Reklama

Niedziela Łódzka

Posłani do działania

Diecezjalne i wspólnotowe centra przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostały uroczyście posłane do pracy podczas Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Zabawie. Centrum działa także w Łodzi.

Reprezentanci Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży odebrali posłanie z rąk ordynariusza tarnowskiego bp. Andrzeja Jeża, bp. Damiana Muskusa z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 oraz bp. Henryka Tomasika, krajowego duszpasterza młodzieży. Każda diecezja otrzymała krzyż z relikwiami bł. Karoliny, dyplom poświadczający uczestnictwo w przygotowaniach ŚDM, podpisany przezkard. Stanisława Dziwisza oraz specjalne błogosławieństwo.

Od 28 lutego do 2 marca w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny ponad 200 delegatów reprezentujących duszpasterstwa młodzieży z poszczególnych diecezji oraz ruchów katolickich z całej polski dyskutowało o kierunkach i możliwościach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

Reklama

„Młodzi, którzy przybędą do Krakowa z różnych stron świata, spędzą tydzień w polskich diecezjach. Liczę, że mieszkańcy Łodzi i całej archidiecezji pokażą młodym co to znaczy bardziej być dla drugiego człowieka niż mieć tylko dla siebie. Ufam, że młodzież wyjdzie na spotkanie młodzieży zagranicznej ze swoim entuzjazmem, świadectwem wiary i z pełną pokory dumą z Jana Pawła II, którego kościół w Polsce ofiarował światu jako cenny dar” – mówi ks. Przemysław Góra, diecezjalny duszpasterz młodzieży archidiecezji łódzkiej.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r. Przed centralnymi uroczystościami z udziałem papieża Franciszka organizowane będą „Dni w Diecezjach”, podczas których młodzież z całego świata pozna Polskę i jej mieszkańców. Jednym z miejsc tego kilkudniowego spotkania będzie Łódź. Szczegóły przygotowań i planów podane zostaną już wkrótce.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz: główne spotkania z papieżem Franciszkiem w 2016 r. będą na krakowskich Błoniach

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

kard. Stanisław Dziwisz

Bożena Sztajner/Niedziela

Główne spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku będą odbywać się na krakowskich Błoniach - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej 9 października w Warszawie. Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce na zakończenie 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Prawdziwy dom, nie schronisko

2022-09-23 18:50

Magdalena Lewandowska

Bp Jacek Kiciński z pracownikami schroniska i prezesem wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta Rafałem Peroniem.

Bp Jacek Kiciński z pracownikami schroniska i prezesem wrocławskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta Rafałem Peroniem.

Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu świętuje jubileusz 30-lecia.

Przez te wszystkie lata pomoc, schronienie i wsparcie otrzymało w nim 3700 bezdomnych kobiet. –Dziękujemy za 30 lat tego domu, w którym każdy czuje się potrzebny, każdy znajduje kawałem swojego miejsca. Domu, w którym dzielimy nasze trudy, troski, ale i wiele nadziei i radości. To dom spotkania z dobrocią drugiego człowieka – mówił podczas jubileuszowej Eucharystii w schronisku przy ul. Strzegomskiej bp Jacek Kiciński. Razem z nim Mszę celebrował o. Marcin Wirkowski, paulin, który od 4 lat pełni posługę duszpasterską dla mieszkanek placówki.

CZYTAJ DALEJ

Jak bogactwo może pomóc w zbawieniu?

2022-09-24 14:36

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła, rok C - 25 września 2022, Ewangelia: Łk 16:19-31

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję