Reklama

„L’Osservatore Romano”

Papież Franciszek powiedział do polskich biskupów, którzy odbywali wizytę „Ad limina Apostolorum” w Rzymie: „Kościół w Polsce ma ogromny potencjał wiary, modlitwy, miłosierdzia i praktyki chrześcijańskiej”. Ta wizyta, rocznica rezygnacji Benedykta XVI z urzędu, kolejne zebranie Rady Kardynałów i Nadzwyczajny Konsystorz Publiczny to najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni. Z okazji rocznicy historycznego gestu Papieża seniora „L’Osservatore Romano” nr 2/2014 publikuje wstęp do książki „Ostatnie słowo. Gesty i słowa Benedykta XVI, które zapisały się w historii”. Autorką książki jest włoska watykanistka Giovanna Chirri, dziennikarka agencji ANSA, która 11 lutego 2013 r. jako pierwsza podała wiadomość o rezygnacji Benedykta XVI z urzędu. Artykuł wstępny poświęcony jest natomiast nowej metodzie pracy, którą zainaugurowało rozesłanie do wszystkich Kościołów ankiety w ramach przygotowań do synodu o rodzinie.

Reklama

W numerze znajdziemy również papieskie orędzia: na Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, na Wielki Post i na Światowy Dzień Młodzieży 2014 r.

Na stronie internetowej www.osservatoreromano.va/pl redakcja zamieszcza na bieżąco streszczenia wszystkich homilii wygłaszanych przez papieża Franciszka w Domu św. Marty: www.osservatoreromano.va/pl/section/sw-marta, przekłady artykułów z dodatku miesięcznego „Kobiety – Kościół – świat”: www.osservatoreromano.va/pl/section/kobiety-kosciol-swiat i streszczenia innych tekstów z włoskiego wydania codziennego naszej gazety.

Polskie wydanie „L’Osservatore Romano” można zamówić pod adresem: Księża Pallotyni, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki k. Warszawy.

2014-03-17 15:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Afirmacja aborcji w Europie

2021-06-23 18:38

[ TEMATY ]

aborcja

Europa

Pixabay.com

Według przygotowanej rezolucji Parlamentu Europejskiego nad tzw. raportem Matića o aborcji należy mówić dobrze, bardzo dobrze i tylko dobrze. Ten dokument to 110-procentowa afirmacja zabijania dzieci przed narodzeniem.

Rezolucja w tej sprawie jest procedowana w Parlamencie Europejskim. Dyskusja odbędzie się 23 czerwca po godzinie 20.30, a głosowanie nad nią w czwartek 24 czerwca. Miejmy nadzieję, że europejscy posłowie opamiętają się w porę zanim będzie za późno.

CZYTAJ DALEJ

List katolików do ojca Szustaka: Skoro ojciec głosi naukę jedności, to czemu ciągle musi przepraszać?

2021-06-23 08:59

[ TEMATY ]

o. Adam Szustak

Youtube.com

„Żal nam młodych wiernych, langustowiczów, którzy poznają naukę Jezusa, wracają do Kościoła dzięki ojcu, a potem brną w nieprawdziwy przekaz” – piszą katolicy w liście skierowanym do o. Adama Szustaka.

Ojciec Szustak posługuje się bardzo osobliwym językiem, „obrazowym i lekkim”, łącznie z tym, że nie jest mu obce wplatanie wulgaryzmów w wypowiedzi o charakterze kaznodziejskim. W języku tym mamy do czynienia ze skrzyżowaniem treści teologicznych z mową bardzo potoczną, a nawet slangiem młodzieżowo-medialnym. Są tacy, zwłaszcza ludzie młodsi, którym się to podoba, i tacy, którzy wyłączają się po pierwszym zdaniu. Nie wszyscy są entuzjastami tego stylu – pisał w naszym tygodniku ks. Janusz Królikowski.

CZYTAJ DALEJ

Górale wdzięczni prezydentowi

2021-06-23 22:55

[ TEMATY ]

górale

Lech Kaczyński

tablica

MJscreen

Ks. proboszcz przecina wstęgę.

Ks. proboszcz przecina wstęgę.

Tablica znajduje się w Urzędzie Gminy Istebna. Na niej obok wizerunku tragicznie zmarłego prezydenta znajduje się tekst: „Wdzięczni za pielęgnowanie polskich tradycji i obronę chrześcijańskich korzeni Europy. Górale Trójwsi Beskidzkiej”. 19 czerwca została poświęcona przez proboszcza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce ks. Stanisława Pindla, który poprowadził również modlitwę w intencji wszystkich, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Wraz z księdzem przecięła wstęgę i odsłoniła tablicę sołtys Jaworzynki Bogusława Kawulok wraz z wójt gminy Istebna Łucją Michałek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję