Reklama

Premiera książki

„Nasz Papież” – tak o Janie Pawle II mówi cały świat

To Bóg czyni cuda. I czyni je dlatego, żeby potwierdzić, że dana osoba jest świętą – powiedział ks. Sławomir Oder podczas promocji książki „Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II”, która odbyła się w warszawskiej siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.

– Świętym się jest, a Kościół jedynie stwierdza ten fakt na podstawie analizy życia i wsłuchując się w głos Pana Boga – wyjaśnił postulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Jana Pawła II.

Opublikowana przez Wydawnictwo „Niecałe” książka jest wywiadem rzeką, jaki z ks. Oderem przeprowadził włoski dziennikarz Saverio Gaeta. – Są w niej rzeczy nowe, bardzo poruszające. Nie tylko związane z procesem beatyfikacyjnym, ale także z osobą Jana Pawła II, jego przemyśleniami, bardzo głębokim poczuciem odpowiedzialności wobec Boga, Kościoła, wiernych i ojczyzny – powiedział Krzysztof Ziemiec, który był w gronie pierwszych recenzentów „Zostałem z Wami…”.

Reklama

Polskie wydanie książki jest premierą światową. W naszych księgarniach publikacja pojawiła się przed włoskim oryginałem. Co więcej, za namową Wydawnictwa „Niecałe” autorzy rozszerzyli wywiad o tematy związane z procesem beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym, a w szczególności z rolą, jaką spełnił w nich ks. Oder. Samą zaś rozmowę rozpoczęli od przypomnienia atmosfery po pogrzebie Jana Pawła II i rozmów w Stolicy Apostolskiej, które doprowadziły do tego, że papież Benedykt XVI podjął decyzję o wcześniejszym otwarciu procesu beatyfikacyjnego „umiłowanego poprzednika”.

Z kolejnych rozdziałów „Zostałem z Wami…” dowiadujemy się m.in., jak Papież z Polski był postrzegany przez światowych przywódców. A także jakie świadectwa łaski za przyczyną Jana Pawła II spłynęły na dziesiątki tysięcy osób oraz które przypadki uzdrowień zostały zbadane pod kątem cudownego uzdrowienia.

Aby dobrze wykonać pracę postulatora, ks. Oder musiał docierać do świadków w różnych miejscach kuli ziemskiej. Niezależnie od tego, gdzie był, wszędzie słyszał słowa: „To jest nasz papież”. – Ubogacające było patrzenie na Jana Pawła II przez pryzmat zeznań świadków – powiedział ks. Oder i na zakończenie prezentacji dodał: – Ta książka jest moim otwarciem serca i zachętą, aby Jan Paweł II nie stał się takim świętym, który po kanonizacji będzie stał w niszy kościoła czy na obrazie, ale by został w naszym życiu.

„Zostałem z Wami. Kulisy procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II”, ks. Sławomir Oder, Saverio Gaeta, Wydawnictwo „Niecałe”.

2014-03-17 15:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Prawdziwy dom, nie schronisko

2022-09-23 18:50

Magdalena Lewandowska

Bp Jacek Kiciński z pracownikami schroniska i prezesem wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta Rafałem Peroniem.

Bp Jacek Kiciński z pracownikami schroniska i prezesem wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta Rafałem Peroniem.

Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu świętuje jubileusz 30-lecia.

Przez te wszystkie lata pomoc, schronienie i wsparcie otrzymało w nim 3700 bezdomnych kobiet. –Dziękujemy za 30 lat tego domu, w którym każdy czuje się potrzebny, każdy znajduje kawałem swojego miejsca. Domu, w którym dzielimy nasze trudy, troski, ale i wiele nadziei i radości. To dom spotkania z dobrocią drugiego człowieka – mówił podczas jubileuszowej Eucharystii w schronisku przy ul. Strzegomskiej bp Jacek Kiciński. Razem z nim Mszę celebrował o. Marcin Wirkowski, paulin, który od 4 lat pełni posługę duszpasterską dla mieszkanek placówki.

CZYTAJ DALEJ

Para prezydencka zachęca do udziału w czwartej edycji akcji #sadziMY

2022-09-24 13:25

[ TEMATY ]

ekologia

Grażyna Kołek

Lasy to nasze wspólne, bezcenne bogactwo, zadbajmy o nie razem; nowe drzewa są potrzebne dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla Polski i dla całej ziemi - w ten sposób prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęcają do udziału w czwartej edycji akcji #sadziMY.

29 i 30 września odbędzie się czwarta edycja akcji #sadziMY. Punkt kulminacyjny akcji zaplanowano na piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa sadzić będzie para prezydencka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję