Reklama

Niedziela Łódzka

Posłani do działania

Diecezjalne i wspólnotowe centra przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostały uroczyście posłane do pracy podczas Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Zabawie. Centrum działa także w Łodzi.

Reprezentanci Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży odebrali posłanie z rąk ordynariusza tarnowskiego bp. Andrzeja Jeża, bp. Damiana Muskusa z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 oraz bp. Henryka Tomasika, krajowego duszpasterza młodzieży. Każda diecezja otrzymała krzyż z relikwiami bł. Karoliny, dyplom poświadczający uczestnictwo w przygotowaniach ŚDM, podpisany przezkard. Stanisława Dziwisza oraz specjalne błogosławieństwo.

Od 28 lutego do 2 marca w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny ponad 200 delegatów reprezentujących duszpasterstwa młodzieży z poszczególnych diecezji oraz ruchów katolickich z całej polski dyskutowało o kierunkach i możliwościach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

Reklama

„Młodzi, którzy przybędą do Krakowa z różnych stron świata, spędzą tydzień w polskich diecezjach. Liczę, że mieszkańcy Łodzi i całej archidiecezji pokażą młodym co to znaczy bardziej być dla drugiego człowieka niż mieć tylko dla siebie. Ufam, że młodzież wyjdzie na spotkanie młodzieży zagranicznej ze swoim entuzjazmem, świadectwem wiary i z pełną pokory dumą z Jana Pawła II, którego kościół w Polsce ofiarował światu jako cenny dar” – mówi ks. Przemysław Góra, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r. Przed centralnymi uroczystościami z udziałem papieża Franciszka organizowane będą „Dni w Diecezjach”, podczas których młodzież z całego świata pozna Polskę i jej mieszkańców. Jednym z miejsc tego kilkudniowego spotkania będzie Łódź. Szczegóły przygotowań i planów podane zostaną już wkrótce.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Coraz wyraźniej widać, że ŚDM, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie, stają się motorem napędowym duszpasterstwa młodzieży i wyznaczają działania w tym obszarze na najbliższe lata. Spotkania biskupów z młodymi świadczą o wielkiej trosce i nadziei, jaką pasterze naszego partykularnego Kościoła wiążą z przygotowaniem do tych ważnych wydarzeń. Na pierwszy plan tych przygotowań musi wysunąć się pogłębienie wiary młodych chrześcijan

W dniu 22 lutego w Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej spotkało się blisko 200 liderów i przedstawicieli wspólnot młodzieżowych działających w parafiach. W spotkaniu wzięli udział biskupi: Roman Pindel i Piotr Greger. Obecni byli także duszpasterze młodzieży na czele z nowo mianowanym koordynatorem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Winnica: Dzwon Nadziei z krakowskich Łagiewnik trafił do ukraińskiego sanktuarium Bożego MIłosierdzia

2022-10-06 18:37

[ TEMATY ]

Łagiewniki

Ukraina

dzwon

Archiwum Archidiecezji Krakowskiej

Dzwon Nadziei poświęcony 14 sierpnia w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dotarł do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Winnicy w Ukrainie. Przekazanie daru odbyło się podczas obchodów 25. rocznicy konsekracji winnickiego kościoła z udziałem ordynariusza diecezji kamieniecko-podolskiej bp. Leona Dubrawskiego.

Na czaszy dzwonu umieszczone są słowa z homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej 17 sierpnia 2002 roku: „Gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój". Dzwon jest darem Łagiewnik dla udręczonej wojną Winnicy.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda: Są obszary, gdzie stanowisko europejskie mogłoby być bardziej spójne i zdecydowane

2022-10-06 19:06

[ TEMATY ]

Unia Europejska

Malta

Prezydent Andrzej Duda

PAP/Domenic Aquilina

Są obszary, gdzie stanowisko europejskie mogłoby być bardziej spójne i zdecydowane, niż jest to obecnie; gdyby tak się stało, można by skuteczniej wesprzeć obronę Ukrainy i jej polityczną pozycję - podkreślał w czwartek na spotkaniu Grupy Arraiolos prezydent Andrzej Duda.

W czwartek w stolicy Malty odbyło się spotkanie prezydentów państw Grupy Arraiolos. Gospodarz 17. spotkania, prezydent Malty George Vella relacjonował, że głównymi tematami spotkania w Valletcie były: rola UE w obliczu wyzwań i zagrożeń przed nią stojącymi, wojna na Ukrainie i jej skutki w sektorze energetycznym oraz destabilizujący wpływ wojny na europejskie gospodarki. W tym kontekście Vella ponownie potępił „nieusprawiedliwioną i niewybaczalną wojnę na Ukrainie wywołaną przez Rosję”. Prezydenci – jak przekazał – mówili również o odwadze i determinacji kobiet w Iranie, walczących o podstawowe prawa i wolności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję