Reklama

Premiera książki

„Nasz Papież” – tak o Janie Pawle II mówi cały świat

To Bóg czyni cuda. I czyni je dlatego, żeby potwierdzić, że dana osoba jest świętą – powiedział ks. Sławomir Oder podczas promocji książki „Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II”, która odbyła się w warszawskiej siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.

– Świętym się jest, a Kościół jedynie stwierdza ten fakt na podstawie analizy życia i wsłuchując się w głos Pana Boga – wyjaśnił postulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Reklama

Opublikowana przez Wydawnictwo „Niecałe” książka jest wywiadem rzeką, jaki z ks. Oderem przeprowadził włoski dziennikarz Saverio Gaeta. – Są w niej rzeczy nowe, bardzo poruszające. Nie tylko związane z procesem beatyfikacyjnym, ale także z osobą Jana Pawła II, jego przemyśleniami, bardzo głębokim poczuciem odpowiedzialności wobec Boga, Kościoła, wiernych i ojczyzny – powiedział Krzysztof Ziemiec, który był w gronie pierwszych recenzentów „Zostałem z Wami…”.

Polskie wydanie książki jest premierą światową. W naszych księgarniach publikacja pojawiła się przed włoskim oryginałem. Co więcej, za namową Wydawnictwa „Niecałe” autorzy rozszerzyli wywiad o tematy związane z procesem beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym, a w szczególności z rolą, jaką spełnił w nich ks. Oder. Samą zaś rozmowę rozpoczęli od przypomnienia atmosfery po pogrzebie Jana Pawła II i rozmów w Stolicy Apostolskiej, które doprowadziły do tego, że papież Benedykt XVI podjął decyzję o wcześniejszym otwarciu procesu beatyfikacyjnego „umiłowanego poprzednika”.

Z kolejnych rozdziałów „Zostałem z Wami…” dowiadujemy się m.in., jak Papież z Polski był postrzegany przez światowych przywódców. A także jakie świadectwa łaski za przyczyną Jana Pawła II spłynęły na dziesiątki tysięcy osób oraz które przypadki uzdrowień zostały zbadane pod kątem cudownego uzdrowienia.

Aby dobrze wykonać pracę postulatora, ks. Oder musiał docierać do świadków w różnych miejscach kuli ziemskiej. Niezależnie od tego, gdzie był, wszędzie słyszał słowa: „To jest nasz papież”. – Ubogacające było patrzenie na Jana Pawła II przez pryzmat zeznań świadków – powiedział ks. Oder i na zakończenie prezentacji dodał: – Ta książka jest moim otwarciem serca i zachętą, aby Jan Paweł II nie stał się takim świętym, który po kanonizacji będzie stał w niszy kościoła czy na obrazie, ale by został w naszym życiu.

„Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II”, ks. Sławomir Oder, Saverio Gaeta, Wydawnictwo „Niecałe”.

2014-03-17 15:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Były redaktor "Niedzieli Wrocławskiej" odznaczony przez Prezydenta RP

2021-07-29 10:39

Archiwum prywatne

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

[10:30, 29.07.2021] Ks.Cezary Chwilczyński: Gratulacje od Ministra Andrzej Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w środę (28.08 br.) odznaczony ks. dr Cezary Chwilczyński - proboszcz parafii św. Józefa w Żórawinie i koordynator szkół katolickich archidiecezji wrocławskiej. Order przyznany został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "za wybitne zasługi w rozwoju mediów katolickich, za pracę duszpasterską i działalność społeczną".

Ks. Chwilczyński przez blisko 20 lat kierował Katolickim Radiem Rodzina, angażując się w wiele projektów ewangelizacji poprzez mass media. Przez 11 lat kierował też wrocławską edycją Tygodnika Niedziela. Był pomysłodawcą największego projektu ekumenicznego i ewangelizacyjnego na Dolnym Śląsku" Noce Kościołów", gromadzące co roku dziesiątki tysięcy ludzi w dolnośląskich świątyniach, ale również i na terenie diecezji czeskich i ukraińskich. Odchodząc z rozgłośni archidiecezjalnej ks. C. Chwilczyński oddał do użytku archidiecezji studio telewizyjne wyposażone w najnowszy sprzęt techniczny. Realizował projekty prorodzinne i społeczne jak np.: "Wrocławskie Katechezy Czwartkowe" adresowane do narzeczonych i małżeństw, a cieszące się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. Był również pomysłodawcą akcji "Daru dla Aleppo" realizując jeden z największych projektów pomocowych dla chrześcijan w Syrii, za co otrzymał z rąk biskupa Aleppo medal "Amicus Noster". Po zakończeniu pracy w Radio sejmik województwa dolnośląskiego przyznał mu złotą odznakę "Zasłużony dla Dolnego Śląska", a prezydent Wrocławia w imieniu Towarzystwa Miłośników Wrocławia odznaczenia za "długoletnią działalność na rzecz Dolnego Śląska i jego mieszkańców". Ks. Chwilczyński jest też kapelanem akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia".

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: Nie szczepisz się? Szef będzie mógł cię przesunąć

2021-07-30 07:24

[ TEMATY ]

szczepienia

fot. Adam Guz/KPRM)

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń - mówi dzisiejszemu dziennikowi szef MZ Adam Niedzielski. Dopytywany o kwestię przesunięcia niezaszczepionego pracownika na inne stanowisko, ocenił, że miałoby to rację bytu.

Minister zdrowia był proszony przez dziennik o ocenę pomysłu, by tylko zaszczepieni przeciw Covid-19 dostawali świadczenie 500 plus.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję