Reklama

Niedziela Łódzka

Posłani do działania

Diecezjalne i wspólnotowe centra przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostały uroczyście posłane do pracy podczas Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Zabawie. Centrum działa także w Łodzi.

Reprezentanci Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży odebrali posłanie z rąk ordynariusza tarnowskiego bp. Andrzeja Jeża, bp. Damiana Muskusa z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 oraz bp. Henryka Tomasika, krajowego duszpasterza młodzieży. Każda diecezja otrzymała krzyż z relikwiami bł. Karoliny, dyplom poświadczający uczestnictwo w przygotowaniach ŚDM, podpisany przezkard. Stanisława Dziwisza oraz specjalne błogosławieństwo.

Reklama

Od 28 lutego do 2 marca w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny ponad 200 delegatów reprezentujących duszpasterstwa młodzieży z poszczególnych diecezji oraz ruchów katolickich z całej polski dyskutowało o kierunkach i możliwościach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

„Młodzi, którzy przybędą do Krakowa z różnych stron świata, spędzą tydzień w polskich diecezjach. Liczę, że mieszkańcy Łodzi i całej archidiecezji pokażą młodym co to znaczy bardziej być dla drugiego człowieka niż mieć tylko dla siebie. Ufam, że młodzież wyjdzie na spotkanie młodzieży zagranicznej ze swoim entuzjazmem, świadectwem wiary i z pełną pokory dumą z Jana Pawła II, którego kościół w Polsce ofiarował światu jako cenny dar” – mówi ks. Przemysław Góra, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r. Przed centralnymi uroczystościami z udziałem papieża Franciszka organizowane będą „Dni w Diecezjach”, podczas których młodzież z całego świata pozna Polskę i jej mieszkańców. Jednym z miejsc tego kilkudniowego spotkania będzie Łódź. Szczegóły przygotowań i planów podane zostaną już wkrótce.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ufajcie! Bóg nie wypuścił nas ze swoich rąk

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Światowe Dni Młodzieży

Bożena Sztajner/Niedziela

– Chrystus powtarza nam: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto we Mnie pokłada nadzieję, zwycięża już dzisiaj wszelki lęk. Ufajcie, Jam zwyciężył świat – mówił do młodych świętujących Światowy Dzień Młodzieży abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, 4 kwietnia Jasnej Górze.

Młodzi po raz 35. świętują Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: „Młodzieńcze, tobie mówię wstań” w tym roku w swoich domach w jedności duchownej za pośrednictwem mediów: internetu oraz TV Trwam. W intencji młodych 4 kwietnia abp Depo celebrował Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w ramach obchodów 35. Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Niebieska Pani wraca do Oławy

2021-07-22 14:41

Ks. Szymon Kocemba

„Bez względu na pochodzenie wszyscy jesteśmy dziedzicami naszej wspólnej historii, w tym sensie wszyscy jesteśmy potomkami Sobieskich, Jabłonowskich, Radziwiłłów, Sapiehów, Tarnowskich czy Czartoryskich z całą ich wielkością i marnością. Bez tych rodzin i bez ich wkładu do naszej historii nasza polskość, nasze kulturowe dziedzictwo byłoby po prostu inne i raczej uboższe” – napisał książę Maciej Radziwiłł

17 lipca w dniu urodzin Marii Klementyny książę Maciej Radziwiłł przekazał kopię wizerunku Matki Bożej Loretańskiej Sobieskich, jako dar dla Ziemi Oławskiej oraz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie, której aktualnie proboszczem jest ks. Leszek Woźny. Uroczystość parafialna odbyła się dzięki zaangażowaniu księdza Janusza Gorczycy, który z inicjatywy starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia odpowiadał za przygotowanie wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Belgia: Caritas pomoże w odbudowie po powodzi

2021-07-23 16:34

[ TEMATY ]

Caritas

powódź

Belgia

Vatican News/AFP

Belgijska Caritas śpieszy na pomoc ofiarom powodzi. „Na szczęście nie brakuje pożywienia i ubrań. Dziś największym problemem jest sytuacja ludzi, którzy stracili dach nad głową” – mówi Régine Kerzmann, odpowiedzialna za działalność kryzysową w Caritas Liège. Ostatni bilans ofiar mówi o 37 zabitych i 6 zaginionych. Jednakże, choć wody już opadły, ponad 9 tys. osób nie może powrócić do swoich domów.

Jak podkreśla Kerzmann, są to przede wszystkim przedstawiciele najniższych warstw społecznych, które w swój dom czy mieszkanie włożyły niejednokrotnie oszczędności całego życia. Teraz stracili dosłownie wszystko. To właśnie ta kategoria społeczna jest głównym celem pomocowej kampanii kościelnej organizacji. Caritas apeluje o pomoc przy oczyszczaniu i odbudowie zniszczonych domów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję