Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Adoptuj kapłana, polityka...

Coraz popularniejsze stają się inicjatywy duchowej adopcji kapłanów, kleryków, ojców czy sióstr zakonnych polegające na stałej modlitwie w intencji konkretnych duchownych w określonym czasie. Natomiast Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem” z Cieszyna wpadła na pomysł, aby duchowo zaadaptować biskupa albo… polityka

Rozpoczęli od modlitwy za żony i dzieci, która oczywiście kontynuują, spotykając się raz w miesiącu w kościele pw. Świętego Krzyża w Cieszynie u franciszkanów. Potem był I Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny i zawierzenie rodzin Jezusowi. Poszli także pieszo z Cieszyna do Szczyrku. Teraz proponują duchową adopcję biskupów i polityków.

Reklama

– Chcemy modlić się i pościć, prosząc o światło Ducha Świętego dla wszystkich osób rządzących w naszym kraju. Chcemy wspierać modlitwą Episkopat Polski w walce o ochronę życia i rodziny. Wierzymy w to, że każdy konkretny polityk oraz każdy konkretny ksiądz biskup, który zostanie losowo wybrany do duchowej adopcji, potrzebuje naszej modlitwy – mówią członkowie „Nikodema”, wyjaśniając, w jaki sposób najlepiej realizować adopcję: – W ramach adopcji duchowej mocno polecamy post oraz modlitwę różańcową i zachęcamy do kumulacji modlitwy. Zapisujemy się tylko po to, aby się wzajemnie umacniać i mieć świadomość naszej wspólnoty – podkreślają Mężczyźni w Modlitwie.

Kto chciałby się włączyć w duchową adopcję biskupa bądź polityka, może to uczynić zgłaszając swój udział na stronie: www.razemwmodlitwie.pl/wsparcie2.php. Tam jest specjalny formularz, który należy wypełnić. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza zgłaszający otrzyma na e-mail informacje ze szczegółami adopcji oraz nazwisko osoby, za którą będzie się modlił. Organizatorzy dodatkowo informują, że dane osobowe modlących się nie będą ujawniane, tak samo wybór osoby adoptowanej będzie objęty tajemnicą.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O udręce płynącej z troski

Renata: – Ona się już nie zmieni, mówię Księdzu. Nie ma sensu nawet się za nią modlić. Nic to Księdzu nie da...

Cieszę się, że w dniu, w którym co roku wspominamy nawrócenie św. Pawła, możemy chwilę porozmawiać o kolejnym aspekcie naszego duszpasterstwa, czyli o odpowiedzialności za zbawienie ludzi. Odpowiedzialność ta wynika z naszej konsekracji chrzcielnej. Namaszczeni w jedności z Synem Bożym, Królem-Pasterzem, otrzymawszy życie wieczne, idziemy do Ojca drogą codziennej służby braciom.

CZYTAJ DALEJ

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Sercu Jezusa

2021-06-20 07:00

[ TEMATY ]

Serce Jezusa

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Obraz Serca Jezusowego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie

Obraz Serca Jezusowego w Wyższym Seminarium Duchownym
w Częstochowie

Czerwiec to w Kościele miesiąc poświęcony szczególnie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Czy wiemy o nim to co najważniejsze? Oto 5 rzeczy, które przybliżą nas jeszcze bardziej do Serca naszego Pana!

1. Fragmenty z Pisma Świętego mówiące o Sercu Boga

CZYTAJ DALEJ

Przygotowania do Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów

2021-06-22 10:55

ks. Maciej Flader

Uczestnicy brali udział w warsztatach ewangelizacji ulicznej

Uczestnicy brali udział w warsztatach ewangelizacji ulicznej

W dniach 18-20.06. 2021r, w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi odbyły się rekolekcje BDJ – Przygotowania, które miały przygotować uczestników do Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów.

W programie rekolekcji dużo miejsca poświęcano ewangelizacji. Księża prowadzący – ks. Mateusz Rutkowski i ks. Maciej Flader ukazywali uczestnikom cechy dobrego świadectwa, które powinno być radosne, krótkie i skoncentrowane na Jezusie. Uzupełnieniem konferencji były warsztaty, w których biorący udział mogli praktycznie poćwiczyć rozmowy ewangelizacyjne, wcielając się w różne osoby i sytuacje, które mogą napotkać nie tylko na Zaporze w czasie wakacji, ale i w życiu codziennym. Centrum każdego dnia była wspólna Eucharystia, podczas której uczestnicy polecali Bogu Ojcu wakacyjną akcję. Nie zabrakło również czasu na integrację przy grillu oraz wspólną kawę na tarasie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję