:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski nastolatek wywalczył sprostowanie we francuskim podręczniku do historii

2021-06-23 07:24

[ TEMATY ]

historia

Facebook/Muzeum Powstania Warszawskiego

Gdy Jakub zaprotestował na lekcji historii przeciwko kłamstwu we francuskim podręczniku na temat współudziału Polaków w eksterminacji Żydów w obozie koncentracyjnym w Treblince, zaczęto go nazywać w klasie "potomkiem morderców" – powiedzieli PAP jego rodzice. Nastolatkowi udało się jednak wywalczyć sprostowanie i przeprosiny od wydawcy podręcznika.

W marcu 2017 r. 14-letni wówczas Jakub Vaugon sprostował podczas lekcji historii w gimnazjum w Paryżu nieprawdziwe informacje w podręczniku do historii i geografii wydawnictwa Hatier. W książce napisano, że Polacy wchodzili w skład personelu obozu koncentracyjnego w Treblince.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: Prośmy o łaskę pocieszenia dla mieszkańców Nowej Białej

2021-06-23 10:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Jestem pełen nadziei

2021-06-23 19:22

Katarzyna Krawcewicz

Ks. Damian Drop, dotychczasowy wikariusz w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie, został referentem wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży oraz diecezjalnym duszpasterzem powołań.

- W diecezji mamy zespół ds. duszpasterstwa powołań, jednak każdy z nas, jego członków miał też inne obowiązki, chociażby parafialne. Dlatego zostałem z tych parafialnych obowiązków zwolniony, żeby móc więcej czasu poświęcić właśnie sprawom powołań – mówi ks. Drop.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję