Reklama

Niedziela w Warszawie

Marsz Świętości Życia

„On i Ona od poczęcia” – to hasło IX Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę 30 marca

Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Organizatorzy zwracają uwagę, że prawo to zapewnia Konstytucja RP. „Ale gdy chodzi o nienarodzonych, rządzący wolą kierować się ideologią «kompromisu aborcyjnego» niż konstytucją – czytamy w zaproszeniu na Marsz. Dlatego też publiczne opowiedzenie się po stronie życia, jest moralnym obowiązkiem.

Tegoroczne hasło „On Ona od Poczęcia” podkreśla, że od początku jesteśmy konkretnymi ludźmi, z określoną płcią i kompletem genów. Istota w łonie matki nie jest bezosobową masą, tylko małym mężczyzną albo małą kobietą. „Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci. Przyjdź! Niech nas zobaczą i usłyszą!” – zachęcają organizatorzy.

30 marca – Marsz Świętości Życia

Reklama

12.30 – Msze św. w katedrze warszawskiej i katedrze praskiej

13.00 – happening Pro-Life na pl. Zamkowym

13.00 – akcja „Pielucha dla malucha” pod Kolumną Zygmunta – zbiórka pieluch, mleka i środków pielęgnacji niemowląt dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach

Reklama

13.30 – Marszu wychodzi z katedry warszawskiej i praskiej w kierunku pl. Zamkowego

13.45 – start Marszu z pl. Zamkowego w kierunku bazyliki Świętego Krzyża

14.30 – koncert Joszko Brody z zespołem „Dzieci z Brodą” w bazylice Świetego Krzyża

* * *

Kard. Kazimierz Nycz
metropolita warszawski:
Bardzo zapraszam wszystkich na Marsz Świętości Życia. Jest to niezwykle ważna i piękna inicjatywa, która w sposób pozytywny odnosi się do bardzo trudnych tematów. Będziemy mówić zarówno o bolesnym problemie zabijania nienarodzonych, jak i o eutanazji. Marsz jest świętem życia, a więc afirmacją każdego człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. Będziemy wspólnie modlić się w intencji życia, a później wyjdziemy na ulicę. Musimy bowiem budować świadomość społeczną o tym, że życie jest święte i nienaruszalne. Udział w Marszu jest manifestacją ludzkiej normalności, bo zło pokazuje się krzykliwie, a dobro potrzebuje naszego świadectwa i wsparcia.

Abp Henryk Hoser
ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej:
Zachęcam wszystkich do udziału w Marszu, bo życie jest najcenniejszym darem, który otrzymaliśmy od Boga. Za ten dar musimy więc okazać swoją wdzięczność, ale także go strzec jak największego skarbu. Postępująca dziś deprecjacja wartości życia powoduje, że niektórzy chcą je zniszczyć. Żyjemy w takich czasach, że o wartości i świętości życia trzeba mówić bardzo głośno w przestrzeni publicznej. Mówienie prawdy o ludzkiej godności i świętości życia jest wyzwaniem dla nas wszystkich. Opowiadanie się za życiem jest naszym ścisłym chrześcijańskim obowiązkiem, bo przecież każdy z nas jest zobowiązany do głoszenia Ewangelii Życia.

2014-03-20 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W 100 miastach przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

[ TEMATY ]

rodzina

marsz

Pod hasłem „Kierunek: Rodzina” ulicami 107 polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Najwięcej z nich zaplanowano na niedzielę 26 maja. Jak zapowiadają ich organizatorzy będzie to wielkie święto rodzin. Uczestnicy marszów będą zachęcać polskie rodziny do decydowania się na liczne potomstwo. Przedstawią też postulaty wprowadzenia prawa, które ułatwi rodzinom podjęcie takich decyzji.

CZYTAJ DALEJ

Biskup tarnowski wręczył nominacje neoprezbiterom

2021-06-02 07:58

[ TEMATY ]

Tarnów

Diecezja Tarnowska

1 czerwca br. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje na pierwsze parafie czternastu neoprezbiterom diecezji tarnowskiej.

Posłani kapłani przyjadą do tych parafii w ostatnich dniach sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

CZYTAJ DALEJ

Afirmacja aborcji w Europie

2021-06-23 18:38

[ TEMATY ]

aborcja

Europa

Pixabay.com

Według przygotowanej rezolucji Parlamentu Europejskiego nad tzw. raportem Matića o aborcji należy mówić dobrze, bardzo dobrze i tylko dobrze. Ten dokument to 110-procentowa afirmacja zabijania dzieci przed narodzeniem.

Rezolucja w tej sprawie jest procedowana w Parlamencie Europejskim. Dyskusja odbędzie się 23 czerwca po godzinie 20.30, a głosowanie nad nią w czwartek 24 czerwca. Miejmy nadzieję, że europejscy posłowie opamiętają się w porę zanim będzie za późno.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję