Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Krzyż Archidiecezjalnych Dni Młodych w Pełczycach

Już kilkunastu lat roku w naszej archidiecezji odbywają się Archidiecezjalne Dni Młodych. Spotkania młodych organizowane są w różnych miastach. W tym roku w dniach 1-3 maja Dni Młodych odbędą się w Barlinku. Dekanat Barlinek jest zatem miejscem, w którym przechowywane są symbole Archidiecezjalnych Dni Młodych: krzyż oraz ikona Matki Bożej. Bieżący rok w parafiach dekanatu Barlinek jest czasem peregrynacji krzyża Archidiecezjalnych Dni Młodych.

Reklama

Pierwszą parafią przyjmującą krzyż w dniach 28 lutego – 2 marca była parafia pw. Narodzenia NMP w Pełczycach. Nabożeństwa przy krzyżu poprowadził proboszcz ks. Henryk Raźniewski wraz z wikariuszem ks. Piotrem Kilianem oraz katechetką Barbarą Jagiełło i zgromadzoną młodzieżą. W czasie tych świętych dni młodzi ludzie spotykali się przy krzyżu, w jego obecności uczestniczyli w Mszy św., odprawiali nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz przygotowywali się do uczestnictwa w Dniach Młodych w Barlinku. Ostatnim dniem peregrynacji była niedziela, podczas której cała wspólnota parafialna prosiła o błogosławione owoce duchowe zbliżających się Dni Młodych. Po Sumie odbyła się procesja z krzyżem ulicami Pełczyc do figury bł. Jana Pawła II. Tam po nabożeństwie krzyż został przekazany parafii pw. św. Antoniego w Będargowie.

Zostało już niewiele czasu do rozpoczęcia Archidiecezjalnych Dni Młodych. Prośmy w modlitwie o dobre przygotowanie do tego ważnego wydarzenia oraz o błogosławione owoce duchowe w życiu młodych ludzi, którzy przybędą do Barlinka.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież z różnych krajów Europy spotka się w Częstochowie

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Magdalena Niebudek

“Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” - pod takim hasłem odbędzie w dniach 26-31 lipca Europejskie Forum Młodych 2015. Młodzi z różnych krajów Europy spotkają się w Częstochowie.

Część przedpołudniowa Forum będzie odbywać się w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, natomiast program popołudniowy i wieczorny w miasteczku namiotowym na placu Biegańskiego, w centrum miasta. Organizatorami wydarzenia są Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

CZYTAJ DALEJ

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Potrzeba świadków. Jubileusz w Kawęczynie

2021-06-22 12:18

Archiwum parafii

Przed Mszą św. Orkiestra Dęta z Domu Kultury w Trawnikach zagrała „Barkę”. Jubileuszowej Eucharystii przewodniczył bp Mieczysław Cisło, koncelebrowali m.in. proboszcz ks. Edward Duma, dziekan ks. Stanisław Duma i rodak ks. Mariusz Wójcik. Na Liturgii były obecne władze gminy i dyrekcja Zespołu Szkół w Bystrzejowicach I. Wyjątkowym gościem był Antoni Król, emerytowany organista, który na chórze przy organach spędził 58 lat. Nie zabrakło pocztów sztandarowych Ochotniczej Straży Pożarnej i Zespołu Szkół w Bystrzejowicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję