Reklama

Niedziela w Warszawie

Marsz Świętości Życia

„On i Ona od poczęcia” – to hasło IX Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę 30 marca

Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Organizatorzy zwracają uwagę, że prawo to zapewnia Konstytucja RP. „Ale gdy chodzi o nienarodzonych, rządzący wolą kierować się ideologią «kompromisu aborcyjnego» niż konstytucją – czytamy w zaproszeniu na Marsz. Dlatego też publiczne opowiedzenie się po stronie życia, jest moralnym obowiązkiem.

Tegoroczne hasło „On Ona od Poczęcia” podkreśla, że od początku jesteśmy konkretnymi ludźmi, z określoną płcią i kompletem genów. Istota w łonie matki nie jest bezosobową masą, tylko małym mężczyzną albo małą kobietą. „Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci. Przyjdź! Niech nas zobaczą i usłyszą!” – zachęcają organizatorzy.

30 marca – Marsz Świętości Życia

Reklama

12.30 – Msze św. w katedrze warszawskiej i katedrze praskiej

13.00 – happening Pro-Life na pl. Zamkowym

13.00 – akcja „Pielucha dla malucha” pod Kolumną Zygmunta – zbiórka pieluch, mleka i środków pielęgnacji niemowląt dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach

Reklama

13.30 – Marszu wychodzi z katedry warszawskiej i praskiej w kierunku pl. Zamkowego

13.45 – start Marszu z pl. Zamkowego w kierunku bazyliki Świętego Krzyża

14.30 – koncert Joszko Brody z zespołem „Dzieci z Brodą” w bazylice Świetego Krzyża

* * *

Kard. Kazimierz Nycz
metropolita warszawski:
Bardzo zapraszam wszystkich na Marsz Świętości Życia. Jest to niezwykle ważna i piękna inicjatywa, która w sposób pozytywny odnosi się do bardzo trudnych tematów. Będziemy mówić zarówno o bolesnym problemie zabijania nienarodzonych, jak i o eutanazji. Marsz jest świętem życia, a więc afirmacją każdego człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Będziemy wspólnie modlić się w intencji życia, a później wyjdziemy na ulicę. Musimy bowiem budować świadomość społeczną o tym, że życie jest święte i nienaruszalne. Udział w Marszu jest manifestacją ludzkiej normalności, bo zło pokazuje się krzykliwie, a dobro potrzebuje naszego świadectwa i wsparcia.

Abp Henryk Hoser
ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej:
Zachęcam wszystkich do udziału w Marszu, bo życie jest najcenniejszym darem, który otrzymaliśmy od Boga. Za ten dar musimy więc okazać swoją wdzięczność, ale także go strzec jak największego skarbu. Postępująca dziś deprecjacja wartości życia powoduje, że niektórzy chcą je zniszczyć. Żyjemy w takich czasach, że o wartości i świętości życia trzeba mówić bardzo głośno w przestrzeni publicznej. Mówienie prawdy o ludzkiej godności i świętości życia jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Opowiadanie się za życiem jest naszym ścisłym chrześcijańskim obowiązkiem, bo przecież każdy z nas jest zobowiązany do głoszenia Ewangelii Życia.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach

[ TEMATY ]

marsz

Adrianna Nawrot

Tysiące uczestników oraz ciepła, rodzinna atmosfera – tak wyglądać będą organizowane w całej Polsce Marsze dla Życia i Rodziny. Pochody organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny 15 maja przejdą ulicami 140 miast.

Tegorocznemu pochodowi będzie towarzyszyć hasło „Każde życie jest bezcenne”. Organizatorzy akcji - Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny - zwracają uwagę, że każdy człowiek, bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny, jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa, czyli prawa do życia.

CZYTAJ DALEJ

80 lat temu o. Kolbe zgłosił się w Auschwitz na śmierć za współwięźnia

29 lipca 1941 r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz franciszkanin o. Maksymilian Kolbe zgodził się dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka.

Franciszkanin zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Został dobity zastrzykiem fenolu.

CZYTAJ DALEJ

5 pytań do... Marcina Przydacza

2021-07-30 08:00

[ TEMATY ]

5 pytań do...

Tymon Markowski/MSZ

Jakie konsekwencje będzie miało dokończenie Nord Stream2? Na ile wpłynie to na bezpieczeństwo regionu? Czy mamy alternatywne scenariusze? - o tym w kolejnym wydaniu z cyklu „5 pytań do…” Marcina Przydacza, Podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej.

Piotr Grzybowski: Co amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie dokończenia budowy Nord Stream 2 oznacza dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję