Reklama

Nie przegap

Bez ściemy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kto nie chciałby mieć dobrych, dojrzałych relacji damsko-męskich i nie popełniać błędów, które mogą mieć wpływ na całe życie? Kto nie chciałby żyć w trwałym, kochającym małżeństwie? Wielu o tym marzy, ale niewielu może się tym pochwalić. Dziś o błędy nietrudno; świat wręcz krzyczy, że mamy być nastawieni na szybkie doznania seksualne za wszelką cenę.

Nasza kultura nie przekazuje całej prawdy na ten temat, zwłaszcza, jeśli chodzi o ryzyko związane z liberalnym podejściem do życia seksualnego. O tym, że warto przejść przez życie w mądry sposób – czekając z seksem do ślubu, nie ulegając wpływom innych – przekonują Mark Gungor i Pam Stenzel. Ich sesje są skierowane co prawda do amerykańskiej młodzieży, ale z pewnością trafią do każdego młodego człowieka. Cykl wykładów pt.: „Sex, przyjaźń i randkowanie” mieści się na czterech płytach DVD.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ci, którzy już znają amerykańskiego mówcę Marka Gungora, wiedzą, że nie należy się bać słowa „wykłady”. Ponieważ problemy, które porusza, choć bardzo ważne, przedstawiane są w lekki i humorystyczny sposób (autor wykładów „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”). Pierwsza płyta – „Opowieść o dwóch mózgach” dotyczy przyjaźni i mówi o relacjach i różnicach w myśleniu dziewczyn i chłopaków; druga – „Jak to robić z głową” –mówi, na czym powinno polegać randkowanie i jak sensownie wykorzystać ten czas. Trzecia płyta obnaża prawdę na temat seksu. Wykład „Prawda, o której nikt nie mówi” demaskuje kulturowe kłamstwa, które niszczą relacje i związki. Wykład Pam Stenzel, promotorki czystości przedmałżeńskiej, „Seks ma zawsze swoją cenę”, dostarcza poruszających informacji o tym, jak nieprzemyślane decyzje o współżyciu w młodym wieku mają wpływ na całe życie wielu osób. Autorka, matka trójki dzieci (dwoje dorosłych, jedno nastoletnie), dzieli się wieloletnim doświadczeniem pracy w centrum kryzysowym dla kobiet w ciąży. Opowiada przejmujące historie dziewczyn, które dokonały aborcji, i przez całe życie towarzyszy im z tego powodu przejmujący ból, który często prowadzi do bulimii, anoreksji, depresji czy nawet myśli samobójczych. Wskazuje na statystyki świadczące o tym, że nastolatki, które zdecydują się urodzić, przez długie lata żyją w ubóstwie, tylko jednej na dziesięć udaje się skończyć szkołę wyższą. Mówi o bolesnych konsekwencjach chorób wenerycznych. W dramacie nieletnich matek Pam Stenzel widzi rozwiązanie w oddaniu dziecka do adopcji. Być może ma na to wpływ jej osobiste, poruszające świadectwo życia, którym dzieli się ze słuchaczami... Podkreśla, że każda decyzja jest trudna. Najłatwiejsza i najlepsza, to decyzja życia w czystości przedmałżeńskiej.

Treści, które przekazują autorzy, są wiarygodne, poparte przykładami z życia. Tym, którzy trwają w czystości, dodadzą pewności, że są na dobrej drodze. Innym, którzy ulegają wpływom i tendencjom lansowanym przez współczesną kulturę, mogą pomóc w zmianie życia. Płyty są również doskonałą pomocą dla wychowawców, katechetów i rodziców.

„Sex, przyjaźń i randkowanie”, Mark Gungor dla młodzieży, 4 DVD (napisy w języku polskim), Oficyna Wydawnicza Vocatio, www.vocatio.com.pl. Zestaw płyt można zamawiać drogą mailową: handlowy@vocatiocom.pl.

2014-05-06 15:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Twój katechizm (3)

„Bóg uczynił wszystko tak, abyśmy szukając Go, choćby po omacku mogli Go znaleźć, bo rzeczywiście jest On niedaleko od każdego z nas. W Nim bowiem wszyscy żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (por. Dz 17, 27-28).
CZYTAJ DALEJ

Bp Oder: Transparentność finansowa parafii buduje zaufanie i ułatwia dialog

2026-03-07 06:54

[ TEMATY ]

bp Sławomir Oder

transparentność

finansowa

buduje zauwanie

ułatwia dialog

Karol Porwich/Niedziela

Bp Sławomir Oder

Bp Sławomir Oder

„Cieszę się z budowania relacji z ludźmi: z kapłanami, z wiernymi, z młodzieżą” - powiedział w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej biskup gliwicki Sławomir Oder. Trzy lata temu, 11 marca 2023 roku przyjął on sakrę biskupią i jako trzeci biskup-ordynariusz odbył ingres do katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach połączony z kanonicznym objęciem diecezji. Spośród 656 tys. jej mieszkańców niemal 90 proc. należy do Kościoła katolickiego. Posługuje im około 350 kapłanów diecezjalnych i 140 zakonnych.

O. Stanisław Tasiemski OP, KAI: Diecezja gliwicka w tym roku obchodzi 34. rocznicę powstania. Czym wyróżnia się ta wspólnota Kościoła?
CZYTAJ DALEJ

Parolin: nowy nuncjusz w Kongu i Gabonie ma nieść prawdę, pokój i jedność

2026-03-08 08:26

[ TEMATY ]

Gabon

Kongo

nowy nuncjusz

pokój i jedność

Vatican Media

Sakra arcybiskupa Relwendé Kisito Ouédraogo, nowego nuncjusza apostolskiego w Republice Konga i Gabonie

Sakra arcybiskupa Relwendé Kisito Ouédraogo, nowego nuncjusza apostolskiego w Republice Konga i Gabonie

Misją nuncjusza jest nieść prawdę i światło, pokój i jedność – powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin podczas sakry biskupiej arcybiskupa Relwendé Kisito Ouédraogo, nowego nuncjusza apostolskiego w Republice Konga i Gabonie.

Jak podaje Vatican News, uroczystość odbyła się 7 marca w bazylice Notre-Dame w Yagma w Burkina Faso, ojczyźnie hierarchy. Ouédraogo przez wiele lat pracował w Sekcji Spraw Ogólnych Sekretariatu Stanu i był osobistym sekretarzem watykańskiego sekretarza stanu, kard. Parolina. W styczniu Papież Leon XIV mianował go nuncjuszem apostolskim w Brazzaville, a w lutym także przedstawicielem papieskim w Libreville.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję