Reklama

Premiera książki

„Nasz Papież” – tak o Janie Pawle II mówi cały świat

To Bóg czyni cuda. I czyni je dlatego, żeby potwierdzić, że dana osoba jest świętą – powiedział ks. Sławomir Oder podczas promocji książki „Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II”, która odbyła się w warszawskiej siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.

– Świętym się jest, a Kościół jedynie stwierdza ten fakt na podstawie analizy życia i wsłuchując się w głos Pana Boga – wyjaśnił postulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Reklama

Opublikowana przez Wydawnictwo „Niecałe” książka jest wywiadem rzeką, jaki z ks. Oderem przeprowadził włoski dziennikarz Saverio Gaeta. – Są w niej rzeczy nowe, bardzo poruszające. Nie tylko związane z procesem beatyfikacyjnym, ale także z osobą Jana Pawła II, jego przemyśleniami, bardzo głębokim poczuciem odpowiedzialności wobec Boga, Kościoła, wiernych i ojczyzny – powiedział Krzysztof Ziemiec, który był w gronie pierwszych recenzentów „Zostałem z Wami…”.

Polskie wydanie książki jest premierą światową. W naszych księgarniach publikacja pojawiła się przed włoskim oryginałem. Co więcej, za namową Wydawnictwa „Niecałe” autorzy rozszerzyli wywiad o tematy związane z procesem beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym, a w szczególności z rolą, jaką spełnił w nich ks. Oder. Samą zaś rozmowę rozpoczęli od przypomnienia atmosfery po pogrzebie Jana Pawła II i rozmów w Stolicy Apostolskiej, które doprowadziły do tego, że papież Benedykt XVI podjął decyzję o wcześniejszym otwarciu procesu beatyfikacyjnego „umiłowanego poprzednika”.

Z kolejnych rozdziałów „Zostałem z Wami…” dowiadujemy się m.in., jak Papież z Polski był postrzegany przez światowych przywódców. A także jakie świadectwa łaski za przyczyną Jana Pawła II spłynęły na dziesiątki tysięcy osób oraz które przypadki uzdrowień zostały zbadane pod kątem cudownego uzdrowienia.

Aby dobrze wykonać pracę postulatora, ks. Oder musiał docierać do świadków w różnych miejscach kuli ziemskiej. Niezależnie od tego, gdzie był, wszędzie słyszał słowa: „To jest nasz papież”. – Ubogacające było patrzenie na Jana Pawła II przez pryzmat zeznań świadków – powiedział ks. Oder i na zakończenie prezentacji dodał: – Ta książka jest moim otwarciem serca i zachętą, aby Jan Paweł II nie stał się takim świętym, który po kanonizacji będzie stał w niszy kościoła czy na obrazie, ale by został w naszym życiu.

„Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II”, ks. Sławomir Oder, Saverio Gaeta, Wydawnictwo „Niecałe”.

2014-03-17 15:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa Biała: abp Jędraszewski odwiedził domy pogorzelców

2021-06-20 20:21

twitter.com/ArchKrakowska

Abp Marek Jędraszewski spotkał się w Nowej Białej z mieszkańcami domów, które zostały całkowicie lub częściowo zniszczone w wielkim pożarze. Zapewnił o pomocy archidiecezji krakowskiej dla wszystkich osób, które straciły często cały dorobek życia.

- Tworzymy wspólnie Kościół, teraz właśnie możecie liczyć na naszą pomoc - zapewnił abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, który na ul. św. Katarzyny, gdzie doszło do pożaru spotkał się z mieszkańcami, których dobytki w całości lub częściowo zostały zniszczone w wielkim pożarze, który trawił wioskę od sobotniego popołudnia do późnego wieczora.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: Prośmy o łaskę pocieszenia dla mieszkańców Nowej Białej

2021-06-23 10:30

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Jednoczę się w modlitwie z tymi, którzy w minioną sobotę, w Nowej Białej zostali doświadczeni przez wielki pożar” – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, zwracając się do pielgrzymów polskich obecnych na Dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Francja: obrońcy życia protestują przeciw ustawie bioetycznej i uzurpacjom PE

2021-06-23 17:12

[ TEMATY ]

życie

aborcja

Francja

Pixabay.com

O udział w zaplanowanej na jutrzejszy wieczór demonstracji przeciwko projektowi ustawy bioetycznej oraz raportowi Matićia, który na forum Parlamentu Europejskiego ma przyznać obywatelom „prawa seksualne i reprodukcyjne” zaapelowali francuscy obrońcy życia z „Manif pour tous”.

W czasie, gdy francuski Senat rozpatruje ustawę bioetyczną na posiedzeniu publicznym, Manif pour tous zaprasza na nową demonstrację przed Pałacem Luksemburskim 24 czerwca o godz. 19:30. Organizacja zamierza potępić projekt ustawy i jej sztandarowe rozwiązanie: udostępnienie tzw. macierzyństwa zastępczego (GPA) i technik wspomaganego rozrodu (PMA) kobietom samotnym i parom lesbijskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję